Zaaranżowanie idealnego pokoju gościnnego wcale nie musi oznaczać szukania pomocy u projektanta wnętrz. Na co powinniśmy zwrócić jednak szczególną uwagę przy jego urządzeniu?

Pokój gościnny, niezależnie od tego, jaką ma przestrzeń, powinien dawać nam codzienny komfort wypoczynku. Właśnie dlatego dobranie odpowiednich elementów wyposażenia tego pomieszczenia jest tak ważne. Podpowiadamy, o czym warto wtedy pamiętać!

Wykończenie wnętrza

Zacznijmy od wykończenia wnętrza, które powinno odpowiadać naszemu gustowi. Dzisiaj najczęściej aranżuje się salony w stylu nowoczesnym, ale możemy też postawić na styl kolonialny, klasyczny, glamour.

W internecie znajdziemy wiele różnych pomysłów na wykończenie wnętrza, dlatego warto wziąć je pod uwagę. Gdy jednak nie mamy żadnej precyzyjnej koncepcji, najlepiej stworzyć wnętrze uniwersalne – podłoga z drewnianym wzorem i białe ściany dają szerokie możliwości aranżacyjne.

Meble do salonu

Kolejna kwestia to odpowiednie meble. Możemy zdecydować się na kompaktowy albo większy narożnik albo na komplet wypoczynkowy składający się z kanapy i foteli. Oprócz nich w salonie najczęściej umieszczamy stolik kawowy oraz stolik – szafkę RTV.

W zależności od dostępnej przestrzeni salon może również pełnić rolę jadalni. Możemy też umieścić w nim komodę czy regały na książki.

Meble do salonu powinny być stylowe i funkcjonalne. Nie musimy jednak od razu decydować się na kosztowne drewno – dobrym wyborem będzie też wytrzymała płyta. W wielu sklepach znajdziemy meble modułowe – w kolekcji znajdują się wtedy różne elementy, które możemy dowolnie ze sobą łączyć.

Oświetlenie salonu

Nie zapominajmy też o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o oświetleniu salonu. Do wyboru mamy dzisiaj także nowoczesne oświetlenie LED, które może mieć postać taśm LED oraz oczek LED do umieszczenia w podwieszanym suficie.

W salonie warto umieścić różne źródła światła – nie tylko lampę główną, ale też lampy dodatkowe, na przykład lampę podłogową przy fotelu, lampę stojącą na komodzie albo na parapecie. Wiele różnych źródeł światła pozwoli nam na tworzenie różnych klimatycznych aranżacji po zmroku zależnie od naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here