Jakie śruby - ze stali nierdzewnych - są najczęściej stosowane?

Polacy mają coraz większą wiedzę na temat elementów tego typu. Nie jest już dla nich zaskoczeniem, że śruby ze stali nierdzewnej posiadają rozmaite, pozytywne właściwości, które przydają się w różnych branżach. Jakie elementy z tej kategorii są często stosowane? W dzisiejszym wpisie dowiecie się o charakterystyce śrub z łbem młoteczkowym z podsadzeniem i śrub drobnozwojnych sześciokątnych z pełnym gwintem.

Śruby z łbem młoteczkowym z podsadzeniem

Śruby z łbem młoteczkowym z podsadzeniem mają normy DIN 186/PN 82418. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Elementy łączące lub regulujące tego typu posiadają metryczny rodzaj gwintu. Są wykonywane przy użyciu stali węglowej lub stali kwasoodpornej A4. Występują w klasie wytrzymałości 3.6, 4.6, 8.8. Śruby z łbem młoteczkowym z podsadzeniem są zabezpieczone przed korozją przy pomocy na przykład ocynku galwanicznego. Występują również produkty, które zostały poddane procesowi chemicznemu zwanemu oksydowaniu. Warto wiedzieć, że jest to zjawisko, które polega na wytworzeniu warstwy czarnych tlenków. Mają one za zadanie efektywnie zabezpieczać przed korozją. Ponadto nadają powierzchni ozdobnego koloru. Samo oksydowanie jest przeprowadzane metodą chemiczną lub elektrolityczną. Śruby z łbem młoteczkowym z podsadzeniem stosowane są między innymi do budowy maszyny. To jednak nie wszystko. Poza tym produkty z tej kategorii wykorzystywane są również do blokowania połączeń profilowych specjalnego przeznaczenia.

Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem

Czym odznaczają się śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem? Na początek warto zaznaczyć, że posiadają one oznaczenia DIN 961/ISO 8676. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z drobnozwojnym rodzajem gwintu. Produkty łączące są wykonywane ze stali. Nie można nie wspomnieć, że posiadają klasę wytrzymałości 8.8, 10.9. Co odznaczają się poszczególne cyfry? Warto wiedzieć, że pierwsza dotyczy minimalnej wytrzymałości na rozciąganie. Z kolei druga odnosi się do stosunku granicy plastyczności do wytrzymałości na rozciąganie. Powłoka jest zaś zabezpieczana (rzecz jasna przed korozją) ocynkiem galwanicznym, ocynkiem płatkowym lub jest specjalnie czerniona. Gdzie stosowane są śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem? Mamy tutaj do wyboru kilka możliwości. Między innymi takie elementy znajdują zastosowanie w mechanice samochodowej. Nierzadko są używane również podczas budowy maszyn różnego przeznaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here