Komoda w nowoczesnym salonie – jak wybrać?

0
2385

Choć nowoczesne wnętrza zakładają minimalizm i pozbycie się z pomieszczeń zbędnych mebli, żaden salon nie może obyć się bez komody. To właśnie tutaj możemy schować wszystkie potrzebne rzeczy, takie jak obrusy, dodatkowy komplet sztućców czy zapachowe świeczki. Pozostaje jednak pytanie: jak powinna wyglądać komoda w nowoczesnym salonie?

Duża komoda do salonu – jakie spełnia funkcje?

Komoda w salonie to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Dlaczego? Ponieważ pełni on rozmaite funkcje, które możemy dopasować do swoich upodobań. Komoda może bowiem służyć jako szafka pod telewizor, wieże oraz inny sprzęt muzyczny. Wówczas ważne będzie przede wszystkim, by była ona solidnie wykonana i stabilna.

Najczęściej jednak w komodzie chowamy rozmaite rzeczy, takie jak tekstylia, zastawy stołowe, świeczki czy inne elementy dekoracyjne na stół. Z kolei na komodzie stawiamy ramki, figurki oraz inne dekoracje. W takim wypadku odpowiednie będą duże komody do salonu, które mają dużą pojemność oraz wiele różnych półek i szuflad.

Nowoczesne komody do salonu

Z czym kojarzy Wam się nowoczesność? Z pewnością ze stylem modernistycznym, skandynawskim czy industrialnym. Głównie stawia się na minimalizm, proste bryły oraz charakterystyczne dla danego stylu kolory. Jeśli chodzi o komody nowoczesne do salonu w stylu skandynawskim, nie może zabraknąć bieli, beżów i szarości. Szczególnie modny w ostatnich latach jest kolor dąb sonoma. Można powiedzieć, że to połączenie szarości i beżu. Kolor ten pasuje do innych jasnych mebli i doskonale wpisuje się w pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim. Jeśli nie podobają się komody klasyczne do salonu, z dużą ilością półek i szuflad, możemy wybrać niewielki model na nóżkach, który składa się np. jedynie z trzech czy czterech szuflad.

Jeśli z kolei urządzamy salon w stylu industrialnym, warto trochę poszaleć z kolorami. Nowoczesna komoda do salonu w loftowym stylu może być połączeniem jasnych odcieni drewna oraz ciemnego brązu lub czerni. Prócz drewna obowiązkowym elementem będzie tu także metal. Najlepsza komoda do salonu nowoczesna to ta, która ma metalowe nóżki oraz metalowe uchwyty do szafek i szuflad.

Postaw na klasykę – komody stylowe do salonu

Wydawałoby się, że współczesny salon to uosobienie minimalizmu i prostoty, jasne kolory i proste formy. No niekoniecznie. Zwłaszcza, jeśli urządzamy salon w stylu klasycznym czy w stylu retro. Wówczas komody do salonu mogą mieć rzeźbione fronty, dekoracyjne uchwyty oraz ciemne kolory. Uchwyty najlepiej wybrać w złotym lub patynowanym kolorze. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na modne komody do salonu w kolorze wenge. Ostatnio są one coraz częściej wybierane. Kojarzą się nie tylko z klasyką, ale także z luksusem, elegancją i stylem. Mogą stanowić element całego kompletu do salonu lub być jedynie charakterystycznym akcentem.

Z klasyką kojarzą się też komody narożne do salonu. Od góry najczęściej mają przekrój trójkąta. Zwykle są niewielkie i posiadają maksymalnie 1 lub 2 szafeczki oraz tylko trochę miejsca na ustawienie ramki czy wazonu z kwiatami. Taka komoda narożna do salonu może np. służyć jako barek czy miejsce na drobne bibeloty. Tradycyjne i nowoczesne komody do salonu znajdziecie na stronie:  https://zona-design.pl/meble/komody/do-salonu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here