Urządzając swój wymarzony dom lub mieszkanie warto zwracać uwagę na pozornie nieistotne detale, które później decydują o całokształcie całej aranżacji. Jak zatem dobrać kolor drzwi i ośnieżnic? Jak łączyć gatunki drewna? Dobierać kolor pasujący do okien czy podłogi?

Na te i inne pytania warto sobie odpowiedzieć już na etapie wstępnego planowania.

Warto jednak pamiętać, że obie metody dobierania drzwi wewnętrznych są dobre. Ich odcień może być z powodzeniem taki sam jak kolor parkietu. Jest to najbardziej efektowne jeśli parkiet wykonany jest z ciemnego, egzotycznego drewna. Mocnym elementem każdego wnętrza są też drewniane okna, a zatem wybierając drzwi wewnętrzne, na pewno warto brać pod uwagę ich kolor. Nie oznacza to oczywiście, że drzwi muszą być wykonane z tego samego gatunku drewna.

Jaki odcień?

Dobierając odcień drzwi okien, warto zwrócić uwagę, że ramy okienne najczęściej wydają się nieco ciemniejsze niż są w rzeczywistości. Wynika to z faktu, że najczęściej patrzymy na nie pod światło. Jednocześnie drzwi z tego samego drewna widzimy już w bezpośrednim oświetleniu. Warto atem pamiętać, że tak różne warunki sprawiają, że drewno wygląda całkiem inaczej. Dobierając kolory można więc zestawiać różne odcienie drewna.

Zasada kontrastu

Ograniczając się tylko do kolorów, które powszechnie są przyjęte jako naturalne, można z powodzeniem przyjąć, że bardzo dobre i efektowne są wszelkie połączenia na zasadzie kontrastu. Drzwi wewnętrzne wykonane z jasnego drewna, takiego jak brzoza, koto, avodire, jesion, czy klon można bez problemu zestawić np. z oknami wyprodukowanymi z ciemnego drewna tj. merbau, a także wenge. Jeżeli natomiast celem jest dobranie niemal identycznych kolorów, wówczas najbezpieczniej jest zdecydować się na ten sam gatunek drewna. W takich sytuacjach dość często jeden z elementów warto dodatkowo podbarwić, gdyż drewno jest tzw. materiałem „żywym” i każdy jego fragment może mieć lekko inny odcień.

Dobrej jakości drzwi wewnętrzne do domu i mieszkania można dostać na stronie dubinski.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here