Któż z nas nie chciałby posiadać własnego mieszkania? Jednak, aby to osiągnąć potrzeba czasem wziąć kredyt hipoteczny. Zobowiązania jakie zaciągamy wobec banku będą nas trzymały przez bardzo długi okres czasu. Ale mimo to wielu z nas decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera na kredyt.

Niestety, chodzą głosy na temat tego, że mieszkania kupowane od deweloperów są robione często ze słabych materiałów, lub deweloperzy pobierając zaliczki nie kończą robót na czas. Czy jest to prawdą?

Mieszkania od dewelopera możemy otrzymać zazwyczaj w dwóch wersjach. Mianowicie mieszkania pod klucz, albo mieszkania w stanie deweloperskim. Czym w rzeczywistości różnią się te dwa stany? Mianowicie stan deweloperski mieszkania to zazwyczaj gołe ściany i okna. Choć dokładnie nie można tego określić nie zagłębiając się w umowę kupna/sprzedaży. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czytać treść zawartą w umowie między nami, a deweloperem. Mieszkania od dewelopera możemy otrzymać także w stanie gotowości do zamieszkania, czyli tak zwane mieszkania pod klucz,, jednak i tutaj należy dokładnie zapoznać się z warunkami na umowie.

Pamiętajmy zatem, że chcąc kupić nowe mieszkanie w budynku, którego tak naprawdę jeszcze nie ma narażamy się na pewne ryzyko. Mimo to wielu z nas godzi się na te warunki i kupuje mieszkania od dewelopera. I nie ma sie co dziwić. Przeważnie jednak z dobrze skonstruowana umową mamy pewność, że deweloper wywiążę się z obietnicy i wybuduje nasze mieszkania w terminie. W końcu on również chce na tym zarobić. Czy wybierzemy mieszkania pod klucz, czy w stanie deweloperskim. To juz kwestia indywidualna.

http://www.wlasnemiejsce.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here