Kupowanie pierwszych roślin do domowej hodowli być przytłaczającym doświadczeniem, jeśli po prostu nie zdobędziesz podstawowej wiedzy o tym, czego chcesz. Chyba, że od razu trafisz na growshop – gdzie takie zakupy stają się dużo łatwiejsze.

Tak czy inaczej – to pomaga mieć listę, dzięki której mniej prawdopodobne jest, że będą to zakupy zrobione pod wpływem impulsu – a więc skończysz z roślinami, dla których nie masz miejsca ani odpowiednich warunków wzrostu.

Wybierz dobrze zarządzane centrum ogrodnicze

Znajdziesz rośliny sprzedawane w wielu różnych miejscach, od małych centrów ogrodniczych do dużych sklepów, są też online opcje takie jak grow shop. Zanim znajdziesz swoje ulubione ogrodnicze miejsce – skrupulatnie przeglądaj oferty, ale ogólnie unikaj miejsc, w których wybór jest skąpy, personel nie jest dobrze wyszkolony, a rośliny nie są wystarczająco często podlewane.

Jeśli później odkryjesz problem z rośliną, możesz mieć problem z reklamacją, jeśli nie wybrałeś odpowiednie miejsca do zakupu. Dlatego lepiej zapłacić trochę więcej w dobrze zarządzanym centrum ogrodniczym takim jak growshop, ale przynajmniej znajdziesz większy wybór, lepiej zadbane rośliny i pomocny personel.

Kupując rośliny, szukaj tych wysokiej jakości w centrum ogrodniczym:

Dobry wybór dobrze utrzymanych roślin ułożonych logicznie (fizycznie bądź w kategoriach jak na growshop), na przykład byliny do hodowania w różnych warunkach, takich jak słońce lub cień, połączone razem w grupach – to już dobrze mówi o danym miejscu. Etykiety przedstawiające nazwy rośliny, informacje na temat ich wzrostu oraz spodziewany rozmiar i rozprzestrzenianie. Bądź też to wszystko w opisach, jak na growshop to kolejny plus. Największą pomocą jest jednak wykwalifikowany personel, który może odpowiadać na pytania związane z ogrodnictwem, któremu można zgłaszać sugestie. Ogrody pokazowe to bonus – inspirujące lokalnie centra ogrodnicze często prezentują byliny wybierane w ogrodach demonstracyjnych, nie tylko w doniczkach.

Kupowanie roślin – większe znaczy lepsze?

Jeśli chodzi o rośliny jednoroczne – dobrze jest kupować małe, bo te rośliny bardzo szybko osiągają dojrzałość – ale jeśli mowa o bylinach większe są lepsze. Często nowi ogrodnicy wybierają byliny w małych doniczkach ponieważ nie są pewni, czy odniosą hodowlany sukces.

Ale kupowanie roślin w małych doniczkach może być niewłaściwie umieszczonym oszczędzaniem, ponieważ im mniejsze rośliny, tym więcej czasu trzeba będzie poświęcić na ich pielęgnowanie. To powinno być dość pomocną wskazówką przy zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here