Jakie meble do łazienki?

Urządzając łazienkę, należy mieć na uwadze przede wszystkim jej funkcjonalność, choć walory estetyczne są równie ważne. Ze względu na to, że jest to pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, musi być praktyczne.

Odpowiednia organizacja

Choć łazienka to zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w domu, to paradoksalnie trzymamy tam najwięcej rzeczy – kosmetyki, środki czystości, ręczniki, to wszystko muszą pomieścić meble łazienkowe. Wprawdzie kosmetyki codziennego użytku można przechowywać na wierzchu, nie mniej jednak takie rzeczy jak proszek do prania czy zapasowe ręczniki, powinny znaleźć swoje miejsce w szafkach czy szufladach. Łazienki są niewielkich rozmiarów, więc nie można pozwolić sobie na zakup dużej ilości mebli, dlatego trzeba wybrać takie, które będą maksymalnie pojemne. Obecnie możliwości jest dużo, na rynku można znaleźć wyposażenie wielofunkcyjne, które jednocześnie służy do sprytnego ukrycia pralki, ma jednak również dodatkowe miejsce na przechowywanie chemii gospodarczej. Warto zdecydować się na umywalkę z szafką podblatową, w tym wypadku mamy szansę ukryć mało estetyczną instalację, poza tym zyskujemy trochę dodatkowego miejsca do przechowywania.

Właściwe meble

Meble łazienkowe muszą być nie tylko pojemne, ale co ważniejsze odporne na wilgoć, gdyż będą narażone na kontakt z wodą. Meble ze zwykłą okleiną z pewnością bardzo szybko się zniszczą i spęcznieją pod wpływem wilgoci, dlatego tak ważne jest to, aby wybrać wyposażenie na nią odporne. Przed zakupem mebli warto upewnić się czy producent na pewno zastosować podczas ich produkcji odpowiednie zabezpieczenia, inaczej meble po kilku miesiącach użytkowania będą do wyrzucenia. Szafki łazienkowe wysokiej jakości przeważnie zabezpieczone są lakierem poliuretanowym, natomiast tył mebli jest zaprojektowany tak, aby nie stykały się bezpośrednio ze ścianą. Dzięki temu para nie powoduje powstawania pleśni. Należy zwrócić uwagę również na zabezpieczenia uchwytów oraz zawiasów przed korozją.

Duży wybór wyposażenia do łazienki, znajdziecie w asortymencie http://www.interio.lublin.pl/asortyment/meble sklep znajduje się w Lublinie. Firma sprzedaje wyposażenie do łazienki, drzwi, instalacje oraz meble.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here