Boisz się, że środki chemiczne przeznaczone do podłóg, zaszkodzą drewnu? Nie wiesz, jak dbać o drewnianą podłogę, by wciąż była piękna i błyszcząca? Poznaj naturalne i ekologiczne sposoby pielęgnowania drewnianej podłogi.

Nigdy nie chodź po drewnianej podłodze w butach, ponieważ wnosisz brud i piach, które mogą ją zniszczyć. Zarówno przed wejściem do mieszkania jak i w przedpokoju, połóż wycieraczki. W deszczową oraz śnieżną pogodę przygotuj na korytarzu miejsce, gdzie będziesz mógł postawić buty. Warto położyć na podłogę plastikową podkładkę, która zapobiegnie jej zamoczeniu bądź naniesieniu na nią soli.

Najpierw dokładnie odkurz podłogę zbierając cały brud, kurz, czy sierść zwierząt, a dopiero potem ją umyj. Nigdy w odwrotnej kolejności. Wcieranie brudu w drewno jest naprawdę złym pomysłem.

Jak myć? Najlepszym sposobem na mycie drewnianej podłogi jest woda z octem. Na 5 litrów wody należy wlać jedną szklankę octu. Mop, którym będziemy myć podłogę należy dobrze wykręcić, tak by był lekko wilgotny, a nie mokry. Myj podłogę zawsze wzdłuż ułożenia desek twojej podłogi. W razie powstania ewentualnych smug, nie będą one widoczne. Po umyciu, należy pozostawić podłogę do całkowitego wyschnięcia.

Istnieje również prosty sposób na pozbycie się zarysowań. Potrzebujemy woskową kredkę w kolorze naszej podłogi. Należy wetrzeć kredkę w podłogę, po czym rozgrzać wosk najlepiej ciepłem suszarki, przetrzeć szmatką. Po zarysowaniach nie powinno być śladu.

Jeżeli chcesz nabłyszczyć swoją podłogę, zaparz jedną torebkę herbaty w 450 ml wrzątku. Poczekaj, aż herbata ostygnie, następnie zamocz ściereczkę (najlepiej z mikrofibry) w naparze i przetrzyj podłogę, po czym od razu ją wytrzyj do sucha. To tanina będąca składnikiem herbaty nada twojej podłodze lśniący wygląd.

http://domosia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here