Urządzenie przedpokoju - siedziska

Przedpokój to zazwyczaj pierwsze pomieszczenie, w którym znajdujemy się po wejściu do mieszkania. Na podstawie tego, co zobaczymy, wykreujemy swoje pierwsze wrażenie. Warto zatem zadbać o to, aby to miejsce prezentowało się nienagannie i gustownie. Przedpokój należy urządzić tak, aby wyglądał stylowo, a przy tym by zachować jego funkcjonalność. W tym miejscu bowiem zdejmujemy i zakładamy odzienie wierzchnie oraz buty. Dobrze zorganizowana przestrzeń powinna zwierać takie meble i dodatki, które umożliwią ukrycie dużej ilości butów, parasoli itp., a umożliwią wyeksponowanie tego, co mamy zamiar zaprezentować. W zależności od wielkości pomieszczenia można zdecydować się na większe, bardziej zabudowane meble, bądź w przypadku małych przedpokoi na kilka mniejszych mebli i gadżetów ułatwiających organizację różnego rodzaju rzeczy. Rynek oferuje interesujące rozwiązania w tym zakresie, wystarczy wykazać się dozą pomysłowości oraz wygospodarować odrobinę czasu, aby wykreować wyjątkową przestrzeń. Dokonajmy swoistego przeglądu przykładowych mebli i gadżetów proponowanych do przedpokoju. Być może coś okaże się inspiracją.

Szafka na buty z siedziskiem

W małym przedpokoju, gdy nie chcemy zagracać go porozrzucanymi butami, warto zdecydować się na szafkę na buty, najlepiej z funkcją siedziska. Wówczas łączymy dwa elementy ze sobą, zyskujemy miejsce na schowanie butów oraz praktyczny element, czyli siedzisko, na którym możemy spocząć podczas czynności przyodziewania obuwia.

Wieszak na ubrania z siedziskiem

To kolejna propozycja, która umożliwia organizację garderoby wierzchniej w połączaniu z funkcją siedziska przeznaczoną do zakładania butów.

Siedzisko tapicerowane

To oferta dla osób, którym zależy na tym by przemycić do wystroju wnętrz nieco stylu i oryginalności. Tapicerowane meble umożliwiają dokonanie wyboru z szerokiej gamy oferowanych przez sklepy wzorów i kolorów.

Ławeczka w połączaniu z szafką na buty

Proste i niezwykle modne siedzisko w postaci ławeczki z pewnością pięknie będzie prezentować się w każdym wnętrzu. Do kompletu warto dobrać gustowną szafkę na buty, która nie będzie zajmowała zbyt wiele miejsca, a doskonale sprawdzi się jako mebel do przechowywania butów. Będzie ona stanowiła idealne połączenie z nowoczesną ławeczką.

Fotel

Gdy możemy sobie pozwolić na nieco większą dowolność, ze względu choćby na większą przestrzeń, to warto zastanowić się nad fotelem w przedpokoju. Z pewnością nada on pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, elegancji i wytworności. A i z pewnością zwiększy komfort podczas zakładania butów.

Siedzisko rozkładane

Często oferowane są również siedziska rozkładane, przymocowane na płasko do ściany i rozkładane w momencie potrzeby ich użycia. To idealne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń wąskich, bowiem taki mebel jest bardzo praktyczny, a przy tym nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Siedzisko wiklinowe

Gdy mamy ochotę nieco puścić wodzy fantazji postawmy na siedziska wykonane z wikliny. Dostępne są one w różnych wariantach kolorystycznych i niejednokrotnie są pięknie wykończone ażurowymi bądź materiałowymi wstawkami. Przy tym to mebel lekki, nadający tym samym lekkości i szyku pomieszczeniu. Można go łatwo przemieszczać w razie potrzeby.

Skrzynia

Konkretniejszym meblem jest siedzisko w postaci skrzyni. Zaprezentujemy przy jego użyciu interesujący design, a przy tym zachowana zostanie funkcjonalność. Wewnątrz skrzyni można pomieścić sporo par obuwia i oczywiście można na niej usiąść. Odpowiednie zdobienia skrzyni i zastosowanie przykładowo dużej poduchy w ulubionych wzorach czy kolorach, nadadzą przytulności pomieszczeniu.

Puf

Puf jako mebel niezbyt duży, wygodny i interesująco się prezentujący również może stanowić ciekawą inspirację do stylowego zaaranżowania przestrzeni. Pufy są dostępne w różnych kolorach i kształtach, a także wykonane z różnego rodzaju materiałów. Można puścić wodzę fantazji w tej kwestii.

Krzesło rzymskie

Z kolei dla fanów nieco bardziej klasycznego designu odpowiednia propozycją może okazać się krzesło rzymskie. Posiada niebanalny kształt, zajmuje niewiele miejsca i można je udekorować zgodnie z własnymi preferencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here