Kilkanaście lat temu czytanie literatury fantastycznej utożsamiano z dziwactwem. Osoby sięgające po fantasy postrzegane były jako inne, niekoniecznie pasujące do tamtejszych czasów. Dzisiaj książki przenoszące nas w świat całkowicie odrealniony od rzeczywistego czytają dzieci, młodzież, jak i dorośli. Tak bardzo odległy, a jednocześnie tak bliski może się on wydawać tym, którzy z każdą kolejną stroną przenikają coraz bardziej do innej sfery i czasoprzestrzeni. Literatura fantastyczna jest jednak nauką, poruszana w niej tematyka ma głęboki sens, pomaga odkryć samego siebie i najważniejsze dla człowieczeństwa wartości.

Chcąc  zaspokoić pragnienie miłośników fantastyki i dać szansę jej przeciwnikom na zasmakowanie tej wyjątkowej literatury, stworzono kolekcję Mistrzowie Polskiej Fantastyki. To wybór najbardziej znanych powieści należących do polskiej literatury fantastycznej. Tytuły, jakie się w niej znalazły, zapewne entuzjastom fantasy są bliskie i znane i nie zaprzeczą, że są przykładem arcymistrzowstwa literackiego.

Bratnia dusza

Fantastyczny świat może być ucieczką od rzeczywistości, próbą odnalezienia siebie w innej rzeczywistości, doświadczenia czegoś nowego, odkrycia, które zmieni nasze postrzeganie drugiego człowieka i otoczenia. Mistrzowie Polskiej Fantastyki przenoszą nas w świat, w którym nie brakuje najważniejszych ludzkich wartości. Świat super bohaterów, magii, strachu i fikcyjnych postaci nie jest pozbawiony przyjaźni, oddania, zaufania, miłości i dobra. Ukazane w inny sposób wciąż te wartości pozostają tymi, które odnajdujemy w naszej codzienności. Dzięki temu bohaterowie powieści stają się nam bliżsi, odnajdujemy w nich siebie, nasze bratnie dusze.

Brak granicy wyobraźni

Świat, który nie istnieje, bohater, którego nigdy nie spotkamy, sytuacje i przygody, które nigdy nie będą miały miejsca w naszej rzeczywistości. Wiemy, że czytana historia jest fikcją, jednak w naszej wyobraźni maluje się jej obraz, klatka po klatce, sekunda po sekundzie. Jest to obraz tylko nasz, jesteśmy kreatorami i wizjonerami. Mistrzowie Polskiej Fantastyki dają nam szansę współpracy. Pobudzają naszą wyobraźnię, wspierają naszą kreatywność. Powieści fantastyczne są doskonałą formą edukacji i narzędziem pozytywnie wpływającym na rozwój młodego człowieka. Być może to właśnie młode pokolenie szczególnie upodobało sobie ten gatunek literacki.

Twój świat

Fantastyka to nie tylko brak granic dla wyobraźni czytelnika, ale również  brak ograniczeń twórczych. Mistrzowie Polskiej Fantastyki to bardzo różnorodne i barwne grono pisarzy, z których każdy kreuje inną, swoją rzeczywistość. Dla czytelników to szansa wyboru tego świata, który jest im najbliższy. Fantastyka jest gatunkiem o ogromnych możliwościach tworzenia. Doskonale odnajdują się w nim entuzjaści strachu i mrożących krew w żyłach historii, magii i nadprzyrodzonych mocy, miłośnicy elfów i krasnali. Fantastyka to różnorodność, szeroka paleta barw, podróż w nieznane.

Mistrzowie Polskiej Fantastyki

To pierwsza taka kolekcja w polskich kioskach, którą można również kupić na stronie internetowej Kiosk.ruch.com.pl . Każda z książek wydana została w twardej oprawie, natomiast całość została zaprojektowana w jednej, spójnej szacie graficznej. Pierwszy tom kolekcji Mistrzowie Polskiej Fantastyki ukazał się 11 stycznia 2018 roku. Był to „Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1” Jarosława Grzędowicza. Kolekcja liczy 40 pozycji, z których ostatnią będzie można kupić 11 lipca 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here