warszawska kawalerka
fot. pexels.com

Wynajem kawalerki to spore zobowiązanie, zarówno finansowe, jak i osobiste. Kawalerki są niezwykle drogie, zwłaszcza, że czasem ich metraż wcale nie jest wart tej ceny. Zarówno, jeśli chodzi o wynajem, jak i o zakup.

Zobacz też: http://radiobc.pl/kawalerka-w-warszawie/

Kawalerka w stolicy

Jeśli poszukujesz kawalerki na wynajem w stolicy, musisz liczyć się z ogromnym kosztem, zwłaszcza bliżej centrum. Najem za kawalerki jest bardzo wysoki, nierzadko równa się kosztom wynajęcia mieszkania dwupokojowego dalej od centrum.

Jeśli jednak postanowiłeś, że chcesz mieszkać w kawalerce, szukaj zatem takiej, której metraż i układ będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom. Może niekoniecznie w centrum, chyba, że cię na to stać. Jednakże rozejrzyj się za czymś w nowym budownictwie, gdyż ogrzewanie w kamienicy jest strasznie drogie.

Jakiej kawalerki szukać?

Szukaj przede wszystkim ofert na wynajem długoterminowy, najlepiej poza studenckim sezonem, kiedy to ofert jest mnóstwo, ale również są wyższe koszty najmu. To dlatego, że w tym czasie bardzo łatwo znaleźć chętnych studentów do wynajęcia kawalerki.

Kawalerki zazwyczaj mają jeden duży pokój z aneksem kuchennym, do tego łazienkę i czasem balkon. Poszukaj zatem kawalerki, która jest dobrze zaplanowana i będziesz mieć trochę przestrzeni w pokoju, a nie blat kuchenny zaraz koło sofy.

Kawalerka być może i jest świetnym rozwiązaniem dla singla, ale nie wiesz czy ten stan się nie zmieni, jeśli kogoś poznasz w stolicy i postanowicie razem zamieszkać. Kawalerka dla pary nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza, że ma małą przestrzeń, a jak to bywa w związkach, lepiej mieć dodatkowy pokój, aby móc od siebie odpocząć.

W kawalerkach dużym plusem jest to, że nie musisz mieć dużo mebli. Wystarczy Ci szafa, rozkładana sofa, jakiś stół i biurko i już masz wypełniony całkowicie pokój z aneksem kuchennym. Fajnie, gdyby kawalerka posiadała balkon, na którym będziesz mógł spędzać czas w ciepłe dni na świeżym powietrzu.

Przeczytaj też: http://www.royalproperties.pl/angielskie-domy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here