Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze jak sama nazwa wskazuje zajmuje się kwestiami prawnymi związanymi z rodziną i opieką nad dziećmi. Każda rodzina i każde dziecko jest pod ochroną prawa i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Czasami w życiu rodziny zdarza się sytuacja, kiedy dochodzi do separacji, a później do rozwodu, czasami nawet jedna ze stron wnosi o rozwód bez wcześniejszej separacji. Takie sytuacje niestety coraz częściej się zdarzają ponieważ coraz więcej małżeństw się rozpada, eksperci dyskutują o przyczynach takiego stanu rzeczy jednak wydaje się, że trzeba skupić się na ochronie słabszych to znaczy dzieci.

Prawnik rozwody Gdynia ma sporo pracy. Zdecydowanie więcej rozwodów zdarza się w środowiskach miejskich niż w środowiskach wiejskich ale ta tendencja zmienia się i także coraz więcej kobiet nie boi się wnieść o rozwód na wsi. Nie ma już tego strachu jaki był jeszcze kilkanaście lat temu przez ludzkimi opiniami. Radcaprawny-trojmiasto.pl/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/ doskonale zna się na swojej pracy. W przypadku rozwodu trzeba postarać się, aby dziecko lub dzieci, które będą miały rozwiedzionych rodziców, nie straciły żadnego z nich, ani na papierze ani też rzeczywistości, chodzi oczywiście o to, aby nadal zarówno matka jak i ojciec sprawowali rzeczywistą opiekę nad dziećmi, oczywiście w różnych formach, w zakresie określonym przez sąd, żadne z dzieci nie może jednak odczuć, że stan na przykład finansowy pogorszył się. To prawda rodzice rozwiedli się i nie mają już siebie nawzajem, ale dziecko nadal ma obydwoje rodziców, którzy powinni go kochać i się o niego troszczyć. Co prawda z przysięgi składanej przed ołtarzem albo w Urzędzie Stanu Cywilnego po rozwodzie nic już nie zostaje i przysięga przestaje obowiązywać jednakże przysięga wobec dziecka obowiązuje zawsze. Nie ma rozwodu z dzieckiem.

Prawo rodzinne i prawo opiekuńcze stoi na straży tego aby nie zaniedbywać dzieci i dzieci są pod szczególną ochroną prawa. Trzeba być tego świadomym, zawsze i wszędzie, od tego nie ma ucieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here