A może w końcu warto postawić na dobrej jakości nitonakrętki? Musicie niedługo kupić te elementy i chcecie wybrać coś odpowiedniego? W takim razie warto przeczytać poniższy artykuł, żeby dowiedzieć się kluczowych informacji na ten temat.
Czym cechują się nitonakrętki?
Nitonakrętka to rodzaj tulejki. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale elementy tego typu posiadają gwintowaną wewnętrznie część – jest to wykorzystywane w wielu sytuacjach. Ogólnie opisywane dzisiaj akcesoria składają się z trzech części (niegwintowanej cienkościennej, gwintowanej oraz kołnierza). Specjaliści doceniają nie tylko uniwersalne zastosowanie, ale również stosunkowo szybką pracę. Jak wygląda proces montażu? Na początek trzeba wkręcić nagwintowany trzpień – dokładnie od strony kołnierza. Następnie specjaliści osadzają nitonakrętki w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Kolejną czynnością jest dociśnięcie do materiału przez kołnierz. Fachowców czeka jeszcze wykonanie tak zwanego spęczenia – na skutek powrotnego ruchu trzpienia. Ostatnim elementem tej – kolokwialnie pisząc – układanki jest usunięcie trzpienia (trzeba go wykręcić).
Eksperci podkreślają, że nitonakrętki wykonywane ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. W ofercie można znaleźć również akcesoria zrealizowane przy użyciu aluminium. Te charakteryzują się sporą elastycznością i są naprawdę bardzo proste w montażu. Na rynku można znaleźć również nitonakrętki kwasoodporne.
Podział tych elementów określa się również ze względu na rozmiar, który określany jest przy pomocy skali oznaczonej literą M (od M3 do M12).
Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/
Gdzie są najczęściej wykorzystywane?
Nitonakrętki są coraz częściej używane. Na przykład w budownictwie, przemyśle itp. Nierzadko nitonakrętki są używane do łączenia cienkościennych elementów, jak choćby cienkiej blachy. Zwłaszcza, jeśli nie ma opcji, aby wykonać nagwintowanie otworu. Klienci często decydują się na nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym zredukowanym. Dlaczego? Jaka jest charakterystyka tych elementów? Powstają one albo ze stali węglowej albo ze stali nierdzewnej A2 (INOX), która cechuje się dużą wytrzymałością na korozję, żarowytrzymałością, eleganckim wyglądem, korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi, łatwą obróbką, możliwością recyklingu itp. Opisywane nitonakrętki są uniwersalne. W zależności od materiału, są sprzedawane w zakresach M3 – M10 (stal węglowa), a także M4 – M8 (stal nierdzewna A2).