komody

Salon to miejsce przeznaczone do wypoczynku, ale także do spędzania miłego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wymaga specjalnego wyposażenia, które umożliwi korzystanie z niego przy każdej okazji, bez potrzeby szukania najpotrzebniejszych rzeczy, a jednocześnie ukryje niektóre przed wzrokiem ciekawskich. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku komody i konsole. Zobaczmy, jak z ich pomocą przygotować industrialny salon.

Industrialny styl w twoim mieszkaniu

Industrialny, loftowy styl stał się bardzo modny w ostatnich czasach. Odznacza się on przede wszystkim dużymi, nierzadko podwyższonymi pomieszczeniami z dużymi oknami i otwartymi przestrzeniami. Minimalna ilość ścian i drzwi, otwarte pomieszczenia, po których można swobodnie się poruszać i tylko umownie zaznaczone pomiędzy nimi granice to szczególne cechy tego stylu.

Niemniej ważne jest w nim wykończenie ścian, podłóg, sufitów i drobnych elementów wspierających. Ze względu na nawiązania do epoki industrialnej i “fabrycznego” stylu, często pojawiają się betonowe lub murowane ściany, drewno, a także stonowana kolorystyka, taka jak przytłumione biele, szarości, antracyt, czerń i naturalne brązy. Do tego mile widziane są metalowe i szklane dodatki.

W tym samym stylu powinny być utrzymane także meble. Ich lekka, prosta i skromna budowa współgra z naturalnymi materiałami i wielofunkcyjnością. Te same cechy dotyczą także konsol i komód, których zadaniem jest ukrycie tego, co powinno pozostać schowane, a wyeksponowanie drobnych, ozdobnych akcesoriów. Co ważne, same meble nie powinny przytłaczać pomieszczenia, dlatego warto sięgnąć po te, które cechuje najlżejsza konstrukcja. Obejrzyjmy trzy ciekawe przykłady.

Loftowa komoda, w której zmieścisz wszystko, co najważniejsz

W salonie często pragniemy umieścić książki, ozdobne donice z kwiatami, ale także drobny sprzęt elektroniczny czy pojedyncze pamiątki. Nic nie sprawdzi się w tym przypadku lepiej, niż przestronna komoda Skoby, stanowiąca ciekawą alternatywę dla klasycznych mebli. Zamiast zabudowanych drzwiczek i litej bryły posiada odkryte półki, które zapewniają poczucie przestrzeni i dodają jej lekkości. Zmieści wszystko, co najpotrzebniejsze, a dzięki dużej ilości miejsca wciąż pozostanie piękna i minimalistyczna.

Zakryj to, co ma pozostać tylko dla ciebie

Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem odsłaniania wszystkich swoich skarbów i chciałbyś część z nich zachować wyłącznie dla siebie, polecamy ci komodę Linsell, wyposażoną w dwie większe przegródki typu szafeczki oraz dwie szuflady. Dzięki takiej konstrukcji do jej wnętrza będziesz mógł schować wiele przedmiotów, pozostawiają jedynie odsłoniętą górną część, idealną do ustawienia skromnych bibelotów czy czytanych właśnie książek.

Niewątpliwą zaletą tej komody są wysokie nóżki, które nadają jej cech mebla podwieszanego.

Loftowe konsole

Konsole są wręcz stworzone do wyeksponowania tego, co dla ciebie najważniejsze. Wyjątkową, lekką, loftową konsolą jest Sor, wyposażona w dwie charakterystyczne półki, ustawione na różnych wysokościach. Dzięki takiej konstrukcji od razu przyciągnie wzrok do tego, co pragniesz pokazać, a jednocześnie sama pozostanie niemal niezauważalna, nie przytłaczając całego wnętrza. Idealna do minimalistycznych, industrialnych pomieszczeń, w których przestrzeń odgrywa największą rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here