Pokój dziecięcy - jaki styl wybrać?

Podczas aranżacji pokoju dziecięcego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo i funkcjonalność. Dziecko powinno się czuć swobodnie w swoim pokoju. Ma to być przestrzeń, gdzie nasza pociecha będzie mogła się uczyć, odpoczywać i bawić. Jak zatem urządzić pokój dziecięcy, żeby był odpowiedni?

Jaki styl wybrać do pokoju dziecięcego?

Jeżeli nie wiemy do końca jak urządzić pokój swojej pociechy, warto poszukać inspiracji w internecie. Na pewno powinny się w nim znaleźć przedmioty, które będą skutecznie pobudzały wyobraźnię naszego dziecka. Co jeszcze jest ważne? Oprócz samej wielkości pokoju, podczas jego aranżacji, należy wziąć pod uwagę osobiste zainteresowania i preferencje dziecka, w końcu to ono będzie spędzało tam większość swojego czasu wolnego. Dziecko może czuć się swobodnie wyłącznie w pomieszczeniu, w którym ma przyjazną atmosferę. Pamiętajmy również o funkcjonalności pokoju, ona jest równie ważna jak walory estetyczne.

Na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka?

Kolor, który wybierzemy do pokoju dziecięcego ma znaczenie. Jednak nie musimy się ograniczać do klasycznej bieli i paneli podłogowych, w naturalnym odcieniu drewna. Warto wiedzieć, że biały kolor w skuteczny sposób odbija światło, rozświetla pomieszczenie, a jednocześnie je otycznie powiększa, jednak nie zawsze jest odpowiedni w przypadku pokoju dziecięcego. Takie pomieszczenie będzie wyglądać surowo i może być mało atrakcyjne dla naszej pociechy. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie do pokoju dziecięcego wyłącznie elementów w intensywnym kolorze, a ściany pomalować na bardziej neutralny odcień.

Funkcjonalność pokoju dziecięcego

Gdy styl pokoju dziecięcego został już wybrany, możemy przejść do pozostałych, ważnych elementów. Na przykład do zakupu łóżka, które jest kluczowym meblem w pokoju naszego dziecka. Na co zwrócić uwagę, w tym przypadku? Po pierwsze muszą być one praktyczne. Jeżeli nasza pociecha jest w wieku niemowlęcym, powinniśmy wybrać łóżeczko, które ma możliwość demontażu barierki. Dzięki temu będzie ona mogła z niego korzystać, jak już trochę podrośnie. Równie dobrym pomysłem jest wybranie łóżeczka, które ma możliwość regulowania wysokości materaca.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-urzadzic-pokoj-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here