W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o smogu, który szczelnie otula polskie miasta i miasteczka. Powietrze praktycznie nie nadaje się do oddychania. Jak żyć, kiedy nawet nie możemy swobodnie otworzyć okien, aby wywietrzyć mieszkanie? W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w rośliny, które oczyszczą powietrze w naszym domu.

Pierwszą z nich jest Wężownica, Sansevieria trifasciata. Jest to roślina bardzo przyjazna w uprawie. Nie straszne jej susze. Na pewno nie uschnie gdy zapomnimy ją podlać przez kilka dni. Wężownica podobnie jak kaktusy gromadzi wodę w liściach. Gdy zafundujemy jej zbyt obfite podlewanie, roślina zaczyna niestety gnić. Dlaczego ta niepozorna roślinka jest tak wyjątkowa?

Sansevieria trifasciata produkuje w nocy tlen. Dlatego Wężownice z powodzeniem możemy umieścić na parapecie w naszej sypialni.

Kolejną pożyteczną rośliną jest Palma Areka czyli Chrysalidocarpus Lutescens. Jest to kolejna roślina, która nie wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Wystarczy umiarkowanie ją podlewać i raz w tygodniu zraszać liście. Dzięki temu przyśpieszmy proces fotosyntezy. Chrysalidocarpus Lutescens przez cały czas produkuje tlen. Na jedną osobę powinny przypadać przynajmniej trzech palm do wysokości ramion w danym pomieszczeniu. Trzecią rośliną, która pomaga nam walczyć z zanieczyszczonym powietrzem jest Epipremnum złociste czyli Epipremnum aureum. Ta niepozorna roślina usuwa liczne zanieczyszczenia z naszego powietrza. Uprawa tej rośliny również nie nastręcza wielu trudności.

Wystarczy podlewać ją w miarę regularnie i od czasu do czasu podcinać, żeby ładnie się rozkrzewiała. Decydując się na hodowanie Epipremnum złocistego w naszym domu musimy pamiętać, że jest to roślina trująca. Powinniśmy trzymać ją z dala od psów, kotów i dzieci. Podsumowując dzięki tym niezwykłym roślinom w sposób całkowicie naturalny możemy oczyścić powietrze w naszym domu. A niejako przy okazji możemy stworzyć swój własny mini ogród botaniczny. Wystarczy odrobina dobrych chęci i zaangażowania.

http://www.czarnobiale.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here