Agregat prądu – przyglądamy się specyfice urządzeń

Agregaty prądu zamiennie zwane generatorami wielu osobom kojarzą się wyłącznie z przedsiębiorstwami przemysłowymi i dużymi punktami użyteczności publicznej jak np. szpitale. Okazuje się jednak, że agregaty swoje miejsce znajdują również w gospodarstwach domowych, na działkach rekreacyjnych, czy też różnego rodzaju punktach usługowych. Śmiało można stwierdzić, że sprawdzą się wszędzie tam gdzie potrzebny jest stały dopływ prądu.

Agregat prądu – odbiorniki i moc

Odbiorniki, które zostaną podpięte do zakupionego agregatu mają ogromne znaczenie. To właśnie one warunkują kupno konkretnego modelu. Wszystko przez to, że urządzenia dzielą się na jedno- i trójfazowe. Także przez to, że wyszczególnia się te indukcyjne jak np. klimatyzator, zamrażalka, czy lodówka, a także elektroniczne. Do tych drugi zalicza się chociażby komputery stacjonarne, laptopy, wszelkiego rodzaju telewizory jak i sterowniki pieców CO. To właśnie one są szczególnie wrażliwe na jakość dostarczanego prądu i ewentualne skoki napięć. Właśnie dlatego potrzebują odpowiedniego sprzętu zasilającego, który będzie posiadał system stabilizacji napięcia. Tutaj wymienić można kilka opjci, do których należy cyklokonwerster, D-AVR czyli cyfrowy automatyczny regulator, a także i-AVR czyli inteligentny automatyczny regulator. Najbardziej zaawansowana technologicznie jest tutaj prądnica inwerterowa. Co do mocy agregatu prądu to należy kierować się jedną, prosta zasada. Mianowicie musi być ona większa niż łączna moc wszystkich potencjalnych odbiorników. By uzyskać sumę należy zebrać dane o wszystkich tych urządzeniach. Potrzebne informacje można zazwyczaj znaleźć na tabliczkach znamionowych. Niestety nie zawsze znajdzie się tam informacja na temat mocy potrzebnej do rozruchu. W tym miejscu należy zaznaczyć, ze to właśnie ją trzeba brać pod uwagę, ponieważ będzie ona większa od pobieranej mocy stałej.

Agregaty prądu – dodatkowe dane

Gdy uzyska się odpowiedzi na powyższe kwestie to można zacząć przeglądać oferty sklepów takich jak np.  https://agregaty.com.pl/. Znając potrzebną moc można oszacować, czy niezbędny będzie zakup agregatu akumulatorowego, benzynowego, czy tez wysokoprężnego z silnikiem Diesla. Następnie trzeba wziąć pod uwagę wielkość zbiornika paliwa,a  także szacowaną długością pracy. Kolejną kwestią stanie się zakup urządzenia z obudowie lub bez niej. Ma to wpływ nie tyle na estetykę agregatu, a na poziom generowanego przez niego hałasu. W razie jakichkolwiek pytań najlepiej jest poprosić o radę specjalistę. Bowiem źle dobrany sprzęt może niepotrzebnie nadszarpnąć budżet lub nie sprostać wymaganiom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here