fugi

Czyszczenie fug dla wielu osób może okazać się prawdziwą udręką. Są jednak sposoby na to, aby w łatwy sposób pozbyć się czarnych plam i zabrudzeń pomiędzy płytkam. Spokojnie, bez obaw. Jest to zabrudzenie, które jest do usunięcia. Poniżej przedstawimy wam domowe sposoby na usuwanie defektów z fug. Sprawdźcie sami, jakie to proste!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czyszczenie-fug-w-domu/

Czym wyczyścić fugi?

Jeżeli chodzi o samą powierzchnię płytek nie ma takiego dużego problemu, jak w przypadku fug. Zadanie jest utrudnione, tym bardziej, że w szczelinach, lubi gromadzić się brud oraz bakterie, a także przeróżne mikroorganizmy. Są jednak domowe skuteczne sposoby na usunięcie brudu oraz pleśni.

Płyn do czyszczenia WC – czyszczenie fug

Sprawdzonym domowym sposobem, który idealnie nada się do czyszczenia fug jest płyn do oczyszczenia WC. Jest on dobry, ponieważ w swoim składzie zawiera chlor. Jak umyć nim fugi? Przygotowujemy z niego roztwór składający się pół litra wody oraz pół litra środka do czyszczenia toalety. Do całego procesu potrzebna nam będzie również szczoteczka do zębów. 

Proszek do pieczenia – czyszczenie fug 

O wiele mniej inwazyjna metoda jest czyszczenie fug przy pomocy proszku do pieczenia. Na wilgotne fugi rozprowadzamy proszek, a następnie oczekujemy pół godziny po czym zmywamy go używając zwilżonej ściereczki.

Następnie zmywamy całą podłogę łącznie z kafelkami. Proszek idealnie sprawdza się do czyszczenia fug, ale nie tylko. Będzie idealny do usuwania rdzy, nalotów kamienia, a także uporczywych plam.

Zobacz też: http://www.royalproperties.pl/jak-wyplywa-na-nas-porzadek-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here