lampy do pokoju dziecka

Pokój dziecka służy mu za sypialnię, pomieszczenie do nauki i zabawy oraz miejsce do relaksu. Oświetlenie w tej części mieszkania powinno być dobrze przemyślane, ponieważ to właśnie od niego w dużej mierze zależy kondycja wzroku dziecka, wyniki w nauce czy też uczucie zmęczenia. Na co warto zatem zwrócić uwagę podczas zakupu lamp do pokoju dziecięcego?

Przemyśl rozmieszczenie oświetlenia w pokoju

W pierwszej kolejności warto dobrze zaplanować rozmieszczenie lamp w pokoju dziecka. Pewne strefy wymagają znacznie więcej światła – z całą pewnością sporo uwagi należy poświęcić prawidłowemu oświetleniu biurka. Można w tym celu wykorzystać nie tylko popularne lampki stołowe, ale także główną lampę wiszącą. Dobrym rozwiązaniem mogą być lampy z kilkoma kloszami, których ułożenie można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Praktycznym pomysłem może okazać się postawienie lampki na stoliku nocnym, co ułatwi wieczorne czytanie książki czy też nocną wycieczkę do toalety. Warto ponadto zapewnić dostateczne oświetlenie kącika zabaw, dzięki czemu wzrok dziecka nie będzie tak szybko męczył się np. podczas układania puzzli. Prawidłowe oświetlenie pokoju ma szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń z ograniczonym dostępem do naturalnego światła.

Weź pod uwagę rozmiar pomieszczenia

Obecnie podczas poszukiwań idealnej dziecięcej lampy, sklep z oświetleniem może zaskoczyć swoją bogatą ofertą nawet doświadczonych rodziców. I choć efektowna lampa wisząca z dużym kloszem może przypaść do gustu domownikom, to niekoniecznie będzie to najlepszy wybór w przypadku małych pomieszczeń. W niewielkim pokoju lepiej postawić na mniejszą lampę, która jednak wcale nie musi być nudna.

Warto również wziąć pod uwagę wysokość pomieszczenia. Lampy z długimi kablami to modny dodatek, który na pewno zrobi wrażenie na najmłodszych domownikach. Taki model może jednak nie pasować do niskich pomieszczeń, przeszkadzać w użytkowaniu pokoju na co dzień, a nawet grozić zerwaniem podczas szalonych zabaw dziecka z rówieśnikami lub rodzeństwem. W niskich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się popularne plafony sufitowe.

Dopasuj do zainteresowań dziecka

Chociaż podczas wyboru oświetlenia do pokoju dziecięcego należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem oraz praktycznością produktów, to warto również pomyśleć o kwestiach związanych z aranżacją wnętrz. Lampy powinny współgrać stylistycznie z meblami oraz innymi elementami wyposażenia. W przypadku pastelowego pokoju księżniczki dobrym rozwiązaniem może być lampa w podobnym kolorze.

Fani zwierzęcych wzorów na pewno będą zachwyceni lampą z motywem cętek geparda, która może pasować np. do koca lub pościeli z identycznym wzorem. Mały miłośnik piłki nożnej może natomiast docenić ofertę sklepu Mariner Lampy, w której jest dostępnych wiele modeli lamp inspirowanych światem futbolu. Podczas zakupów zdecydowanie warto wziąć pod uwagę opinię dziecka i wspólnie wybrać oświetlenie do jego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here