Wiosna to wspaniała pora roku. Wyczekiwana i utęskniona, może dlatego, że nadchodzi po zimie, która zwykle jest zbyt długa i zbyt zimna. Mimo, że miłośników białego szaleństwa nie brakuje, to jednak wszyscy cieszyliśmy się z nadejścia wiosny.

Dużo słońca, dłuższe dni, budząca się do życia przyroda sprawiają, że i my mamy w sobie więcej energii. To właśnie wiosną często decydujemy się na duże zmiany, podejmujemy ważne decyzje.

Jedną z nich jest zmiana mieszkania. Jak pokazują liczne badania i statystyki to właśnie wiosną najchętniej szukamy mieszkań. Statystycznie co trzeci Polak rozpoczyna poszukiwania mieszkania właśnie na wiosnę. Ruch widoczny jest zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Z jednej strony deweloperzy, którzy wiosną kończą zwykle swoje wielomiesięczne inwestycje, po to by zaoferować je swoim klientom. Z drugiej strony osoby prywatne, które wystawiają mieszkania na sprzedaż, szukając dla siebie czegoś bardziej odpowiedniego.

Wiosna to dobry czas na kupno mieszkania również ze względu na ceny. Późną wiosną i latem myślimy już bardziej o wakacjach i wypoczynku. Choć nadal sporo osób rozgląda się za mieszkaniami popyt nie jest na tyle duży, by mógł spowodować znaczący wzrost cen nieruchomości, czy to na rynku pierwotnym czy wtórnym.

Wiosną zdecydowanie łatwiej jest nam się zmobilizować. Mimo, że obecnie poszukiwanie mieszkania jest dużo prostsze niż kiedyś to jednak pora roku może mieć wpływ na to, że akurat teraz decydujemy się na zmiany. Przeglądając oferty nie musimy wychodzić z domu, możemy robić to siedząc w ciepłym mieszkaniu, przeglądając oferty na stronach deweloperów i na portalach z ogłoszeniami. Rozpoczynając poszukiwania wystarczy wpisać do wyszukiwarki wybrane hasło np. janów lubelski sprzedaż mieszkań.

Kiedyś jednak przyjdzie moment, że trzeba będzie wybrać na się na oglądanie lokali, które nas najbardziej zainteresowały. No i nikogo nie trzeba przekonywać, że zdecydowanie lepiej robić to wiosną, gdy na dworze jest ciepło i przyjemnie.

Choć oczywiście nie można powiedzieć, że na rynku nieruchomości mamy do czynienia z sezonem ogórkowym czy też sezonem tzw. żniw. Tak naprawdę zapotrzebowanie na nowe mieszkania pojawiają się przez cały rok. Każdy więc musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie – czy szukać mieszkania dokładnie wtedy gdy go potrzebujemy, czy czekać do wiosny gdy słońce i długi dzień daje nam więcej energii a pogoda bardziej sprzyja wszelkim zmianom i nowym decyzjom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here