W ostatnich miesiącach nowoczesne wnętrza z przewagą bieli cieszą się coraz większą popularnością. Po latach dominacji ciemnobrązowych zestawów, białe i szare komody, stoły czy ramy łóżek wprowadzają do mieszkań pożądaną świeżość i lekkość. Zobaczcie, jakie meble i dodatki warto zastosować w nowoczesnym wnętrzu.

Białe meble o prostej formie – podstawa nowoczesnego wnętrza

W nowoczesnym wnętrzu najlepiej sprawdzają się meble w neutralnej kolorystyce. Nie dość, że prezentują się lekko i nie przytłaczają wnętrza, za sprawą frontów wykończonych na wysoki połysk otwierają przestrzeń, czyniąc ją optycznie większą. Do tego celu warto wykorzystać między innymi komody białe, o lekko profilowanych frontach i prostych uchwytach lub modele nawet ich zupełnie pozbawione. Tego typu meble idealnie wpisują się w najnowsze światowe trendy. Nic nie wskazuje na to, aby tendencja do meblowania mieszkań na biało miała niebawem przeminąć. Wręcz przeciwnie. Można śmiało powiedzieć, że nowoczesne przestrzenie coraz częściej będą miały jasne ściany i równie jasne wyposażenie. Gra koloru będzie przejawiać się w subtelnych dodatkach – wazonach na kwiaty, poszewkach na poduszki czy zasłonach.

Na jakie dodatki warto zdecydować się w nowoczesnym wnętrzu?

W białym przestronnym mieszkaniu w roli dekoracji świetnie sprawdzą się drewniane tace, niewielkie stoliki kawowe, białe lub szare dywany, grubo dziergane pledy i designerskie plakaty. Równie ciekawym dodatkiem są rośliny doniczkowe zawieszone na ścianie i ustawione na podłodze. Z bielą mebli dobrze komponuje się odcień mięty, błękitu czy szarości. Nowoczesne wnętrze można również ocieplić za pomocą wyrazistej fototapety, na przykład w motywy geometryczne czy roślinne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here