Skórzane portfele Ribbley są hitem na polskim rynku! Sprawdzamy, co je wyróżnia

Skórzany portfel to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent. Oferta tego typu galanterii jest ogromna, ale sprawa zaczyna się komplikować w momencie, gdy szukamy czegoś naprawdę oryginalnego i nietuzinkowego. Wówczas okazuje się, że większość portfeli wygląda dokładnie tak samo. Z tego schematu wyrwała się polska firma Ribbley, której skórzane portfele są hitem sprzedaży, i to nie tylko w naszym kraju. Sprawdziliśmy, czym wyróżniają się portfele tej marki i co decyduje o ich popularności.

Jakość wykonania

Pod tym względem jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Portfele skórzane Ribbley prezentują świetną jakość wykonania, co stanowi jeden z powodów tak dużego zainteresowania tymi produktami. W końcu portfela nie kupuje się „na chwilę” – powinien służyć co najmniej kilka lat. Wybierając ofertę Ribbley mamy na to gwarancję.

Portfele Ribbley są wykonane ze skóry cielęcej pochodzącej z polskich garbarni. Warto wiedzieć, że ten rodzaj skóry najlepiej nadaje się do produkcji portfeli, ponieważ charakteryzuje się elastycznością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma zatem ryzyka, że portfel pewnego dnia po prostu pęknie. W dodatku skóra cielęca pięknie się układa, dzięki czemu portfel dobrze dopasowuje się do kształtu kieszeni i nie powoduje irytującego i nieestetycznego efektu jej wypychania (szczególnie ważne dla panów noszących marynarki).

Sama skóra to jednak nie wszystko. Portfele Ribbley są szyte wyłącznie ręcznie. Producent nie stosuje maszyn szwalniczych, co jest dużym atutem i ma bezpośrednie przełożenie na jakość portfela. Ponadto ręczna produkcja również ma wpływ na indywidualny charakter galanterii.

Personalizacja portfela

Jakość jest oczywiście ważna, ale wciąż nie tłumaczy, skąd wzięła się tak duża popularność skórzanych portfeli marki Ribbley. Trzeba więc „pogrzebać” głębiej. Wchodzimy na oficjalną stronę producenta i… już wszystko jest jasne. Ribbley oferuje unikalną usługę wyprodukowania portfela, który klient może sobie samodzielnie zaprojektować.

Na czym to właściwie polega? Początkowo sądziliśmy, że sformułowanie „zaprojektuj własny portfel” jest mocno na wyrost i pewnie sprowadza się do wyboru koloru wybarwienia skóry. Nic z tych rzeczy. Ribbley rzeczywiście umożliwia nam stworzenie w 100% indywidualnego projektu.

Możemy wybrać:

  • Wielkość i pojemność portfela – do wyboru jest wersja Small (4-10 kart), Big (10-20 kart) oraz portfel w pełni konfigurowalny, który może mieć od 6 do nawet 24 przegródek na karty;
  • Wybarwienie skóry – i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz portfela (można więc zamówić portfel dwukolorowy);
  • Rodzaj poszewki – może być stonowana lub ekstrawagancka: do wyboru, do koloru;
  • Kolor nici – ten detal ma duży wpływ na finalną estetykę portfela;

Cały proces projektowania jest bardzo łatwy, ponieważ Ribbley udostępnia specjalny konfigurator „krok po kroku”. W ten sposób możemy stworzyć w 100% indywidualny portfel, idealnie dopasowany do gustu i codziennych potrzeb. Ciekawym pomysłem może być zaprojektowanie dwóch portfeli: jednego casualowego i drugiego do eleganckich stylizacji.

A gdyby było Ci mało…

Zawsze możesz stworzyć męski portfel z grawerem. To kolejny świetny element oferty Ribbley. Na etapie projektowania portfela można sobie zażyczyć, by po jego wewnętrznej stronie został umieszczony jakiś znak graficzny czy sentencja. Tutaj również panuje pełna dowolność, a ograniczenie stanowi tylko dostępna powierzchnia skóry.

Ribbley wykorzystuje technologię grawerowania laserowego, która ma tę zaletę, że z jednej strony nie uszkadza delikatnej skóry, a z drugiej umożliwia  wykonanie praktycznie dowolnego projektu. Może więc to być np. logo Twojej firmy, podobizna partnerki czy dziecka, albo jakiś ważny dla Ciebie cytat. Grawerunek ostatecznie personalizuje portfel, dzięki czemu zyskasz niepowtarzalny element stylizacji.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym bardzo interesującym elemencie oferty Ribbley. Otóż każdy portfel tego producenta może zostać wyposażony w gadżet o nazwie Ribbley Finder. Jest to małe urządzenie, które łączy się z telefonem komórkowym właściciela przez Bluetooth. W momencie, gdy portfel i smartfon znajdą się w zbyt dużej odległości od siebie (co może być efektem kradzieży), aplikacja mobilna zaalarmuje użytkownika. Jest to skuteczny sposób na zapominalstwo i uchronienie się przed utratą pieniędzy czy dokumentów.

„Hype” na portfele Ribbley nie dziwi

Usługa wykonania samodzielnie zaprojektowanego portfela dobrze przyjęła się na polskim rynku. W Ribbley informują, że klientów nie brakuje, co tylko potwierdza, że chcemy się wyróżniać i powoli mamy już dość wtórnego, nijakiego designu. Portfele skórzane Ribbley najchętniej są wybierane na prezent i w tej roli sprawdzają się świetnie.

Wyobraź sobie, że ktoś bliski podarowuje Ci taki właśnie portfel, perfekcyjnie dobrany pod kątem preferowanego przez Ciebie stylu ubierania, a w dodatku ozdobiony efektownym grawerunkiem. Od razu widać, że nie jest to przedmiot, który można kupić w pierwszym lepszym sklepie. I chyba właśnie to jest największym atutem Ribbley, decydującym o tym, że portfele tej polskiej firmy momentalnie zyskały tak dużą popularność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here