Odpocznij – sofa dla Ciebie!

Jeśli uważasz, że  wygodne i stylowe meble do salonu muszą spełniać nie tylko walory estetyczne, ale i być wygodne i funkcjonalne, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie! Omawiamy w nim jak harmonijnie połączyć estetykę z etyką, czyli znaleźć piękny a jednocześnie dobry mebel do Twojego salonu. Jak wybrać najlepszą? Krok po kroku tłumaczymy jak to zrobić, dlatego zostań z nami!

Sofa do salonu. Na co zwrócić uwagę?

Tak jak mówiliśmy, będziemy pochylać się nad dwoma aspektami wyboru dobrego mebla. Dobra sofa powinna zawierać odpowiednie udogodnienia, uzależnione od tego jak z niej będziesz korzystać. Jednocześnie powinna komponować się z otoczeniem. Zwróć uwagę na jej kształt, materiał i kolorystykę.

Zadaj sobie ważne,  pytanie! Musisz zadać sobie naprawdę ważne, ale to naprawdę bardzo ważne pytanie. Co chcesz ze swoją sofą robić? Jeżeli szukasz większego mebla, rozważ wybór narożnika. W odróżnieniu od zwykłej sofy do salonu jest on zdecydowanie bardziej zdecydowanie bardziej użyteczny. Jego minus stanowi wszelako to, że zajmuje dużo przestrzeni.

Bezpieczna przystań

Staramy się stworzyć bezpieczną przystań do wspólnych spotkań. Czy czy będą to zabawy, wypoczynek czy dyskusje. To ważne miejsce, bo często właśnie tutaj rozmawiamy o podjęciu decyzji nad ważnymi dla nas projektami. Zadbaj o to,  aby pozostało strefą komfortu w której czujesz się swobodnie i pewny siebie.

SoSofa czy narożnik do salonu to zwykle punkt odniesienia, pod który będziemy urządzać całe pomieszczenie. Dlatego wybierz  taki kolor swojego egzemplarza, który albo będzie neutralny, albo będzie idealnie komponował się z tłem twojego salonu! Wybierając tak ważny sprzęt będziesz brać pod uwagę:

  • ilość pieniędzy w Twoim portfelu,
  • oczekiwania Twoje i Twoich bliskich,
  • w jakim pomieszczeniu postawisz swój mebel:
    • jego główne przeznaczenie,
    • oraz powierzchnię.

Poważnie przemyśl jaka sofa czy narożnik będzie towarzyszył tobie i jego innym użytkownikom przez następne lata, bo nie jest to wydatek, który opłaca się podejmować co chwilę!

Pod ścianą? Obok okna? Na środku? – gdzie postawić sofę?

Okna w pokoju zapewniają naturalne oświetlenie i świeże powietrze (oczywiście o ile przyjmiemy, że nie mieszkasz w Krakowie). Telewizor to stary towarzysz spotkań z całą rodziną, dlatego znajduje się w widocznym zewsząd miejscu.

Te miejsca, to punkty, według których, metodą triangulacji umiejscowisz swoją sofę. Niech będzie ona na wprost do telewizora, ale nigdy tyłem albo na wprost okien. Telewizora nigdy nie umieszczamy naprzeciwko okien, bo od ekranu odbijałoby się światło i nic byśmy nie zobaczyli w telewizji. Umieszczenie telewizora obok albo pomiędzy oknami może sprawić, że będziemy mieli problem ze skupieniem uwagi. Albo na tym, co widzimy w telewizji, albo na tym, co chcemy obserwować przez okno

Jak widzisz, dobry wybór odpowiedniej sofy to nie lada wyzwanie. Mam nadzieję, że ten krótki poradnik rzucił nieco światła na twój umysł i teraz będziesz wiedzieć jak roztropnie wybrać odpowiednią sofę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here