grzejnik łazienkowy

 

Masz już wybrane kafelki, armaturę, meble i już (prawie) możesz odetchnąć z ulgą, bo projekt gotowy? Ale czekaj jeszcze chwilę – wiesz, jaki kaloryfer zamontować, aby nie zepsuł spójnej i przemyślanej aranżacji? No właśnie… Dlatego sprawdź nasze wskazówki, jak dobrać grzejnik łazienkowy.

Gdzie szukać pomysłów na stylową aranżację łazienki?

Ciągle przeglądasz różne projekty łazienek, ale dalej nie masz pomysłu, jak dobrać poszczególne elementy wyposażenia? Najwyraźniej źle szukasz. Serwisy wnętrzarskie i magazyny o urządzaniu wnętrz to dobre źródło, ale głównie wtedy, gdy chcesz się zainspirować, zorientować, jakim tropem podążać. Potem zdjęcia ekskluzywnego wystroju, pasującego bardziej do salonu kąpielowego, niż do małej łazienki w bloku, mogą przytłaczać.

Nasza rada? Szukaj metamorfoz tych pomieszczeń. Dzięki temu zobaczysz, jak inne osoby, posiadające podobne warunki do twoich, poradziły sobie z tym wyzwaniem (nierzadko podając koszty całego przedsięwzięcia). Zwracaj uwagę na detale, w tym konstrukcję i wygląd kaloryfera, który źle wybrany, może zepsuć cały klimat.

Co jeszcze? Salon łazienek podpowie również w kwestii wyboru grzejnika do łazienki – nie dość, że wybrane rozwiązania zobaczysz na żywo, to jeszcze będziesz mógł skonsultować się z osobami, które się na tym znają. Dlatego nie czekaj i sprawdź, gdzie w twojej okolicy znajdują się salony łazienek.

My też oczywiście nie zostawimy cię z niczym, zapoznaj się z naszymi pomysłami.

Uniwersalny kaloryfer drabinka

Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym i bezpiecznym wyborem do łazienki jest kaloryfer drabinka. Umożliwia powieszenie ręczników, innych tekstyliów, a dzięki swojej prostej i minimalistycznej formie, nie zaburza estetyki.

Będzie pasować zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i bardziej ekskluzywnych. Postawiłeś na kafelki imitujące beton architektoniczny? Poszukaj… czarnego kaloryfera! Marmurowe płytki w stylu glamour? Do nich pasować będzie metalowy bądź miedziany kaloryfer typu drabinka.

Grzejniki łazienkowe o asymetrycznych kształtach

Teoretycznie konstrukcja grzejnika nie powinna zaskakiwać… a jednak! W niektórych sklepach znajdziesz kaloryfery o nietypowych, asymetrycznych kształtach. Nie wierzysz? Mogą to być połączone ze sobą kwadraty/prostokąty, czy tradycyjne kaloryfery, ale o ukośnych szczebelkach (choć tutaj przyznajemy, że choć są designerskie, to niekoniecznie funkcjonalne).

Z czym połączyć takie propozycje? Masz dwie drogi. Możesz postawić na gładkie kafelki, bez żadnych wzorów i prostą, minimalistyczną armaturę (wtedy kaloryfer często wysuwa się na pierwszy plan, jest mocno wyeksponowany) lub wręcz przeciwnie – być jednym z elementów oryginalnej aranżacji, gdzie asymetria, różnorodna kolorystyka widoczna jest w każdym miejscu.

Kaloryfer łazienkowy w stylu retro

Ostatnią propozycją na dziś jest kaloryfer łazienkowy w stylu retro. Składa się z miedzianych rurek, które są wykończone w ozdobny sposób. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku eleganckiej, luksusowej aranżacji, w której dominują duże płytki o delikatnym wzorze, a także podobnie wykończona armatura, baterie. Minusem jest to, że takie kaloryfery zwykle nie pomieszczą zbyt wielu ręczników, w ich wypadku funkcja grzewcza jest tak naprawdę równorzędna z funkcją dekoracyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here