Uciążliwe obowiązki domowe – sprawdź co Ci w nich pomoże

Nie lubisz sprzątać? A może więcej trudności sprawia Ci prasowanie, robienie prania albo też gotowanie? Niezależnie od tego, co jest Twoją największą bolączką, każdą z czynności możesz sobie znacząco ułatwić, jeśli tylko zdecydujesz się na kupno odpowiednich sprzętów domowych. W co warto zainwestować?

Łatwiejsze sprzątanie

Wiele osób narzeka na to, jak uciążliwe jest zmywanie. Prostym sposobem na zakończenie kłótni w domu, o to, kto ma się wziąć za wymycie naczyń i garnków, jest kupienie zmywarki. Warto wspomnieć, że zmywarka jest nie tylko wyjątkowo wygodnym dodatkiem do domu, ale również pozwalający oszczędzić prąd i wodę.

Kolejną przez wielu znienawidzoną czynnością jest odkurzanie i zmywanie posadzek. I tutaj możemy posłużyć się nowoczesnymi rozwiązaniami. Samojezdne odkurzacze-roboty nieraz posiadają także funkcję mycia, a zatem cała Twoja praca związana z czyszczeniem podłóg ograniczałaby się do uruchomienia takiego urządzenia.

Podobne sprzęty stają się coraz popularniejsze, jeśli chodzi o mycie okien – specjalne roboty świetnie radzą sobie na pionowych płaszczyznach, choć równie dobrze możesz wykorzystywać je do mycia szklanych blatów stołów czy ław. Okażą się także niezastąpione przy myciu luster czy też kabin prysznicowych.

Łatwiejsze sprzątanie

Pielęgnacja ubrań bez trudu

Dla wielu pielęgnacja ubrań okazuje się być jednym z najgorszych obowiązków domowych. I o ile pranie zostało całkowicie zautomatyzowane, tak nie wszyscy korzystają jeszcze z podobnej opcji suszenia i stawiają na tradycyjne suszarki, których rozkładanie, składanie i zapełnianie praniem często jest czasochłonne i nużące. Dla nich najlepszą opcją okaże się kupienie pralki z suszarką lub osobnego sprzętu do suszenia.

Prasowanie ubrań ma natomiast tylu zwolenników, co przeciwników. Jednych ta czynność odstresowuje i lubią ją wykonywać, ale oczywiście pod warunkiem, że posiadają dobre żelazko oraz starannie wybraną deskę do prasowania. Dla tych, których ta czynność irytuje, dobrym wyborem będzie zakup parownicy ręcznej, która poradzi sobie odświeżeniem większości ciuchów. Nie radzimy jednak chować żelazka zbyt głęboko do szafy – i tak będzie niezbędne do prasowania koszul i innych ubrań wymagających nieco więcej uwagi.

Szybsze gotowanie

Szybsze gotowanie

Sprawa z gotowaniem jest bardzo prosta – obecnie rynek obfituje w sprzęty kuchenne, wraz z którymi można gotować szybko, zdrowo i wykwintnie, nie posiadając szczególnych zdolności w tym zakresie. Zobacz, jakie urządzenia mogą Ci się przydać:

  • szybkowar, który pozwoli przyspieszyć przygotowywanie mięsa i skomplikowanych potraw,

  • robot wieloczynnościowy, z którym łatwo przygotujesz ciasta, pokroisz warzywa, zrobisz soki i wykonasz szereg innych prac kuchennych, np. samodzielnie zmielisz mięso,

  • wolnowar, dzięki któremu możesz bez trudu i utraty czasu przyrządzać wykwintne dania wymagające długotrwałego duszenia lub gotowania,

  • multicooker, który ułatwi przyrządzanie zup, potraw jednogarnkowych, pieczenie chleba i ciast i pieczenie mięsa,

  • parowar, dzięki któremu błyskawicznie i niemal bez wysiłku przygotujesz nie tylko smaczne, ale i zdrowe obiady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here