Współczesna sypialnia  to nie tylko  miejsce regeneracji i wypoczynku po ciężkim dniu pracy. To też odpowiednio dobrane meble, które mogą sprawić, że nabierze ona prawdziwie nowoczesnego charakteru.

Jak właściwie zaaranżować sypialnię?

Sypialnia to szczególne miejsce.  Powinna być odosobniona od pozostałej części domu, bo kojarzy się z prywatnością, a  jednocześnie być wygodna, bo jej podstawowym przeznaczeniem jest przecież relaks i odpoczynek. W związku z tym warto przy aranżacji tego pomieszczenia wykorzystać kilka wskazówek.

Po pierwsze, zadbajcie o odpowiednie usytuowanie. Sypialnia powinna być jak najbardziej oddalona od strefy dziennej, czyli np. salonu, w którym zazwyczaj prowadzi się głośne rozmowy, ogląda telewizję lub słucha muzyki. Jeżeli nie ma innej możliwości (bo np. w mieszkaniu są tylko dwa pokoje), dobrze jest wyciszyć pomieszczenie ścianką działową o wyższym poziomie izolacyjności akustycznej.

Po drugie, sypialnia nie powinna być otwarta na inne pomieszczenia. Najlepiej, by prowadzące do niej drzwi nie były przeszklone, bo wtedy stanowią lepszą zaporę dla hałasu i nie przepuszczają światła zapalonego w innych pokojach.

Po trzecie, zwróćcie uwagę na rozmieszczenie okien, bo ich rozlokowanie ma wpływ na temperaturę i doświetlenie. Jeśli okna wychodzą na wschód, to jest to dobre rozwiązanie, bo zgodne z ludzkim zegarem biologicznym. Chyba każdy lubi o poranku poczuć na swojej twarzy ciepłe promienie słońca… Sypialnia skierowana na południe będzie słoneczna, ale jednocześnie może w niej panować zbyt wysoka temperatura. Z kolei okna wychodzące na zachód sprawią, że latem pokój będzie się mocno nagrzewał, a te skierowane na północ mogą utrudniać codzienne wstawanie ze względu na brak naturalnego światła.

Nowoczesne meble do sypialni – jakie wybrać?

Jeśli planujecie sypialnię o nowoczesnym designie, powinniście postawić na odpowiednie wyposażenie. Ogólnie rzecz biorąc, nowoczesne meble do sypialni powinny być zbudowane z prostopadłościanów, bez zbędnych zdobień i żłobień. Możecie zdecydować się też na takie o wysokim połysku. W takiej stylizacji dominuje minimalizm z geometrycznymi kształtami i płynnymi liniami zabudowań. Spore wrażenie robią podświetlenia zagłówków, bo działają na wyobraźnię. Nowoczesne meble do sypialni są też funkcjonalne, bo pozwalają w maksymalnym stopniu wykorzystać powierzchnię na własny użytek.

A teraz trochę więcej konkretów. W nowoczesnej sypialni pojawiają się wygodne, duże łóżka, które mogą uchodzić za wielozadaniowe platformy. Oprócz regulowanych stelaży pod materac, wyposażone są w dodatkowe zagłówki, blaty, półki, skrytki, wysięgniki, podparcia i oczywiście oświetlenie. Wszystko po to, byście mogli w jednym miejscu pracować, jeść, czytać, oglądać telewizję, a nawet przyjmować gości. Na takiej wygodnej sofie można godzinami rozmawiać z przyjaciółmi…

Jednym z podstawowych elementów łóżka, oprócz płaszczyzny do spania, stał się panel zagłówka – o zróżnicowanej wielkości, wykończeniu i liczbie pełnionych funkcji: od miękkiego podparcia pleców po różnego rodzaju schowki i oświetlenie. W zależności od przeznaczenia, panele mogą być tapicerowane, drewniane, szklane, lub metalowe. Integralną częścią łóżka stały się też stoliki nocne, często ruchome, z blatem do jedzenia lub pracy, nasuwanym na łóżko.

W Waszej sypialni nie może zabraknąć prostej w kształcie szafy o dużej pojemności. Tego typu szafy najczęściej mają przesuwane drzwi, dlatego, by móc z nich bez problemu korzystać, nie potrzeba dużej powierzchni.

Nowoczesne meble do sypialni często wyposażone są w jedno lub więcej luster. Ich praktyczne umiejscowienie pozwala od razu po nałożeniu na siebie jakiegoś ciucha  ocenić swój wygląd. Wewnątrz szaf często możecie znaleźć mnóstwo innych udogodnień, np. schowki na buty lub inne akcesoria, miejsce na deskę do prasowania albo praktyczne wnęki na rzadziej używaną odzież.

Nowoczesne aranżacje sypialni

Współczesne sypialnie i ich wyposażenie traktuje się na równi z pozostałymi pomieszczeniami.  Dlatego pamiętajcie! Nie wystarczy kupić kilka nowoczesnych mebli do sypialni, by nabrała nowoczesnego charakteru. Należy jeszcze poświęcić trochę czasu na jej odpowiednią aranżację…

Jeżeli preferujecie jasne, przestronne pomieszczenia, to nowoczesne meble do sypialni powinny być wykonane z naturalnego drewna dębowego oraz posiadać wykończenia bazujące na skórze w kolorze klarownej bieli. Takie wnętrze podziała na Was relaksująco i „zachęci” do odpoczynku. W tego typu stylizacji ważne jest łóżko o niekonwencjonalnym kształcie z dopracowanymi stolarskimi detalami. Dla kontrastu, dodatki na ścianach i półkach mogą być czarne lub grafitowe.

Inna nowoczesna aranżacja, polecana zwłaszcza ekstrawertykom i indywidualistom, utrzymana jest w ciemnej kolorystyce. W tego typu sypialni powinno znaleźć się łóżko tapicerowane czarnym materiałem obiciowym z bardzo szerokim zagłówkiem. Minimalistyczny wystrój pomieszczenia podkreśla brak komód, szaf czy stolików nocnych. W zamian znajdziecie tutaj kosz na poduszki i ewentualnie zegar umieszczony na podłodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here