Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem rośliny, która lubi światło to informacje, które znajdziesz poniżej są dla Ciebie idealne. Znajdziesz również informacje na temat tego co dzieje się z twoją rośliną, że gubi liście.

Spis treści:

1. Jak ustawić roślinę światłolubną?
2. Co to znaczy, gdy Twoja roślina gubi liście?
3. Co robić kiedy roślina ma zbyt ubogie podłoże?

Jak ustawić roślinę światłolubną?

Jeżeli masz roślinę, która lubi światło, a pomieszczenie gdzie masz zielnik jest ciemne, to zdecydowanie powinieneś ustawić roślinę przy oknie z pędami ustawionymi w stronę okna, czyli do słońca. Jeżeli chcesz aby rosła swobodnie i rozwijała się to obracaj ją codziennie o 45 stopni.

Co to znaczy, gdy twoja roślina gubi liście?

Roślina, która gubi liście charakteryzuje się tym, że ma lekko przezroczyste oraz pomarszczone te liście. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest albo zbyt wysoka temperatura, albo zbyt niska temperatura. Rośliny, które lubią zimno powinny mieć obniżoną temperaturę, a rośliny, które lubią ciepło powinny stać blisko kaloryfera – szczególnie zimą.

Co robić kiedy roślina ma zbyt ubogie podłoże?

Stan kiedy roślinie zaczynają wypadać liście to znak, że jej podłoże jest zbyt ubogie. Liście cienkie i jaśniejące są symptomem po którym możemy oczekiwać, że zaczną w najbliższym czasie wypadać. Dobrym sposobem na wzbogacenie podłoża rośliny jest nawóz mineralny. Możesz w takiej sytuacji wzmocnić ziemię nawozem mineralnym albo wymienić ziemię na nową. Która opcja jest lepsza? Zależy jak dużo masz czasu. Nawóz zdecydowanie szybciej jest nałożyć do podłoża, niż przesadzić kwiat, który ma swoje pory sadzenia, w zależności od typu.

Teraz już wiesz jak poprawić stan swojej rośliny. Te krótkie, zwięzłe i małe porady powinny pomóc Tobie utrzymać odpowiednie warunki dla Twoich roślin.

http://www.greenstyl.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here