Telewizory 8K – jakość dla najbogatszych?

Koniec bieżącego roku jest z całą pewnością bardzo ciekawy dla wszystkich miłośników telewizorów. Oprócz tego, że Samsung oficjalnie wprowadził na rynek swoje telewizory 8K, mamy też podstawy, aby przypuszczać, że w roku 2019 pojawi się zdecydowanie więcej urządzeń o tak dużej rozdzielczości. Tylko czy w ogóle nas na to stać?

Telewizory 8K – do tanich nie należą!

Każdy, kto chociaż trochę orientuje się w cenach najnowocześniejszych telewizorów, musi zdawać sobie sprawę z tego, że telewizory 8K nie będą tanimi odbiornikami. Ceny standardowych wersji 4K sięgają kilkunastu tysięcy złotych, trzeba więc liczyć się z tym, że najnowszy standard – 8K – będzie kosztował jeszcze więcej.

Z drugiej strony cena wspomnianego telewizora Samsung – a konkretniej modelu QLED Q900R – nie jest diametralnie wyższa od serii Samsung QLED Q9F. Ile więc kosztują niniejsze telewizory 8K? Cena poszczególnych modeli kształtuje się następująco:

Q900R 65” – około 19 999 zł;
Q900R 75” – około 29 999 zł;
Q900R 85” – około 59 999 zł.

8K TV – cena nie dla każdego?

Jak widać, ceny mogą być dla niektórych zaskakujące. O ile dla konsumentów na rynkach zachodnich nie są one wygórowane, w Polsce 8K to urządzenia, które niezbyt szybko zdobędą popularność. Jest to jednak nowy produkt, który w niedalekiej przyszłości stanie się standardem i z roku na rok jego ceny będą znacząco spadać.

Warto też zaznaczyć, że QLED Q900R został wyprodukowany jako jeden z najbardziej luksusowych i nowoczesnych telewizorów Samsung, co wpływa na jego wartość i cenę. Można śmiało założyć, że jeśli nie rok 2019, to na pewno rok 2020 przyniesie modele tańsze i bardziej dostosowane do możliwości finansowych wszystkich konsumentów.

Nie tylko Samsung

W przyszłym roku telewizory 8K nie będą już tylko domeną firmy Samsung, do wyścigu dołączy LG. Jest niemalże pewne, że odbiorniki LG okażą się jeszcze droższe od telewizorów Samsung, bowiem wyprodukowane będą w technologii OLED – charakteryzującej się znacznie wyższymi kosztami produkcji niż technologia QLED.

W walce o pozycję lidera w technologii 8K z pewnością wezmą udział także inni, światowi gracze, tacy jak Sharp, Sony czy Panasonic. Zdecydowanie wpłynie to na obniżenie ceny, którą trzeba aktualnie zapłacić za telewizory 8K. Cena, która będzie o wiele niższa, być może zachęci do zakupu większą liczbę konsumentów i już w przyszłym roku telewizory 8K staną się standardowym wyposażeniem każdego domu.

Warto czekać!

Z pewnością warto czekać na rozwój technologii 8K TV. Cena telewizorów z największą dostępną rozdzielczością na pewno w najbliższym czasie będzie bardziej przystępna, a jest to dobra inwestycja ze względu na wyjątkowe możliwości, jakie oferuje. Obraz w rozdzielczości 8K dostarczy każdemu przeżyć, których nie da się zapomnieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here