Stolarka okienna to element wyposażenia, który wybieramy z myślą o tym, że posłuży nam na wiele lat. To, dlatego nie warto decydować się na ich zakup zbyt pochopnie. Chociaż obecnie wciąż najpopularniejszych rozwiązaniem są okna plastikowe, a do łask wracają okna drewniane, warto zastanowić się również nad bardziej nowoczesnymi możliwościami na przykład oknami drewniano-aluminiowymi albo aluminiowymi.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe do tej pory można było zaobserwować wyłącznie w budownictwie biurowym, jednak powoli ten stan rzeczy ulega zmianom. Zaczynamy doceniać właściwości aluminium i coraz częściej decydujemy się na zastosowanie go w naszych domach.

Aluminium to materiał niezwykle lekki oraz wytrzymały, dlatego wykonane z niego okna charakteryzuje niska waga oraz trwałość. Wbrew niektórym opiniom okna aluminiowe mają równie dobrą energooszczędność, co okna wykonane z drewna czy PCV. Ze względu na to, że aluminium jest materiałem niezwykle elastycznym, można go formować w dowolny kształt, okna są dostępne również w dowolnych kolorach, dzięki temu bez problemu można dopasować je do domu.

Wady okien z aluminiu

Okna aluminiowe nie są pozbawione wad. Mimo tego, że są trwałe i energooszczędne, to niestety mają średnią izolacyjność ciepła, co może stanowić dla niektórych bardzo duży problem. Poza tym w przypadku zniekształceń czy zarysowań niestety nie można poddać je naprawie, po prostu trzeba wymienić całe okno na nowe.

Okna drewniano-aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe to bardzo dobra alternatywa dla okien drewnianych i aluminiowych, takie połączenie konstrukcji sprawia, że stanowią jedne z najlepszych okien dostępnych obecnie na rynku. Z zewnątrz wyglądają jak okna aluminiowe i takie mają też właściwości, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, promienie słoneczne, co więcej nie trzeba poddawać je konserwacji.

Wewnątrz okna zostały zbudowane z drewna, co zapewnia ciepło. Oczywiście wybór kolorów oraz kształtów w tym wypadku również jest nieograniczony, także można je dopasować do aranżacji domu.

Warto zainwestować

Stolarka okienna jest bardzo kosztowna, ale nie warto na tym elemencie wyposażenia domu oszczędzać, w końcu okna będą nam służyć przez wiele lat. Decydując się na okna z wyższej półki, możemy mieć pewność, że długo nam posłużą i z czasem nie stracą ani na wyglądzie ani na właściwościach izolacyjnych.

Po zakupie okien warto wybrać odpowiedni zespół montażystów, tylko prawidłowy montaż zagwarantuje nam, że okna będą odpowiednio spełniać swoją funkcję.

Artykuł powstał we współpracy z firma Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here