Charakterystyka pieców kominkowych

Piece kominkowe, potocznie nazywane kozami niosą ze sobą wiele zalet. Wiele osób nie może sobie pozwolić na klasyczny kominek w swoim mieszkaniu, stąd ze wsparciem nadciągają piece wolno stojące. Poniżej wymienię w punktach charakterystykę pieców kominkowych.

1. Piece kominkowe są znacznie tańsze od klasycznych kominków, używa się do nich również tańszych materiałów, tj. drewno czy brykiet drzewny.

2. Kozę grzewczą można w bardzo prosty sposób umieścić w naszym domostwie, bez potrzeby demolowania wnętrza. Piecyk możemy wstawić do pokoju jako nowy mebel bez potrzeby wzywania ekipy budowlanej.

3. Piecyki kominkowe można świetnie dopasować do stylistyki naszego mieszkania, ich wygląd z pewnością sprawdzi się w tradycyjnym wystroju wnętrza, jak i wśród bardziej współczesnej kwatery.

4. Jeśli istnieje taka potrzeba, w dowolnym momencie możemy sprawnie rozbroić i przenieść piecyk w wybrane miejsce.

5. Koza grzewcza zagwarantuje nam też większą przestrzeń aniżeli standardowy kominek, może zajmować znacznie mniej miejsca.

6. Masa pieca kominkowego jest dużo mniejsza od klasycznego kominka, dlatego nie będzie potrzebne wzmocnienie stropu
Jak możemy zaobserwować inwestycja w kozę niesie za sobą wiele dobrego, ale pozostaje pytanie, który piec wybrać, żeliwny, stalowy czy kaflowy?

Piece kaflowe znane są już nam od przeszło 300 lat. Jego główną zaletą jest długie trzymanie ciepła, możemy wrzucić drewno wieczorem, a jeszcze rano będzie nas raczył ciepłem. Za ich wadę możemy uznać cenę, piece kaflowe są najdroższymi z powyższych, ceny sięgają często kilku tysięcy złotych.

Piece kominkowe żeliwne wyróżniają się duża masą i grubą obudową. Ich rodzajem opału jest drewno, brykiet drzewny lub węgiel brunatny, w zależności od rodzaju. Nowy piec kominkowy żeliwny można spokojnie dostać w cenie do 1000 zł.

Piec kominkowy stalowy charakteryzuje się cienkimi ściankami, stąd szybka utrata temperatury po stłumieniu paleniska, działa to również w drugą stroną i piecyk bardzo szybko się nagrzewa, przez co już po chwili możemy czuć przyjemnie bijące ciepło z jego strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here