Plazma do cięcia metalu

W przemyśle stosuje się rozmaite maszyny do obróbki metali. Dzięki temu dobiera się je w zależności do potrzeb i realizowanego projektu. Istotny w tym zakresie był także rozwój technologii. Dzięki niemu możliwe stało się korzystanie z plazmy do cięcia metalu. Co warto wiedzieć o tej metodzie produkcji?

Cięcia plazmą – co to za technika?

Rozwiązanie to polega na topieniu metalu i wyrzucaniu tego materiału z powierzchni szczeliny. Cięcie plazmą wykonuje się za pomocą plazmowego łuku elektrycznego. Urządzenie to posiada dużą energią kinetyczną, dzięki czemu możliwe jest wytworzenie tej zjonizowanej materii. Plazma przypomina bowiem swym stanem skupienia gaz. Składa się z cząstek obojętnych oraz naładowanych elektrycznie. Plazma powstaje w wyniku przepuszczenia przez jarzący się łuk elektryczny sprężonego gazu. Najczęściej jest to powietrze, ale coraz częściej stosuje się także takie gazy jak argon, azot czy wodór. Możliwe jest również stosowanie mieszanin tych gazów. W wyniku jego przepuszczenia przez łuk dochodzi do zjawiska jonizacji, któremu towarzyszy duże zagęszczenie mocy. Cięcie plazmą jest możliwe poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury, jaka znajduje się w jądrze łuku plazmowego oraz prędkości strumienia samej plazmy.

Plazma do cięcia metalu – dlaczego warto z niej korzystać?

Cięcie plazmą to bardzo korzystne rozwiązanie, które zapewnia niezwykle szybką i precyzyjną obróbkę metali. Zakup urządzenia nie jest drogi, a jego eksploatacja nie będzie dla firmy zbyt kosztowna. Plazma do cięcia metalu jest doskonałym sposobem na automatyzację procesów produkcyjnych. Dzięki wdrożeniu takiego rozwiązania ograniczymy skutecznie straty materiałowe.  Jest to możliwe poprzez niewielką ingerencję w obrabianą powierzchnię. Plazma do cięcia metalu sprawdzi się zarówno do aluminium, jak i stali nierdzewnej. Tego rodzaju usługi oferuje wiele polskich firm. Jedną z nich znajdziesz na tej stronie https://balustradykowalex.pl/oferta/ciecie-plazma/. Powierzając obróbkę metali specjalistom możesz być spokojny o końcowy efekt. Najlepsi specjaliści wykorzystują plazmę do cięcia metalu do produkcji takich elementów jak blachy, kształtowniki, rury, czy siatki. Możliwości zastosowania są więc naprawdę ogromne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here