Z jakiego materiału powinny być wykonane polecane garnki?

Jak wiadomo w każdej kuchni muszą znaleźć się garnki. Różne i te mniejsze, większe i te z różnych tworzyw. Jakie garnki są polecane ?. Wybór garnków to bez wątpienia wiele dylematów, a dobry garnek pomoże przecież  w codziennym gotowaniu. Garnki stale poddawane są niekorzystnym warunkom – kontakt z ogniem, tłuszczem – dlatego muszą być solidne i funkcjonalne. Warto też by były wygodne. Polecane garnki to tak naprawdę  inwestycja w porządny zestaw garnków.  To gwarancja wieloletniego zadowolenia z poniesionych kosztów. Podobno rodzaj garnka wpływa również na ostateczny smak potraw, dlatego nie warto ryzykować. Wybór garnka nie może opierać się jedynie na wyglądzie zewnętrznym, choć i on jest bez wątpienia  ważny. Na rynku mamy szeroką ofertę garnków w różnych kolorach, które z łatwością możemy dobrać do wystroju naszej kuchni. Jednak polecane jest, że kolor i kształt to tylko jedna strona medalu, druga – ta ważniejsza – to trwałość i jakość garnka. Poleca się, z uwagi na  bezpośrednią styczność z potrawami, które przygotowujemy do spożycia, aby były to garnki, w których z łatwością przygotujemy różne potrawy, bez ryzyka, że nam się coś przypali.

Aby osiągnąć taki efekt musimy przede wszystkim sprawdzić grubość dna i tworzywo z jakiego wykonane jest nasze naczynie. Poleca się garnki z  wielowarstwowym dnem (zazwyczaj 3-6 warstw), co gwarantuje dobre przewodzenie ciepła, które rozprowadzane jest równomiernie po całej powierzchni dna, przez co eliminuje się ryzyko przypalenia gotujących się potraw. Polecane garnki powinny być wyposażone we wskaźnik temperatury, który jest bardzo pomocny i ułatwia gotowanie. Istotny jest również ergonomiczny kształt rączek i uchwytów oraz wygodne pokrywki. Nie bez znaczenia jest również waga garnka – im cięższy tym lepiej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnków.

Jakie garnki polecacie? Poleca się garnki, które można myć w zmywarce, takie garnki, o których wiemy do jakich kuchenek są przeznaczone i czy można ich używać na płytach indukcyjnych. Należy pamiętać, że na kuchenkach indukcyjnych konieczne jest używanie tylko garnków wykonanych z odpowiednich materiałów (np. stal, żelazo). A najprościej mówiąc takich, których dno przyciąga magnes. Naczynia takie oznaczone są odpowiednim znakiem, który informuje nas o możliwości stosowania ich na kuchenkach indukcyjnych. Znak ten przedstawia cewkę (zwój). Na pewno nie należy korzystać z naczyń szklanych, aluminiowych, ze stali nierdzewnej, ceramicznych oraz o wypukłym dnie czy na nóżkach.

Polecanymi garnkami, są więc te, które spełniają wyżej opisane parametry, a co najważniejsze takie garnki, które ucieszą Twoje oko, będą sprawiały, że przygotowywanie potraw nie będzie już tak mocno absorbujące.

http://www.maxvent.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here