Dlaczego warto kupić grill z pokrywą

Sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami! Czas najwyższy rozejrzeć się za porządnym grillem, który sprawi, że sama czynność grillowania będzie przyjemnością, a przygotowywane dania będą wyróżniać się wyjątkowym aromatem i wyśmienitym smakiem. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się grille z pokrywą. Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Jak działa grill z pokrywą?

Pierwszy grill z pokrywą, zaprojektowany na początku lat 50., został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Ceniono go za wysoką jakość i łatwość użycia. Dziś grille z pokrywą cieszą się dużym zainteresowaniem, a producenci ciągle zaskakują nas nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, które podnoszą komfort używania sprzętu.

Działanie grilla z pokrywą można porównać do pracy termoobiegu w tradycyjnych piekarnikach. Po zamknięciu pokrywy i otwarciu wywietrzników wewnątrz urządzenia zaczyna krążyć ciepłe powietrze. Temperaturę powietrza mamy pod kontrolą, co pozwala przygotowywać niesamowicie smaczne i aromatyczne dania w łatwy i szybki sposób.

3 największe zalety

Największym atutem grillów z pokrywą jest wcześniej wspomniana kontrola nad temperaturą pieczenia. Większość urządzeń wyposażono bowiem we wbudowany termometr wewnętrzny, za pomocą którego można cały czas obserwować temperaturę panującą w środku. Dzięki temu możesz grillować bez nieustannego podnoszenia pokrywy.

Na grillu z pokrywą można grillować na dwa różne sposoby – metodą bezpośrednią i pośrednią. Pierwsza z nich polega na ułożeniu mięsa, warzyw czy innych produktów na ruszcie bezpośrednio nad brykietem. Dzięki pokrywie dania pieką się również od góry i nie trzeba ich tak często obracać. Metoda pośrednia zarezerwowana jest wyłącznie dla grillów z pokrywą. Polega na ułożeniu brykietu na brzegach grilla, a produktów na środku rusztu. Po zamknięciu pokrywy grill działa jak piec konwekcyjny. Gorące powietrze równomiernie ogrzewa potrawę. Sposób pośredni wymaga dłuższego czasu grillowania, ale za to sprawia, że dania się nie przypalają i są bardziej soczyste i aromatyczne. 

Na grillu z pokrywą można przygotować praktycznie każdą potrawę – co na tradycyjnym urządzeniu nie zawsze jest możliwe. Na otwartym palenisku nie przyrządzimy dużego kawałka mięsa, całego kurczaka czy pizzy. Z grillem z pokrywą jest to możliwe. Ponadto wielu producentów oferuje dodatkowe akcesoria, które wnoszą grillowanie na nowy poziom! Grill z pokrywą to doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących osób, jak i dla prawdziwych grillowych koneserów. 

Porządny grill z pokrywą kupisz w sklepie internetowym koler.pl. Firma oferuje solidne grille gazowe z serii Relish Silver i Relish Black. Wszystkie urządzenia wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej. Ruszty są żeliwne. W zestawie z każdym grillem sprzedawane są praktyczne akcesoria – w tym szpatułki, szczypce, widelce do mięsa, prasy do hamburgerów, szpadki do szaszłyków oraz szczotki i preparaty do czyszczenia urządzenia. Grillowanie z grillem marki Köler to czysta przyjemność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here