Odkurzacz wodny z separatorem

0
1892

Rozwój technologiczny sprawił, że także aspekt sprzątania w domu uległ znacznym zmianom. Coraz częściej można usłyszeć na temat odkurzaczów wodnych, które pełnią właściwie tą samą funkcje co tradycyjne modele, jednak są dość innowacyjnym rozwiązaniem. Na co więc zwrócić uwagę gdy decydujemy się na zakup takiego sprzętu?

Odkurzacze wodne – co warto wiedzieć?

Odkurzacze wodne są idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla alergików. Dlaczego? W porównaniu ze zwykłymi odkurzaczami te pochłaniają znacznie więcej różnej maści zanieczyszczeń oraz roztoczy. Sprawia to, że alergicy mogą ze spokojem przebywać w takich mieszkaniach. Ponadto warto wspomnieć także na temat nawilżenia powietrza, które stoi na bardzo wysokim poziomie, a różnica jest odczuwalna już po pierwszym sprzątaniu.

Antyalergiczny odkurzacz

Odkurzacze wodne swoją konstrukcje opierają na filtrze wody, który zastępuje worek w normalnych modelach. Ponadto w większości przypadków można także odnaleźć separator, którego głównym zadaniem jest odseparowanie brudu wraz z wodą od czystego powietrza. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, które zapewnia zachowanie czystości na bardzo dobrym poziomie.

Zalety i wady odkurzaczy wodnych

Odkurzacze wodne mają zarówno swoje zalety jak i wady. Pierwszą z najważniejszych zalet jest to, że idealnie sprawdzają się dla alergików. Ponadto mogą pełnić także inne funkcje. Droższe z modeli oferują między innymi pranie dywanów czy tapicerek samochodowych. Jak więc widać odkurzacz wodny ma o wiele więcej rozwiązań. Osoby, które cenią sobie ciekawe i dość futurystyczne kształty z pewnością będą zadowoleni. Odkurzacze wodne posiadają zazwyczaj ciekawy i niespotykany design. Z drugiej strony zaś wybór dziwnych kształtów może być problemem podczas eksploatacji sprzętu. Dlaczego?

Odkurzacze wodne mają to do siebie, że po każdej sesji muszą zostać dokładnie oczyszczone z zanieczyszczeń. Jeśli tego nie zrobimy brud może być ciężki do usunięcia. Skomplikowane kształty mogą przeszkadzać i znacznie utrudniać korzystanie z urządzenia. Jednakże jest to już kwestią indywidualną.

Odkurzacze Rainbow

Ponadto odkurzacze wodne są dość drogim rozwiązaniem. Najtańsze z modeli to wydatek rzędu około 300-500 złotych. Są to oczywiście jedne z modeli z dolnej półki. Gdy planujemy kupić droższy sprzęt wtedy przyjdzie nam zapłacić nawet ponad tysiąc złotych. Tutaj wybór jest już kwestią zależną od dysponowanego budżetu.

Dobry odkurzacz wodny

Ostatnim już aspektem, o którym warto wspomnieć jest sama waga takiego odkurzacza. Niestety jest on dość ciężki, a w pełni zalany wodą może ważyć nawet ponad 10 kilogramów. Sprawia to, że korzystanie z niego jest utrudnione gdy w mieszkaniu są schody. To także niezbyt dobre rozwiązanie dla kobiet czy osób starszych.

Podsumowanie

Reasumując, wybór odkurzacza wodnego jest świetną alternatywą szczególnie dla alergików, gdzie ten odkurzacz faktycznie sprawdza się wyśmienicie. Ponadto oferuje on o wiele więcej możliwości co jednak wiąże się z wyższym kosztem zakupu. Takie modele są znacznie droższe od podstawowych wersji. Sam dobór sprzętu jest naturalnie kwestią indywidualną i zależną po części od budżetu.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-wodny-z-separatorem-28.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here