Jak stworzyć idealne opakowanie?

Opakowanie produktu to pierwsza rzecz, na którą zwraca uwagę Klient, który dokonuje u Ciebie zakupów. Warto zadbać, by było ono niestandardowe, przyciągało uwagę i zachęcało do kolejnych zakupów. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Idealne opakowanie powinno chronić produkt

Głównym celem pakowania produktów do pudełek jest ich ochrona podczas transportu i wysyłki do Klienta. Idealne opakowanie powinno więc być lekkie, trwałe i dostosowane rozmiarem do swojej zawartości. Sposób otwierania opakowania powinien być prosty i intuicyjny, a jego wnętrze wypełnione materiałami, które dodatkowo zabezpieczą cenny, zamówiony przez Klienta produkt. W zależności od gabarytów Twojego produktu możesz skorzystać z pudełek fasonowych lub klapowych, wykonanych z ekonomicznej i ekologicznej tektury falistej. 

Idealne opakowanie powinno pełnić funkcje marketingowe

Dobrze dobrane opakowanie może stanowić świetne narzędzie kampanii reklamowej Twojej firmy oraz punkt wyjścia do dialogu z Klientem! Pudełko o nietypowym kształcie lub kolorze może skutecznie przyciągnąć uwagę Klienta i realnie zwiększyć sprzedaż. Najbardziej doceniane są rozwiązania kreatywne. Pudełko powinno być zaprojektowane tak, by wzbudzać w Kliencie przyjazne uczucia wobec firmy oraz produktu. Jeśli nie masz pomysłów na oryginalne pudełko, możesz zlecić jego zaprojektowanie specjalistom, którzy zadbają o to, by wywołać „efekt wow”. Indywidualnie zaprojektowane opakowanie wpłynie pozytywnie na wizerunek Twojej firmy w oczach Klienta i będzie wyróżniał Twój produkt na tle innych. 

Postaw na kreatywne rozwiązania!

Projektując opakowanie, nie ograniczaj się tylko i wyłącznie do tradycyjnego, szarego koloru. Zachwyć Klienta kreatywnością! Jeśli chcesz postawić na elegancję, idealnym wyborem może się okazać bielona tektura. Jeśli oferujesz produkty spożywcze, kolor pudełka może nawiązywać do ich koloru.  Zadbaj o to, by tekst drukowany na kartonie był wyraźny, nie zapominaj również o wnętrzu! Wcielając w życie projekt z wyobraźni, pamiętaj równocześnie o tym, by był on praktyczny i funkcjonalny. Pudełko powinno dać się w łatwy i szybki sposób otworzyć. Rozwiązania typu wrap rage (opakowanie na tyle trudne do otworzenia, że doprowadza klienta do szału) to nie najlepszy sposób na zbudowanie pozytywnego wizerunku swojej marki. Przemyśl dobrze formę i rodzaj opakowania, a na pewno przełoży się to na zaufanie Klienta wobec Twojej firmy i udaną, długofalową relację z Konsumentem!

Zobacz ofertę na pudełka kartonowe w Packhelp: https://zapakuj.to/pudelka-kartonowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here