otręby
fot. pexels.com

Otręby to produkt, który bardzo często pojawia się w zaleceniach dietetycznych. Czy faktycznie ma on dobroczynne działanie na nasz organizm oraz na sylwetkę? Jakie otręby powinno się jeść na diecie? Dowiedz się, z czym łączyć otręby, a także jak je jeść!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/otreby-na-smukla-sylwetke/

Otręby

To produkty, które należą do grupy produktów pełnoziarnistych, a więc ich stosowanie jest zalecane w trakcie diety odchudzającej. Produkty pełnoziarniste są bardzo ważnym składnikiem zdrowej i zbilansowanej diety. Poza zawartością błonnika mają one również długo trawione węglowodany, białko oraz witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Poza tym otręby są w stu procentach naturalnym produktem, który po prostu powstaje w wyniku przemiały zboża.

Otręby to zewnętrzna warstwa ziarna, z którego powstają inne produkty zbożowe. Zawierają one mnóstwo wartościowych i odżywczych związków, których nie znajdziemy w białej mące. Są zdrowe i niskokaloryczne. Doskonale sprawdzą się dla osób na diecie, ale również dla tych, którym zależy na codziennym zdrowym odżywianiu.

Właściwości odżywcze

Otręby mają mnóstwo różnych cennych składników odżywczych. Znajdziesz w nich sporo błonnika, białka, węglowodanów oraz mikro i makroelementów. Dodatkowo są one bogate w witaminę E oraz kwas foliowy.

Są także cennym źródłem magnezu, fosforu, cynku, żelaza oraz potasu. Kaloryczność jest bardzo niska, w 100 g mają około 300 g, lecz dawka dziennego spożycia to zaledwie 30g, a więc 3 łyżki stołowe.

Obecnie możesz kupić wiele różnych rodzajów otrębów – pszennych, żytnich, gryczanych, a nawet granulowane smakowe otręby, które akurat niewiele mają wspólnego z naturalnym produktem. Możesz z nich upiec pyszne ciasteczka, dodawać je do jogurtu naturalnego, a także różnych dań. Pamiętaj, by nie jeść ich za dużo, gdyż mają ogromną ilość błonnika, który może ci zaszkodzić.

Przeczytaj też: http://www.kuchniaonline.pl/katechiny-co-to-jest/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here