Myjki ciśnieniowe do domowego użytku

Większość z nas nie przepada za sprzątaniem, a co za tym idzie – im bardziej możemy ułatwić sobie pracę, tym lepiej. To zrozumiałe, w końcu czyszczenie zabrudzeń nie jest niczym przyjemnym, szczególnie jeżeli mamy duży dom, wiele okien do umycia albo zabrudzoną po zimie elewację budynku. W takich sytuacjach, zamiast sięgać po klasyczną miskę z wodą i detergentem, warto rozważyć zakup myjki ciśnieniowej. Dzięki temu czarodziejskiemu urządzeniu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze na środkach do czyszczenia, ale także pozbędziemy się zabrudzeń w ekologiczny i szybki sposób.

Nie tylko do samochodu

Choć myjka ciśnieniowa kojarzy się głównie z myciem karoserii naszego pojazdu, nie jest to jej jedyne zastosowanie. W warunkach domowych przy pomocy myjki możemy z powodzeniem oczyścić okna, kabinę prysznicową, elewację domu czy wykładany kamieniami chodniczek w ogrodzie. W zależności od tego, z jakiego modelu korzystamy, siła wody może być wystarczająca, by pozbyć się nawet takich zabrudzeń, jak piasek wbity w chropowatą powierzchnię alejki czy podjazdu do garażu. W dodatku nie potrzebujemy żadnego płynu czyszczącego, aby korzystać z urządzenia, co czyni sprzątanie o wiele bardziej ekologicznym.

Jaką myjkę wybrać?

Myjki ciśnieniowe są produkowane przez wiele firm, co daje nam szerokie pole do wyboru. Najlepiej postrzeganymi markami są oczywiście Bosch i Karcher, lecz pola nie ustępują im także Lavor czy Dedra – sprawdź na: http://bricoman.pl/otoczenie-domu/myjki-hydrofory-weze/myjki. W zależności od tego, czy posiadamy mieszkanie, czy dom z garażem, należy również rozważyć, jak duża myjka będzie nam potrzebna. W przypadku mieszkania, do mycia okien, możemy spokojnie zadowolić się niewielką ręczną wersją, podczas gdy w domu z garażem i warsztatem model o większej mocy może okazać się bardziej użyteczny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Gdy już zdecydujemy się nabyć myjkę ciśnieniową, przed finalizacją transakcji musimy zwrócić uwagę na kilka jej parametrów. Zaliczają się do nich:

– moc myjki, czyli informacja o zużyciu prądu oraz o tym, jak duże ciśnienie robocze będziemy w stanie uzyskać. Im większa moc, tym większe ciśnienie wody;

– ciśnienie robocze oraz maksymalne. Parametru roboczego możemy użyć do porównywania produktów między sobą;

– dodatkowy zbiornik na detergenty – jeżeli wybrany przez nas model go posiada, warto zwrócić uwagę na jego parametry (przezroczystość, pojemność itp.);

– zestaw szczotek i akcesoriów;

– podawanie wody oraz długość węża.

Niezależnie od tego, czy planujemy kupić małą, ręczną myjkę czy jej większy odpowiednik, warto spytać o radę specjalistę, na przykład pracownika sklepu. Jeżeli dobrze przemyślimy zakup, sprzęt nie tylko ułatwi nam sprzątanie, ale również będzie służył przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here