Łazienka marzeń

Ludzie generalnie dzielą się na dwie grupy: zwolenników wanien lub fanów prysznica. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy, choć doceniam plusy drugiego urządzenia. Przy urządzaniu mieszkania miałam jednak nie lada zmartwienie, ponieważ przy całej mojej miłości do wanien, ograniczony metraż łazienki, stawiał pod znakiem zapytania montaż wymarzonej przeze mnie wanny.  

Zwolennicy prysznica zawsze podają te same argumenty. Prysznic bierze się szybko (w dzisiejszych czasach argument wręcz niepodważalny), sprawnie. Poranny prysznic to wręcz niezastąpiony rytuał większości z nas, podobnie jak potreningowe ablucje z użyciem tegoż. Ponadto, prysznic zabiera mało miejsca, jest bardzo higieniczny, łatwo zadbać o jego czystość.

Czy nawet spokojny, relaksujący wieczorny prysznic może się równać z spa, jakie możemy sobie urządzić w wannie? Czy znacie coś lepszego niż pięknie pachnąca kąpiel z olejkami? Poza tym, spora część nowoczesnych projektów zakłada połączenie wanny z prysznicem przez wprowadzenie specjalnej osłony i dodatkowej deszczownicy (znajdziesz je na https://www.swiatlazienek.com.pl/index.php?d=szukaj&producent=207). Teraz nie musimy wybierać między jednym z drugim.

Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku  małych mieszkań, takich jak moje. Nie musimy wcale kupować ogromnej wanny, której nie będziemy mieli jak ustawić, a zamiast tego możemy postawić na dobrze wyprofilowany model zapewniający doskonały relaks. Tego typu modele sprawdzają się doskonale w przypadku rodzin o różnorodnych preferencjach. To, że jedna osoba woli prysznic, a druga długie kąpiele w wannie, nie stanowi żadnego problemu.

Oczywiście, jeśli jesteście zdeklarowanymi zwolennikami wanny i macie trochę więcej przestrzeni, możecie sobie pozwolić na nieco większą ekstrawagancję. Możecie postawić na owalny model z jackuzzi lub też nowoczesną wanną o minimalistycznej formie. Szczególnie kuszą wanny wolnostojące, te stylizowane na pochodzące z epoki późnego klasycyzmu, secesji lub rokoko (znajdziesz takie na https://swiatwanien.com.pl/).

Tego typu wanna staje się podstawowym elementem aranżacji wnętrza. Wystarczy dopasować do niej odpowiednią umywalkę i lustro, kilka stylizowanych wieszaków. Uzupełnić wszystko świeżymi kwiatami albo pachnącymi świecami i mamy własną, prywatną strefę relaksu. Spa w domu? Czemu nie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here