sofa

Wybór nowej sofy do naszego salonu zwykle bywa dla nas dużym wyzwaniem. Staramy się znaleźć mebel, który nie tylko będzie pasował do wystroju, ale także będzie jak najlepszej jakości. Sofa powinna być wygodna i funkcjonalna, a przy tym służyć nam na lata. Podpowiemy, na jakie aspekty zwracać uwagę wybierając nową sofę do salonu!

Sofa od środka, czyli co decyduje o jakości mebla

Budowa sofy nie tylko decyduje o kształcie mebla, ale przede wszystkim o jego jakości. Choć dla klienta bardzo ważny jest aspekt zewnętrzny – sofa musi mu się podobać, nie można pomijać kwestii stelażu, wypełnienia czy sprężyn. Skąd jednak wiemy, na jakie cechy budowy sofy zwracać uwagę? 

Marka Gala Collezione przygotowała dla nas, klientów świetny artykuł poradnikowy, w którym rozłożono sofę na części pierwsze: https://www.galameble.com/blog/jak-zbudowana-jest-sofa/.

Z jego treści możecie dowiedzieć się, jak zbudowane są sofy tego producenta i co jest sekretem ich doskonałej jakości. W artykule przeczytasz między innymi, jakie są rekomendowane mechanizmy, jakie rodzaje stelażu sprawdzają się najlepiej, czym różnią się wypełnienia sof etc. Zapewniamy, że po lekturze artykułu będziesz podejmował bardziej świadome decyzje jako konsument!

Będąc już na stronie producenta, polecamy także obejrzeć szczególną kolekcję sof marki Gala Collezione, dostępną pod adresem: https://www.galameble.com/sofy/. Wystarczy tylko spojrzeć na sofę Voss czy sofę Axel i już wiemy, że w Gala Collezione jakość zawsze idzie w parze z fantastycznym designem mebla. Już na pierwszy rzut oka sofy wyglądają solidnie i bardzo elegancko!

Co jeszcze powinna mieć dobra sofa?

Oprócz budowy wewnętrznej, jednym z najważniejszych elementów decydujących o solidności mebli tapicerowanych jest obicie. Bez względu na to, czy wybieramy to skórzane, czy z tkaniny, zwróćmy uwagę na jego jakość! Sprawdźmy jak zachowuje się materiał i czy jest on wystarczająco gruby. Upewnijmy się, że nie powstają niepożądane zagniecenia czy marszczenia. Dotknijmy go, usiądźmy na sofie, odpowiedzmy sobie na pytanie – czy dany materiał jest przyjazny w dotyku? Czy czujemy się komfortowo? 

W przypadku sof skórzanych, warto zasięgnąć też informacji o typie skóry z jakiej zostało wykonany obicie, a także jej cechach charakterystycznych. Ważne jest to zarówno podczas użytkowania, jak też przede wszystkim podczas czyszczenia i konserwacji mebli tapicerowanych. Nie powinniśmy także sugerować się mitami takimi jak ten, który mówi, że skórzane sofy są chłodniejsze. Skóra jest materiałem naturalnym, który przystosowuje się do temperatury otoczenia. Owszem, skórzana sofa może sprawiać wrażenie chłodnej w pierwszej chwili, ale wynika to tylko z różnicy temperatur między sofą a naszym ciałem.

Mamy nadzieję, że dzięki poradom marki Gala Collezione, wybór nowej sofy okaże się znacznie prostszy! W poszukiwaniu solidnych modeli zaś, zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here