Zlewozmywaki

Zlewozmywaki to elementy wyposażenia kuchennego, które kupujemy stosunkowo rzadko. Dobrej jakości zlewozmywak powinien działać sprawnie przez długi okres czasu, nawet kilku lat. Dlatego warto wybierać urządzenia wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Najczęściej, wybierane są zlewozmywaki stalowe, jednak obecnie coraz większą popularnością cieszą się ich granitowe odpowiedniki. Kiedy i dlaczego warto kupować zlewozmywaki granitowe? Tego dowiesz się z tekstu poniżej. 

Zlewozmywaki granitowe i ich najważniejsze zalety 

Granit to niezwykle interesujący materiał, który cieszą się popularnością z uwagi na różne jego parametry. Sam granit jest formą skały o budowie krystalicznej, w której strukturze znajduje się przede wszystkim kwarc, skalenie potasowe, plagioklazy oraz biolyt. Granit wykorzystywany w konstrukcji zlewozmywaków to jednak nie czysty materiał skalny, ale odpowiednio pokruszone jego drobinki. Są wymieszane substancją klejącą – żywicą – a następnie utwardzane do formy zlewozmywaka. Najczęściej, zlewozmywaki granitowe składają się w około 70, 80 procentach z rozdrobnionej skały oraz w 20, 30 procentach z żywicy. 

Zlewozmywaki granitowe wyróżniają się wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem. Ich gładka powierzchnia może być pokryta różnymi odcieniami. Najbardziej popularne są zlewy czarne, beżowe, w odcieniach betonu oraz białe. Warto podkreślić rosnącą popularność zlewozmywaków czarnych matowych, które nadają się do różnych kuchennych stylizacji i aranżacji. Ponadto, zlewozmywaki granitowe mają zazwyczaj przyjemną dla oka formę. Dostępne są między innymi zlewozmywaki granitowe w kształcie prostokątnym, okrągłym oraz kwadratowym. Te ostatnie są najchętniej wybierane. Ich klasyczna bryła wygląda atrakcyjnie w kuchniach urządzonych na bogato jak i tych w stylu nowoczesnym lub w stylu Ikea.

Zlewozmywaki wytrzymałe i trwałe – czyli zlewozmywaki granitowe 

Granit jest materiałem wykorzystywanym także z uwagi na jego odporność na ścieranie, uderzenia i działanie detergentów. Zachowują atrakcyjny wygląd przez długi okres czasu, nawet jeśli są używane codziennie. Dużą zaletą jest fakt, że ich powierzchnia nawet po kilku latach użytkowania, może pozostać gładka i nienaruszona. Warto jednak dołożyć starań i zadbać o swój zlewozmywak granitowy. Regularne czyszczenie (z wykorzystaniem wody lub prostych detergentów – na przykład płynu do naczyń) pozwoli wyeliminować zacieki i plamy oraz zachować oryginalny kolor. Warto więc myć zlewozmywak każdego wieczoru, a następnie wytrzeć na sucho. 

Zlewozmywaki granitowe są dostępne w różnych wersjach konstrukcyjnych. Popularne są zlewozmywaki jednokomorowe, a także te wyposażone w dodatkową suszarkę lub wnękę na sztućce. Zlewozmywaki dwukomorowe są wybierane do kuchni dużych rozmiarów. Warto nie przesadzać z rozmiarem zlewozmywaka granitowego, gdyż są to zazwyczaj produkty ciężkie. W porównaniu do konwencjonalnych zlewozmywaków, wywierają większy nacisk na blat oraz są bardziej wymagające w transporcie. 

Na koniec warto podkreślić, że zlewozmywaki granitowe są wybierane chętnie przez te gospodynie domowe, które często i regularnie przygotowują posiłki, a tym samym potrzebują zlewozmywaka wytrzymałego i solidnego. By mieć pewność, że Twój zlew wytrzyma wiele lat intensywnego użytkowania, warto wybierać właśnie modele wykonane z granitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here