łóżko domek dla dziecka

Niedawno przeprowadziliśmy się do nowego domu jednorodzinnego, usytuowanego na obrzeżach miasta. Oboje z mężem uznaliśmy, że to najlepszy moment, aby nasza młodsza córka miała własny pokój. Zależało nam, aby stworzyć idealną przestrzeń do zabawy i odpoczynku, w której będzie czuła się swobodnie.

Urządzanie wnętrza rozpoczęliśmy od wyboru koloru ścian. Nie obyło się bez różnicy zdań. Ostatecznie pomalowaliśmy pokój na pastelowy róż. Najwięcej czasu zajęło nam jednak zastanawianie się nad tym, jakie łóżko dla dziecka kupić. Komfortowe miejsce do spania jest niezwykle istotne, ponieważ pomoże córce wyciszyć się, zwłaszcza po dniu pełnym wrażeń.

Szukałam klasycznego białego łóżka z funkcjonalną szufladą do przechowywania. Moje poszukiwania poszły jednak na marne. Córka uparła się, że chce specjalne łóżko domek dla dziecka, które ma jej najlepsza przyjaciółka z przedszkola. Dzięki takim kreatywnym pomysłom pokój córeczki będzie idealnym miejscem na niekończącą się zabawę – pomyślałam.

Postanowiłam zapytać mamę zaprzyjaźnionej dziewczynki o to, gdzie można znaleźć taki rodzaj łóżek. Na szczęście nie musiałam czekać zbyt długo, gdyż już następnego dnia znajoma poleciła mi łóżka dla dzieci ze sklepu WNM Group. Zdecydowałam się na zakup, ponieważ oferowane produkty cechuje wysoka jakość wykonania, są stworzone z myślą o maluchach i ich bezpieczeństwie.

Gdy łóżko zostało wybrane, kupiliśmy jeszcze regał na książeczki, skrzynię na zabawki oraz biurko, na którym będzie wykonywać prace plastyczne. Wszystko w tym samym kolorze i stylu. Dołożyliśmy dużo starań, aby miała sporo miejsca na swoje zabawki, i aby zawsze, po skończonej zabawie, lądowały tam, gdzie powinny.

Obok wyboru odpowiednich mebli, starannie dobrane tekstylia w dzisiejszych czasach to podstawa. Wspólnie uznaliśmy, że łóżko domek dla dziecka będzie idealnie komponować się z kompletem pościeli w białe chmurki na błękitnym tle i zasłonami na okna z tym samym motywem. Na jasnych panelach podłogowych położyliśmy zielony dywan, który swoim wyglądem imitował trawę.

Wszystkim rodzicom, którzy mają dylemat, jakie łóżko dla dziecka kupić, radzę, aby zapytali swoje pociechy o to, co im się podoba. Pokój dziecięcy to miejsce w domu, w którym dzieci spędzają najwięcej czasu, dlatego tak ważne jest, abyśmy brali pod uwagę ich zdanie przy wyborze mebli i akcesoriów. Potrzeby dzieci często różnią się od potrzeb dorosłych. Nie znaczy to jednak, że najmłodsi domownicy nie pragną mieć przytulnego i wygodnego kącika tylko dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here