Dobór lustra do łazienki w stylu skandynawskim

Nasz dzień zaczyna się i kończy w łazience, więc powinniśmy się upewnić, że jest ona wygodnym i komfortowym wnętrzem. Dlatego skandynawski design, który koncentruje się wokół idei minimalizmu, prostoty i funkcjonalności jest idealny właśnie do tego pomieszczenia. Jest to miejsce, w którym można znaleźć odpoczynek i relaks po długim dniu, skorzystaj więc z naszych wskazówek, które pomogą wprowadzić skandynawski design do Twojej łazienki i dobrać do niego odpowiednie lustra.

Paleta kolorów monochromatycznych

Najbardziej charakterystyczną cechą wnętrza w stylu skandynawskim jest stonowana i monochromatyczna paleta kolorów. Podczas projektowania i wyposażenia łazienki w stylu skandynawskim powinniśmy trzymać się białych i czarnych kolorów lub stonowanych szarości.  Dlatego nie wybierajmy luster w wyrazistych i kolorowych ramach. Lustra w stylu skandynawskim mogą mieć pastelowe odcienie np. takie jak szałwia, gołąbkowy błękit i pudrowy róż, gdy są one używane oszczędnie.

Czarno-białe dzieła sztuki

Grafika jest wyraźnym akcentem każdego domu i nie jest to wyjątkiem, jeśli chodzi o skandynawski design. W pokojach stosuje się minimalną grafikę czarno-białą, aby uzupełnić wystrój. Geometryczne wzory, czarno-biała fotografia i proste abstrakcyjne odbitki doskonale sprawdzają się w tych przestrzeniach.

W łazience, aby zachować jednolitość wnętrza, możemy zatem połączyć kolor biały z czarnym jako ogólny motyw dekoracyjny, aby dodać kontrast. Wtedy lustra łazienkowe z oświetleniem mogą mieć np. czarną ramę.

Nie komplikujmy czyli – minimalizm

Domy w stylu skandynawskim słyną z minimalistycznego i funkcjonalnego designu, więc zdecydowanie nie ma miejsca na bałagan. Utrzymujmy proste i dopracowane elementy wystroju, aby naprawdę uchwycić istotę skandynawskiego designu. Dlatego warto wybrać lustra w małej ramie, przykładem może być cała linia Elita na stronie https://arenalazienek.pl/. Minimalistyczny styl to prostokątne lub okrągłe lustra bez ciężkich ram.  Można jednak również wybrać lustra łazienkowe z oświetleniem i w kształcie geometrycznym, takie jak sześciokąt, kreując odważniejszy styl. Omijamy jednak lustra np. z dużymi kryształami lub ozdobnymi dekoracjami kutymi.

Drewniane akcenty

Żaden dom w stylu skandynawskim nie jest kompletny bez elementów drewnianych. Bez włączenia niektórych odcieni drewna i ziemi, taki wystrój może wydawać się nieco zbyt sterylny z powodu restrykcyjnej palety kolorów stosowanej w stylu skandynawskim. Drewniane elementy wystroju działają idealnie, kiedy trzeba dodać ciepła do przestrzeni. Pomyślmy zatem o powieszeniu lustra w drewnianej ramie, które również uosabiają skandynawską łazienkę.

Wiszące lustra

Lustra powieszone np. na skórzanym pasku to bardzo popularny trend inspirowany Skandynawią. Czyste linie dodają minimalistycznego wyglądu, jednocześnie tworząc zainteresowanie i odważny akcent w przestrzeni.  Okrągłe lustra są najpopularniejszym wyborem, gdyż mają klasyczny, prosty kształt.

Kto powinien wybrać ten styl do łazienki?

Jeśli lubimy jasne, przestrzenne wnętrza o nowoczesnym designie, nastawione na funkcjonalność, a jednocześnie unikające surowego charakteru , na pewno spodoba się nam skandynawski styl. Takie wnętrza łączą to, co najlepsze w minimalizmie i naturze z prawdziwie przytulną atmosferą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here