Pij soki i koktajle jak najczęściej!

Dietetycy i lekarze zalecają, by każdego dnia jeść 5 porcji warzyw i owoców. Aby urozmaicić posiłki, warto zastępować świeże produkty sokami i koktajlami. Jakie urządzenia są potrzebne do przygotowania domowych napojów warzywnych i owocowych?

Zdrowe soki z wyciskarek wolnoobrotowych

Najzdrowsze są napoje z warzyw i owoców, które przygotowuje się samodzielnie w domu – jest to gwarancja, że w soku nie ma żadnych konserwantów oraz dodatkowego cukru, którego działanie nie wpływa pozytywnie na nasz organizm, a zarazem zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. Wyciskarka wolnoobrotowa umożliwia wydobycie z warzyw i owoców maksimum witamin i minerałów, a także błonnika, regulującego pracę jelit i hamującego nadmierny apetyt. Odpowiednio dobrana sokowirówka sprawia, że w jednej szklance napoju znajduje się nawet do 50 procent więcej miąższu niż w zwykłym nektarze.

Co ważne, użytkowanie sokowirówki wolnoobrotowej jest proste i wymaga niewiele czasu. Wystarczy wybrać dowolne produkty, umyć je pod bieżącą wodą i włożyć do podajnika urządzenia. Owoców i warzyw nie trzeba obierać ze skórki i wykrawać z nich gniazd nasiennych, a krojenie na mniejsze kawałki jest niezbędne jedynie, gdy przygotowuje się zdrowy napój z produktów, których średnica jest większa niż średnica podajnika. Silnik o wysokiej mocy radzi sobie z twardymi ogonkami, skórkami i innymi elementami, które w zwykłych sokowirówkach należy usuwać wcześniej. Dodatkowo pojemnik na sok mieści nawet kilkanaście szklanek napoju, dzięki czemu możliwe jest szybkie przygotowanie nektaru z miąższem dla całej rodziny i znajomych.

Koktajle na dobry nastrój

Aby urozmaicić zdrowe menu, można sięgać nie tylko po domowe soki, ale i po koktajle. Zblendowane owoce z dodatkiem jogurtu naturalnego, kefiru lub maślanki dostarczają witamin, minerałów i białka, a także kultur bakterii, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Blender ręczny pozwala również przygotować sycące koktajle z dodatkiem otrębów, płatków owsianych, granoli, nasion i orzechów. Wysoka moc urządzenia sprawia, że wszystkie produkty zostaną dokładnie rozdrobnione, a gotowy napój można pić przez słomkę. Koktajle na bazie produktów mlecznych są doskonałą propozycją na zdrowy deser dla dzieci i dorosłych. Jeśli napój jest dla maluchów za mało słodki, można poprawić jego smak odrobiną miodu. Wpłynie on pozytywnie na odporność, jednocześnie przeciwdziałając pojawianiu się próchnicy i stanów zapalnych dziąseł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here