Jakie korzyści daje docieplanie stropodachu?

Ocieplanie budynku to ważny proces, który prowadzi do ograniczenia utraty ciepła w naszym domu. Dlatego osoby budujące się coraz częściej stawiają na docieplanie stropodachu. Co to takiego?

Stropodach, czyli co?

Pod tym terminem kryje się nic innego, jak ostatnia kondygnacja budynku, pełniąca również rolę dachu płaskiego. Możemy je podzielić na wentylowane oraz pełne. W budownictwie przemysłowym stosuje się te ostatnie i wyróżnia się kilka istotnych warstw. Pierwsza, nazwana konstrukcyjną, to strop lub inny element nośny dachu, taki jak fałdowa blacha trapezowa. Następna jest warstwa paroizolacji, która jest wykonana z folii lub papy. Nie jest to jednak element konieczny podczas budowy. Bardzo ważna jest natomiast warstwa termoizolacji, która może być wykonana ze styropianu, celulozy lub wełny mineralnej. Na nią przychodzi pokrycie dachowe z papy i membrany PCV. Stropodachy wentylowane natomiast wykonuje się w budownictwie mieszkaniowym. Składają się z sześciu warstw, z czego trzy pierwsze są takie jak w wersji pełnej. Po stropie, paroizolacji oraz termoizolacji przychodzi przestrzeń powietrzna wentylowana lub odpowietrzana. Kolejna jest warstwa konstrukcyjna, zbudowana z żelbetowych płyt korytkowych lub panwiowych. Na koniec montuje się pokrycie dachowe. Warto zwrócić uwagę, że do stropodachów zalicza się także tarasy and pomieszczeniami. Wymagają one jednak wzmocnienia ich budowy warstwą odporną na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu w czasie użytkowania nie dojdzie do żadnych awarii.

Dlaczego docieplanie stropodachu jest tak ważne?

Stworzenie stropodachu sprawia, że w okresie grzewczym będziemy odczuwać o wiele większy komfort termiczny. Wytworzone ciepło nie będzie ulatniało się dachem, co pozwoli obniżyć skutecznie koszty ogrzewania. Docieplanie stropodachu zapobiega także powstawaniu mostków. Ale to nie koniec korzyści płynących z tego rozwiązania. Docieplanie stropodachu chroni przed przegrzaniem domu podczas upałów, dzięki czemu wewnątrz odczuwamy znacznie niższą temperaturę niż na zewnątrz. Sprawdź tutaj więcej informacji na ten temat http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Jeśli zdecydujemy się na docieplanie stropodachu, to ograniczymy także hałas dochodzący z sąsiednich pomieszczeń i z zewnątrz. Wszystko dzięki włóknistemu charakterowi materiałów użytych do tej konstrukcji. Absorpcja dźwięku jest również możliwa dzięki wypełnieniu przez izolację pustych przestrzeni w ścianach, stropach i podłogach. W ten sposób niwelowane jest zjawisko rezonansu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here