Czy tapety są nadal modne?

Tapety są niezwykle popularną dekoracją ścienną. Kiedyś papierowe, dziś flizelinowe, winylowe lub z włókna szklanego. Dzięki nowoczesnej technologii tapety zyskały nie tylko większą odporność oraz trwałość ale również ich design przeszedł prawdziwą metamorfozę.

Obecny wydruk w jakości HD, nowoczesne tonery i barwniki pozwalają stworzyć tapetę, która cechuje się wyrazistymi kolorami i doskonałym odwzorowaniem najbardziej skomplikowanego wzoru. Dzięki rozwojowi techniki tapety przeszły niezwykłą przemianę z monotonnych, bladych wzorów w prawdziwie nowoczesną dekorację, która zmieni oblicze każdego wnętrza.

Modne tapety – czyli jakie?

Jeśli pytamy o to, czy tapety w wypłowiałych kolorach i tradycyjnych wzorach są modne, to stanowczo zaprzeczymy. Dziś we wnętrzach panują tapety diametralnie różnie od tych sprzed dziesięciu-dwudziestu lat. Możliwości techniczne pozwalają stworzyć tapetę ścienną, która będzie mieć wyraziste kolory oraz wzory. Dzięki temu design współczesnych tapet zupełnie różni się od tych z poprzedniej epoki. Kwiaty na tapecie nie ograniczają się do odwzorowania konturu na jednokolorowym tle. Obecnie kwiatowe wzory tapet ściennych z fotograficzną dokładnością oddają kolor i kształt róż, maków, polnych kwiatów oraz innych kwiatowych inspiracji.

tapeta-drewno-efekt-przestrzenny

Wyraziste wzory tapet sprawiły, że niezwykle modne są wzory imitujące naturalne materiały, takie jak drewno, kamienie czy cegły. Drewniane panele, ceglana mozaika lub kamienna ściana – dzięki tapecie ściennej można uzyskać niesamowity efekt we wnętrzu. Taka tapeta wymaga też odpowiedniego wyeksponowania, na przykład dzięki odpowiedniemu oświetleniu.

Tapety z efektem 3d to kolejny trend, który zdobył sporą popularność. Ważną cechą tego rodzaju tapet jest efekt głębi, który optycznie powiększy pomieszczenie. Geometryczne kształty oraz inspiracje architekturą w tapetach z efektem 3d będą prezentować się doskonale w większych pomieszczeniach.

tapeta-jak-kamien

Ogromny wybór tapet sprawia, że efektowny sposób można zaaranżować wnętrze. Nowoczesny wygląd tapet sprawia, że będzie ona znakomicie wyglądać jako kontrastowy element w stosunku do mebli lub innych dekoracji. Z drugiej strony taka tapeta może również dopełniać aranżacji wnętrza i uzupełniać wiodący motyw w danym pomieszczeniu. Motyw na tapecie sprawia, że z powodzeniem można nią dekorować pomieszczenie podobnie jak przy użyciu fototapety – czyli w wybranym miejscu lub tylko na jednej ścianie w pomieszczeniu.

Modne tapety kojarzą się z jednym – wielością wzorów, wspaniałymi kolorami i różnymi możliwościami aranżacyjnymi. Dzięki tym cechom tapety nie wychodzą z mody i nic wskazuje na to, by miało to w najbliższym czasie nastąpić. Jeśli ten artykuł zainspirował cię do zmiany swojego wnętrza to zapraszamy do galerii bimago – sklepu z dekoracjami ściennymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here