Telewizor, z którego cała rodzina będzie zadowolona

Podejmując decyzję w sklepie łatwo przeoczyć potrzeby niektórych członków rodziny. Nastolatek naciska, by sprzęt działał idealnie z konsolą, a dorośli woleliby coś taniego i prostego w obsłudze. Podpowiadamy, jaki telewizor rodzinny będzie najlepszy.

Z punktu widzenia nastolatka najważniejsze będzie to, czy do sprzętu da się podłączyć konsolę. Warto pamiętać, że wiele gier do działania wymaga WI-FI, a niestety nie we wszystkich telewizorach standardowo jest zainstalowany taki odbiornik. Warto też zwrócić uwagę na ilość złączy USB. Kilka pozwoli podłączyć wiele urządzeń jednocześnie, co przydaje się na co dzień, by jednocześnie grać w grę i puścić na telewizyjnych głośnikach muzykę ze smartfona.

Wbrew pozorom USB czy WI-FI przydaje się nie tylko młodzieży. Dzięki nim można też obejrzeć na dużym ekranie film z Youtuba czy odtwarzać muzykę i teledyski podczas imprezy. Zobacz, który telewizor dla rodziny najlepiej sprawdzi się do odtwarzania filmów i muzyki w internecie.

Telewizor dla rodziny z myślą o osobach starszych

Inną funkcją, na którą powinni zwracać uwagę członkowie dużych rodzin, jest Bluetooth. Pozwala on bez podłączania kabli szybko przesłać dźwięk z telewizora do słuchawek. Przy małych dzieciach oglądanie na słuchawkach filmu czy wiadomości to przydatna możliwość. Również w innych sytuacjach łatwiej uniknąć konfliktów, jeśli podczas pracy jednego członka rodziny, drugi może założyć słuchawki na uszy i w ten sposób ściszyć telewizor.

Telewizor dla rodziny z myślą o osobach starszych

Jeśli w domu mieszkają seniorzy, to warto pamiętać też o ich potrzebach. Dobrze, by telewizor dla rodziny kupowany z myślą o starszym pokoleniu był odpowiednio głośny. Ostatnio wielu producentów dba o komfort widzów siedzących z boku ekranu i wprowadza telewizory, które idealnie odzwierciedlają kolory i obraz nie tylko wtedy, gdy widz siedzi idealnie na wprost. Dla osoby starszej wyraźność i czystość obrazu mogą być ważniejsze niż wielkość ekranu, która i tak w przypadku telewizorów plazmowych jest dużo większa niż w tradycyjnym odbiorniku telewizyjnym. W przypadku seniorów nie sprawdzą się też modne zagięte ekrany telewizorów, które będą tylko przeszkadzały w odbiorze osobie nieprzyzwyczajonej do takich rozwiązań.

Funkcje telewizora rodzinnego przydatne dla rodziców

Istnieją już urządzenia, które można kontrolować za pomocą głosu. W salonach połączonych z kuchnią to bardzo wygodne, bo można ściszać czy zmieniać kanał, nie odrywając się od gotowania lub rozmowy przez telefon. Przydatna jest też funkcja TimeShift, dzięki której można zatrzymać program i po chwili wznowić jego oglądanie. Rodzice, którzy często muszą reagować na bieżąco na aktywności swoich dzieci, docenią możliwość zrobienia pauzy w środku meczu lub filmu i wrócenia do nich w bardziej dogodnym momencie.

Funkcje telewizora rodzinnego

W kontekście telewizorów rodzinnych sporo mówi się też o technologii 3D. W rzeczywistości niewiele urządzeń ma taką funkcję, a na co dzień nie będzie ona zbyt przydatna. Wspólne oglądanie filmu 3D w domu nie zastąpi wizyty w kinie, która sama w sobie jest dla dzieci atrakcją. Dlatego można zrezygnować z tej funkcji przy okazji kupowania telewizora dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here