czwartek, październik 28, 2021

Urządzamy mieszkanie – jaką podłogę wybrać?

0
Urządzamy mieszkanie

Podłoga to podstawa aranżacji każdego wnętrza. Właśnie od tego elementu wystroju mieszkanie wymaga się najwięcej. Podłoga jest bazą, która ma być w pełni praktyczna, ale również estetyczna. Na jaki materiał wykończeniowy stawiają najczęściej inwestorzy? Szczegóły zostały przedstawione poniżej.

Płytki podłogowe w przestrzeni mieszkalnej

Jeszcze do niedawna płytki na podłogę wybierane były najczęściej do pomieszczeń, w których panują specyficzne warunki. Stosowano je w wiatrołapie, łazience albo kuchni, wszędzie tam, gdzie podłoga była narażona na intensywną eksploatację. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dobrej jakości płytki podłogowe są w pełni odporne na ciężar, brud, rysowanie, pękanie, wysokie temperatury czy działanie wody. Są antypoślizgowe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wybierając te klasyczne, inwestor ma pewność, że podłoga w jego mieszkaniu będzie uniwersalna, a więc zawsze modna. Co więcej, płytki na podłodze łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu mogą służyć w swojej doskonałości przez wiele lat.

Obecnie płytki na podłogę docenia się, uwzględniając wszystkie pomieszczenia domu, nawet reprezentacyjny salon. Świetnie sprawdzają się w salonach w stylu nowoczesnym albo glamour, bez problemu udaje się je dopasować do wnętrz loftowych lub skandynawskich. Warto podkreślić, że płytki są doskonałym przewodnikiem ciepła, dlatego są najczęściej wybierane, jeśli w nieruchomości zostaje zastosowane ogrzewanie podłogowe.

Drewniany parkiet

W mieszkaniach klasycznych wciąż króluje parkiet. Inwestycja w drewniane deski na podłogę jest pod względem finansowym zbliżona do tej, jaką trzeba zrealizować w ramach nabywania płytek podłogowych. Na tego rodzaju ekologiczną podłogę najczęściej decydują się miłośnicy stylu klasycznego, skandynawskiego albo retro, chociaż można dobierać ją bez względu na założony styl aranżacji.

Ogromną zaletą drewnianej podłogi jest jej trwałość. Odpowiednio zaimpregnowana z powodzeniem przetrwa nawet kilkadziesiąt lat. Co więcej, można ją odnawiać albo modyfikować wedle potrzeb. O ile cyklinowanie albo lakierowanie podłogi z drewna są podstawowymi zabiegami, jakie się na niej wykonuje, to dzisiaj coraz chętniej inwestorzy stawiają na jej specjalne postarzanie czy barwienie. Dzięki temu drewniane deski uzyskują pożądany wygląd.

Panele podłogowe

Najtańszą wersją podłogi są panele. Imitują one naturalny parkiet i wykazują dobre właściwości, patrząc na odporność tego elementu mieszkania na intensywną eksploatację. Panele są odporne na zarysowanie i ścieranie, można dobierać je wedle indywidualnych preferencji w zakresie rozmiarów czy kolorów. Z łatwością udaje się znaleźć również takie, które sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego. Ich zaletą jest niska cena, dzięki czemu panele podłogowe można zmieniać zgodnie z potrzebami czy obowiązującymi trendami. Warto też wspomnieć, że montaż paneli nie sprawia większego problemu, więc inwestorzy mogą podjąć się takiej pracy samodzielnie.

Jak wybrać optymalne łóżko do sypialni?

0
Jak wybrać optymalne łóżko do sypialni

Łóżka, tapczany, rozkładane sofy i narożniki – wszystkie te meble mogą służyć do spania. Spośród nich wszystkich niektóre zapewniają większy, inne nieco mniejszy komfort podczas użytkowania. Na jego ogólny odbiór bez wątpienia składa się kilka elementów, jak choćby wygoda spania, ale też możliwość (o ile zachodzi taka konieczność) łatwego składania i rozkładania mebla.

Łóżko – najbardziej klasyczne rozwiązanie

Bez wątpienia dla każdego z nas z sypialnią nieodłącznie kojarzy się łóżko. Nic dziwnego – w końcu jest ono najbardziej klasycznym meblem służącym do spania, stosowanym od wielu wieków i przybierającym najróżniejsze formy. Jego popularność nigdy nie maleje, niezależnie od tego, jakie nowe rodzaje mebli wypoczynkowych by się nie pojawiły. Dlaczego zatem tak się dzieje?

To klasyczne rozwiązanie, jakim jest łóżko, zapewnia zazwyczaj największą wygodę i sprawia, że w sypialni czujemy się jak w azylu, który służy wyłącznie do odpoczynku. Co więcej, warto zauważyć, że wiele łóżek charakteryzuje się bardzo eleganckim wyglądem i stanowi także doskonałą ozdobę pomieszczenia.

Duża powierzchnia do spania

Łóżka do sypialni często są przygotowywane jako meble obszerne, które zapewniają wiele miejsca do spania zarówno w swojej jedno- jak i dwuosobowej wersji. W szczególności te drugie są preferowane, ponieważ gwarantują możliwość zachowania swobody małżonkom niezależnie od tego, jaki sposób spania każde z nich preferuje.

Duża powierzchnia łóżka to także ułatwienie dla osób, które śpiąc, dość sporo się wiercą, ponieważ chroni je przed upuszczeniem kołdry czy innego elementu pościeli na podłogę.

Duża szuflada na zapasową pościel

Jeśli łóżko posiada szufladę na zapasową pościel, z reguły jest ona obszerna, co pozwala na schowanie tam sporego zapasu rzeczy, na przykład zimowego zestawu pościeli. Jeśli z kolei łóżko nie posiada takiego elementu, warto zainwestować w atrakcyjną skrzynię, która zostanie ustawiona nieopodal. Będzie stanowiła nie tylko przydatny schowek, ale może także być dodatkowym miejscem do siedzenia i ozdobą sypialni.

Wysokie łóżko wygodne do wstawania

Na szczególną uwagę bez wątpienia zasługują sobie tak zwane łóżka kontynentalne, które charakteryzują się wysoką budową. Dzięki temu bardzo łatwo można na nich usiąść i wstać z nich, co jest doceniane przez wiele osób. Mają także niezwykle elegancki charakter, co dodatkowo zapewnia gustowne urządzenie całej sypialni w luksusowym stylu.

Łóżka kontynentalne, a także inne, oferuje sklep Meble MWM, który specjalizuje się w luksusowych, nowoczesnych meblach.

Płytki podłogowe do salonu. Płytki jak panele, drewnopodobne

0
Płytki podłogowe do salonu

Drewno jest powszechnie docenianym materiałem ze względu na swoje właściwości. Jednak coraz większa liczba klientów wybiera płytki drewnopodobne. Czym się różnią te dwa modele?

Płytki drewnopodobne a panele: podobieństwa i różnice

Naturalna drewniana podłoga ma niepowtarzalny urok, często nieporównywalny z innymi materiałami. Co więcej, drewniana podłoga emanuje luksusem i pozwala kreować przestrzeń swoich marzeń. Jedynym problemem związanym z naturalną podłogą drewnianą jest jej koszt. Jednak istnieją niedrogie alternatywy. To płytki drewnopodobne. Takie płytki do salonu zostały zaprojektowane tak, aby naśladować wygląd naturalnego drewna. A dzięki nowoczesnym technikom produkcyjnym, oferują prawie wszystkie zalety naturalnego drewna przy znacznie niższych kosztach.

Istnieje kilka rodzajów płytek ceramicznych i porcelanowych, które są specjalnie zaprojektowane, aby naśladować wygląd drewna. Te płytki o wyglądzie drewna są dostępne w niezliczonych stylach i wzorach oraz w wariantach szkliwionych i nieszkliwionych. Płytki o wyglądzie drewna nadają się do stosowania zarówno jako płytki podłogowe, jak i płytki ścienne w różnych zastosowaniach komercyjnych i mieszkaniowych.

Cena płytek drewnopodobnych zależy od rodzaju płytki. Glazurowana lub zeszklona płytka ceramiczna o wyglądzie drewna zwykle kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Nieszkliwione płytki ceramiczne imitujące drewno są w porównaniu z nimi nieco tańsze. Jednak płytki o wyglądzie zeszklonego drewna porcelanowego są droższe i kosztują ponad 200 złotych za metr kwadratowy.

Podłogi z drewna strukturalnego są używane od wieków. Ten rodzaj podłogi wykorzystuje prawdziwe drewniane deski, które układa się na legarach lub podporach. Rodzaj drewna stosowanego w podłogach z drewna konstrukcyjnego różni się w zależności od regionu, ponieważ drewno musi zaaklimatyzować się do lokalnych warunków. Koszt podłóg z drewna konstrukcyjnego różni się w zależności od rodzaju drewna i gatunku użytego drewna. Zobacz dostępne propozycje na https://modnalazienka.pl/category/salon-64

Najtańszy gatunek drewna, który można zastosować w podłogach z drewna konstrukcyjnego, charakteryzuje się dużą ilością słojów, sęków i naturalnej niespójności. Standardowe drewno używane w podłogach drewnianych jest ogólnie bardziej spójne i kosztuje od kilkuset metrów za metr kwadratowy. Drogie drewno ma bardzo mało wad i kosztuje ponad 400 złotych za metr kwadratowy. Nadają się do podłóg w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych, ale są znacznie droższe niż płytki o wyglądzie drewna.

Drewniane podłogi pływające są odmianą podłóg drewnianych konstrukcyjnych, które również były stosowane tradycyjnie. Jedyna różnica między tymi podłogami a drewnianymi podłogami konstrukcyjnymi polega na tym, że pływające podłogi drewniane nie są przymocowane do ramy podpodłogowej. Pływające podłogi drewniane układa się raczej na litej podłodze, zazwyczaj wykonanej z betonu, płytek, korka lub płyty wiórowej.

Pływające podłogi drewniane są łatwe do układania i zapewniają doskonałą izolację akustyczną. Jednak w przypadku złego ułożenia, mogą z czasem powstawać szczeliny, co powoduje hałas podczas chodzenia. Ten rodzaj podłóg jest idealny do stosowania jako podłoże podłogowe w mieszkaniach i domach.

Jakie płytki do salonu z kuchnią?

Optymalny materiał wykończeniowy, powinien łączyć następujące cechy: niezawodność, praktyczność, a także trwałość oraz atrakcyjny wygląd. Takie są cechy płytek ceramicznych. Wielu użytkowników sądzi, że materiał ten służy tylko do dekoracji łazienek i toalet. Tymczasem płytki można wykorzystać do dekoracji przedpokoju lub salonu.

Płytki do salonu to modna i stylowa dekoracja. Z jego pomocą można zorganizować nietuzinkowy projekt w różnych stylistycznych formach. Projektanci opracowali wiele technik, które za pomocą takiego materiału wykończeniowego można przełożyć na rzeczywistość. Płytki na podłodze nadają szczególnej wyrazistości i szyku. Współczesny rynek obfituje w różnorodne produkty różniące się rozmiarem, kolorem, teksturą i innymi cechami.

Płytka pomoże nie tylko ozdobić, ale także wyrównać podłogę, aby była idealnie gładka. Jeśli chcesz podkreślić wykończenie podłogi, zwróć uwagę na teksturowane szale. Popularne są modele imitujące naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno.

Produkt wysokiej jakości ma długą żywotność. Ten wskaźnik jest indywidualny dla każdego producenta, ale optymalny okres to kilkadziesiąt lat. Jeśli płyta ma wysoką ścieralność i została prawidłowo zamontowana, wykładzina podłogowa zachowa swoją atrakcyjność przez dziesiątki lat.

Ten materiał wykończeniowy jest niezawodny i trwały. Ten wskaźnik osiąga się dzięki gęstej teksturze. Nawet na podłożu o dużym natężeniu ruchu materiał wykazuje odporność na stałe obciążenia.

Farma fotowoltaiczna – koszt a zyski

0
Farma fotowoltaiczna

Wraz ze wzrostem popularności wykorzystywania energii słonecznej do produkcji prądu w domach oraz przedsiębiorstwach, zaobserwowano także większe zainteresowanie farmami fotowoltaicznymi w Polsce. Czym są i czy stanowią opłacalny biznes? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Czym jest farma fotowoltaiczna?

Na początku warto wyjaśnić, że farma fotowoltaiczna nie jest sposobem na pozyskanie energii elektrycznej do własnego użytku, a opcją zainwestowania posiadanego kapitału. W przeciwieństwie do popularniejszych mikro instalacji, panele fotowoltaiczne na farmach zazwyczaj posadawiane są na gruncie. Maja one także większą moc – do kilku megawatów (największa farma fotowoltaiczna w Polsce ma ich 3,77). Całość energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną trafia do sieci energetycznej i stamtąd przekazywana jest do odbiorców. Jej konstrukcja jest bardziej skomplikowana niż klasyczne przydomowe mikro instalacje, dlatego ich koszt jest odpowiednio wyższy. Farma fotowoltaiczna w ofercie sigmapolska.pl to nie tylko instalacja oprzyrządowania wysokiej jakości, ale i stworzenie planu, który pozwoli na maksymalizację zysków oraz optymalne dostosowanie wykorzystanych rozwiązań do potrzeb klienta.

Jakie są koszty uruchomienia farmy fotowoltaicznej?

Wspomnieliśmy wcześniej, że budowa farmy fotowoltaicznej związana jest ze stosunkowo wysokimi kosztami. Uważa się, że do powstania instalacji o mocy 1 MW konieczny jest nakład finansowy w wysokości 2,5 – 2,9 miliona złotych. Zazwyczaj największym wydatkiem są panele oraz konstrukcje, na których zostaną posadowione. Ponosi się także koszty wymiany słupa na przyłączeniowy – około 60.000 zł.

Dodatkowo warto podkreślić, że do wybudowania farmy fotowoltaicznej konieczne jest posiadanie działki o określonych parametrach. Teren powinien być płaski, niezacieniony, o powierzchni minimum 2 hektary, a wskazana klasa gleby to IV lub niższa. W niewielkiej odległości powinna znajdować się sieć niskiego lub średniego napięcia. Gdy inwestor nie posiada tego typu terenu, do kosztów budowy farmy fotowoltaicznej doliczyć należy zakup działki – zgodnie z danymi przekazanymi przez GUS w 2021 roku 1 hektar gruntu kosztował średnio 47.510 zł, jednak zależy to od województwa oraz klasy ziemi. Można także dzierżawić działkę.

Formalności niezbędne do budowy farmy fotowoltaicznej

Nie należy zapominać, że aby móc rozpocząć budowę farmy fotowoltaicznej konieczne są: uzyskanie pozwolenia na budowę, decyzji środowiskowej, posiadanie projektu budowlanego (koszt to około 55.000 zł za MW) oraz określenie warunków przyłączeniowych instalacji. Inwestycja musu być zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Aby móc w ramach działalności gospodarczej produkować energię elektryczną konieczne jest uzyskanie koncesji. Wszystkie te prace i formalności związane są z dodatkowymi opłatami.

Czy można uzyskać dofinansowanie na farmę fotowoltaiczną?

Jak można zauważyć, budowa farmy fotowoltaicznej wymaga ogromnego nakładu środków. Warto jednak podkreślić, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na inwestycję, a co za tym idzie obniżenia jej kosztów. Dla przedsiębiorców przewidziano wsparcie unijne, rządowe oraz regionalne. Otrzymać można także preferencyjny kredyt na budowę farmy fotowoltaicznej, jak i skorzystać z crowdfundingu OZE, czyli zbierania drobnych kwot, które wpłacane są przez niewielkich inwestorów, zazwyczaj osoby prywatne. Ostatnia z metod jest niezwykle popularna za granicą, np. w Wielkiej Brytanii czy Holandii.

Jakie zyski można uzyskać z farmy fotowoltaicznej?

Aktualnie budowa farmy fotowoltaicznej uważana jest za jedną z lepszych i bardziej opłacalnych metod pozyskiwania dochodu pasywnego. Jest to jednak inwestycja długofalowa. Szacuje się, że osiągane zyski wynoszą 250.000 zł rocznie z każdego 1 MW posiadanej instalacji. Oznacza to, że istnieje szansa na zwrot poniesionych kosztów w czasie 10 lat. Warto jednak podkreślić, że dochody uzyskiwane z budowy farmy fotowoltaicznej zależą od wielu czynników takich jak ich lokalizacja oraz wydajność, a także koszty konserwacji, obsługi farmy i ubezpieczenia. Nie bez znaczenia się aktualne ceny prądu – choć warto zaznaczyć, że zapowiadane podwyżki są bardzo korzystne dla właścicieli farm fotowoltaicznych.

Gdy jedna książka to za mało. Polecane najlepsze serie książek

0
książka

Nie od dziś wiadomo, że tuż obok czworonożnego przyjaciela, to właśnie książka staje się najlepszym towarzystwem podczas chłodnych wieczorów, letnich popołudni, czy w czasie wolnym od codziennych obowiązków. Obecny rynek wydawniczy stara się sprostać, nawet najbardziej wymaganym czytelnikom powiększając swoją ofertę o warte uwagi powieści oraz serie książek, które pozostaną na długi czas w ich pamięci.

Książki Grahama Mastertona – co warto wybrać?

0
Książki Grahama Mastertona

Jednym z najpopularniejszych twórców horrorów jest dzisiaj Graham Masterton. Po jego powieści sięga wielu fanów tego gatunku – literatury grozy. Od której lektury warto zacząć, zapoznając się z jego twórczością? Które książki wywołają najwięcej emocji? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kim właściwie jest Graham Masterton?

Graham Masterton ma na swoim koncie kilkadziesiąt powieści, takich jak np. https://matfel.pl/tra-pol-225898-Graham-Masterton.html. Tworzy nie tylko horrory, ale również thrillery oraz powieści historyczne. Niewiele osób wie, że jest nawet autorem poradników z dziedziny erotyki. Swojej kariery pisarskiej nie zaczął jednak wcale jako pisarz. Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał jako dziennikarz. Najpierw wydawał magazyn dla mężczyzn „Mayfair”. Potem był redaktorem naczelnym magazynu „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Jednak to właśnie pisanie powieści przyniosło mu prawdziwą rozpoznawalność. Zadebiutował książką „Manitou”, opowiadającą o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach po to, by zemścić się na białym człowieku za doznane krzywdy. Powieść ta stała się bestsellerem, a z czasem została nawet zekranizowana.

Książki Grahama Mastertona – od czego zacząć?

Co zatem warto wybrać sięgając po raz pierwszy po powieści Grahama Mastertona? Na pewno warto rozpocząć od klasyki, czyli właśnie cyklu Manitou. Akcja pierwszej części toczy się we współczesnym Nowym Jorku. W tym właśnie mieście po trzydziestu latach odradza się duch największego indiańskiego szamana – Misquamacusa. Jako swoją pierwszą ofiarę wybiera młodą dziewczynę – Karen Tendy. Odradza się w jej ciele i rozpoczyna realizację mrocznego planu zemsty za dusze swoich braci. Zagrożony jest nie tylko Manhattan czy Nowy Jork. Walka może bowiem pochłonąć całą ludzkość. Na szczęście naprzeciw Misquamacusa postanawia stanąć jasnowidz Harry Erskine wraz z indiańskim szamanem – Śpiewającą Skałą. Czy zdołają uratować ludzkość? Tego można się dowiedzieć tylko sięgając po powieść, której autorem jest Graham Masterton.

Co jeszcze warto wybrać?

Po przeczytaniu pierwszej części cyklu Manitou na pewno każdy fan horroru będzie chciał sięgnąć po więcej. Na szczęście cała seria ma obecnie aż osiem części, co gwarantuje wiele godzin rozrywki. Graham Masterton tworzył je przez 39 lat. Cykl Manitou to punkt obowiązkowy dla każdej osoby chcącej zgłębiać twórczość Grahama Mastertona. Do kompletu warto jeszcze dorzucić cykl Wojownicy nocy, Sissy Sawyer, Nathan Underhill, Jerry Pardoe i Dżamilla Patel, a także cykl Rook. Poza tym Graham Masterton napisał kilkadziesiąt pojedynczych powieści, które równie mocno trzymają w napięciu.

Doskonałe perfumy wysokiej jakości o ciekawym zapachu

0
Doskonałe perfumy wysokiej jakości o ciekawym zapachu

Są one czymś więcej niż tylko źródłem zapachu dla naszej skóry.

Oprócz zapachu pożądane jest noszenie w nich obrazu jakości. Coraz większą popularnością cieszą się zapachy dla mężczyzn, które również oferują wiele. Nawet najlepsze perfumy damskie zawierają również odmiany linii dla mężczyzn. Jeśli się nad tym zastanowić, to wybór zapachów dla mężczyzn jest jak najbardziej uzasadniony. Dzieje się tak dlatego, że zapachy dla mężczyzn różnią się od perfum dla kobiet i oferują bardziej subtelny lub mocniejszy charakter.

Atrakcyjny typ perfum jaki wpłynie na Twój wizerunek

Będziesz zachwycony, gdy zauważysz, że zapach dla mężczyzn pomoże Ci uatrakcyjnić swój image. Jeśli jesteście ciekawi, czym są zapachy męskie, to zapachy dla mężczyzn znajdziecie w Internecie w ogromnym wyborze. Jeśli chcesz uzyskać jak najprzyjemniejsze wrażenie i zapach prawdziwej jakości, możesz wybrać perfumerię oferującą markowe rozwiązania, w której wypróbować na miejscu możesz doskonałe perfumy wysokiej jakości o ciekawym zapachu. Będziesz miał pozytywne wrażenia i otrzymasz dobre perfumy. Można znaleźć zapach o określonym przeznaczeniu, który pomoże Ci osiągnąć konkretne cele. Dzięki temu możesz czuć się bardziej zrelaksowany i pewny siebie. Uzyskasz prawdziwą pewność siebie i pomoże to poprawić swój wygląd i wrażenie, jakie mają o tobie inni. Jak już wspomnieliśmy, dobre perfumy mogą dopełnić styl i dlatego warto je starannie dobierać, bo dobre perfumy mogą znacząco podnieść naszą atrakcyjność.

Dobór perfum może wiele wnieść do naszego wizerunku, dlatego warto wybierać dobre zapachy. Najpierw chcemy znaleźć niezależny sklep z perfumami – jeśli wiesz, czego chcesz, będziesz mógł znaleźć świetny sklep internetowy, który zaoferuje Ci to, czego potrzebujesz. Kupując w perfumerii online zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze, zaś pozycje takie jak amore amore perfum z pewnością zwrócą skutecznie Twoją uwagę, oddając w Twoje ręce piękne zapachy jakie z Tobą zostaną.

Ramka ornament – idealny prezent dla bliskich

Ramka ornament

Wywołanie zdjęcia to zawsze dobry pomysł na drobny upominek. W szczególności, jeśli oprawimy je w wyjątkową ramkę, jak na przykład taką z ornamentami. Dzięki temu, na ustach naszych bliskich na pewno pojawi się uśmiech, a zdjęcie nie pozostanie niezauważone przez gości. Jednak czy ramka ornament sprawdzi się we wszystkich możliwych wystrojach mieszkań?

Wyjątkowy sposób oprawiania zdjęć za pomocą ramki ornament

Poszukiwania odpowiedniej ramki, do oprawienia wybranego przez nas zdjęcia mogą trwać wiele godzin. Ilość opcji, jakie są aktualnie dostępne na rynku, chyba nigdy nie była aż tak liczna. Multiramy, czyli galerie ścienne stworzone z kilku ramek połączonych ze sobą. Antyramy, które świetnie sprawdzają się podczas oprawiania plakatów. Ramki ozdobne na specjalne okazje, takie jak ślub czy komunia, a wśród nich, ramki z ornamentami. Choć może się wydawać, że będą wyglądać dobrze jedynie w klasycznych mieszkaniach, naszym zdaniem jest zupełnie inaczej. Wszystko zależy od wyczucia stylu oraz umiejętności mieszania ich ze sobą. Ramka ornament na pewno sprawdzi się świetnie w domach naszych babć, ale nie musimy martwić się, jeśli chcemy sprezentować ją komuś, kto posiada bardziej nowoczesne mieszkanie. Wiele możliwości wzorów oraz kolorów, na pewno pozwoli dobrać idealną ramkę do każdego wnętrza. Umieszczenie jej w widocznym miejscu, pozwoli na przywołanie miłych chwil w dowolnym momencie.

Ramka ornament – gdzie ją znajdziemy?

W obecnych czasach, dużą popularnością cieszą się sklepy internetowe. Możliwość zamawiania prezentów bez wychodzenia, jest naprawdę wygodna. Jednym z miejsc na internecie, w którym kupimy ramkę ornament, jest strona https://www.oprawiamy.pl/c204,ornamentowane-ramki-na-zdjecia. Więc jeśli zbliża się Dzień Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy inne święto związane z naszymi najbliższymi, rozważ zakup rzeźbionej w ornamenty ramki. Do tego, wybierz zdjęcie, które przywołuje najwięcej miłych wspomnień i przepis na idealny prezent gotowy. Nie czekaj do ostatniej chwili i sprawdź jak prezentują się ramki ornament.

Kiedy warto postawić na dwuosobową sofę z funkcją spania

Kiedy warto postawić na dwuosobową sofę z funkcją spania

Podstawą komfortowego snu jest łóżko z odpowiednio dobranym materacem. Niestety dostępny metraż lokum nie zawsze pozwala nam na wydzielenie niezależnej sypialni. Co wtedy? Z pomocą przychodzą uniwersalne meble rozkładane. Wśród nich na uwagę zasługuje sofa dwuosobowa z funkcją spania, która doskonale sprawdza się w kawalerkach, mieszkaniach typu studio i salonach pełniących również funkcję sypialni. Odpowiednio dobrana, z wygodnym materacem, pod względem oferowanej jakości snu nie ustępuje tradycyjnym łóżkom. Kiedy warto ją wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dwuosobowa sofa z funkcją spania w wielofunkcyjnym salonie

Trzy- lub dwuosobowa sofa rozkładana z funkcją spania to podstawa i zazwyczaj główny mebel strefy dziennej w wielu salonach. W przypadku niewielkich mieszkań jest wręcz niezbędna. Połączenie funkcji salonu i sypialni to częste rozwiązanie, umożliwiające sprawne wydzielenie strefy snu. Sofy dwuosobowe z funkcją spania są najczęściej wybierane do salonu z myślą o codziennym użytku, jednak w mieszkaniach o znacznym metrażu można również umieścić jedną lub kilka takich sof, tworząc w ten sposób komfortową strefę wypoczynkową.

Sofa rozkładana – sprytne rozwiązanie do dziecięcego pokoju

Tutaj przestrzeń jest na wagę złota. Ilość przedmiotów znajdujących się w pokojach dziecięcych zdecydowanie bije rekordy w porównaniu z pozostałymi pomieszczeniami w domu. I o ile w przypadku dzieci rodzice mają kontrolę nas stanem posiadania najmłodszych pociech, o tyle w przypadku nastolatków ingerencja rodzicielska jest znacznie ograniczona. Pamiętajmy też, że życie najmłodszych dzieci toczy się w dużej mierze na podłodze, więc możliwość odzyskania części przestrzeni w ciągu dnia, poprzez złożenie posłania, jest również bardzo cenna. Jednym z najskuteczniejszych sposobów wygospodarowania miejsca w pokoju dziecięcym jest zastosowanie tam rozkładanych mebli – między innymi sof z funkcją spania – dwuosobowych lub większych, jeżeli jest taka potrzeba. W dzień służą one jako miejsce wypoczynkowe do siedzenia i do zabawy, nocą – jako wygodne posłanie. Podobną rolę spełniają łóżka piętrowe, pozwalające o połowę zmniejszyć zajmowaną przez nie przestrzeń.

Uniwersalna sofa w „gościnnym” lub innym pomieszczeniu

Awaryjne miejsce do spania daje poczucie bezpieczeństwa w razie potrzeby zapewnienia noclegu dodatkowym osobom. Jedną z możliwości jest posiadanie sofy rozkładanej dwuosobowej z funkcją spania. Wygospodarowanie pokoju gościnnego wymaga dodatkowego pomieszczenia przeznaczonego zazwyczaj wyłącznie do użytku przez osoby przebywające w domu czasowo. Oznacza to nieoptymalne wykorzystanie pomieszczeń gościnnych w sytuacji, gdy gości w domu nie ma. Tymczasem pokój gościnny może również (podobnie jak salon) pełnić podwójną funkcję, będąc na co dzień na przykład domowym biurem czy biblioteką, a w razie potrzeby błyskawicznie stając się pokojem dla gościa, w którym rozkładana sofa dwuosobowa będąca komfortowym miejscem do siedzenia na co dzień przeobraża się w wygodne miejsce do spania.

dwuosobowa sofa z funkcją spania

Fot. FOLK natur, Karup Design – sofa dwuosobowa z funkcją spania, bez boków, bezpretensjonalnie wpisująca się w stylistykę skandynawską, naturalną i ekologiczną.

Jak może rozkładać się dwuosobowa sofa z funkcją spania?

Różne systemy rozkładania sofy mają wpływ na komfort spania na utworzonym posłaniu. Przed zakupem należy więc zdecydowanie sprawdzić, czy odpowiada nam dane rozwiązanie techniczne. Bez względu na jego rodzaj, powinno być ono solidne i sprawne.

  • Mechanizm klasyczny (klik-klak) – znany z dawnych wersalek. Siedzisko należy unieść nieco do góry a następnie opuścić po usłyszeniu charakterystycznego „kliknięcia”. Wygoda tego systemu zależy od jakości siedziska i oparcia kanapy.
  • Delfin – właściwy materac znajduje się pod siedziskiem kanapy (w szufladzie ). Wysuwany na zamontowanych kółkach pojemnik tworzy wraz z nasuwanym na niego materacem pełnowymiarową powierzchnię do spania. Komfortem najbardziej rozwiązanie to przypomina spanie w tradycyjnym łóżku.
  • DL – siedzisko należy wysunąć do przodu i opuścić oparcie. Rozłożenie sofy z tym systemem wymaga odsunięcia jej od ściany na tyle, aby oparcie mogło zostać swobodnie rozłożone.

W sofie Karup wykorzystywane są niespotykane systemy rozkładania:

  • sztywne połączenie – siedzisko jak i oparcie jest połączone sztywnym elementem – metalową rurą ozdobną,
  • ruchomy podłokietnik – mechanizm polega na połączeniu oparcia i siedziska ruchomym podłokietnikiem,
  • designerskie pasy – siedzisko jak i oparcie połączone jest skórzanymi pasami.

Kto się wygodnie wyśpi na dwuosobowej sofie rozkładanej?

Pamiętajmy, że nazewnictwo to nie wszystko. Decydują rzeczywiste wymiary, które w przypadku sofy mogą być czasami nieco mylące. Dwuosobowa sofa z funkcją spania może oznaczać, że dwie osoby wygodnie mogą z niej korzystać w strefie dziennej, ale po rozłożeniu mebla powierzchnia do snu może okazać się niewystarczająca dla dwóch osób. Jak to sprawdzić? Najłatwiej posłużyć się standardem mówiącym o tym, że wskazana szerokość materaca dla jednej śpiącej osoby to co najmniej 60 cm. Długość posłania powinna mieć minimum 20 cm więcej niż wynosi wzrost jego użytkownika. Standardowa długość łóżka to 2 m. Niezależnie od deklarowanych wymiarów, rozkładany mebel przed zakupem warto sprawdzić osobiście, choćby po to, by przekonać się, czy mechanizm rozkładania sofy jest dla nas wystarczająco wygodny i czy utworzone w ten sposób łóżko nam w pełni odpowiada.

Dlaczego warto zaopatrzyć swoje akwarium w pokrywę?

0
akwarium

Akwaria to coraz modniejszy element wystroju naszego domu. Z chęcią umieszczamy je w salonach, sypialniach, a nawet kuchniach. Świetnie sprawdzają się we wszystkich tych przestrzeniach, zapewniając piękno i niosąc spokój domownikom, jak i gościom. Nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że każde z nich wymaga odpowiedniego wyposażenia i wystroju. Jednym z tych elementów jest z całą pewnością pokrywa. Zobacz, dlaczego warto w nią zainwestować.

Czy twoje rybki wyskakują z wody?

Pierwsze pytanie, na jakie warto sobie odpowiedzieć, jeśli tak się dzieje, to kwestia warunków panujących w akwarium. Zazwyczaj, jeśli rybki wyskakują z wody, oznacza to, iż nie czują się w niej komfortowo i próbują znaleźć sobie lepsze miejsce do życia – oczywiście z opłakanym skutkiem. Dlatego w tym przypadku należy przede wszystkim sprawdzić, czy wszystko jest dopasowane do ich potrzeb: temperatura, czystość i natlenowanie wody, oświetlenie oraz jedzenie.

Jeśli wydaje ci się, że wszystko jest w porządku, a rybki nadal nie chcą pozostać na miejscu, rozwiązaniem może być zainstalowanie pokrywy na akwarium. Odetnie im ona możliwość wydostawania się na zewnątrz, a co za tym idzie: ochroni przed niechybną śmiercią poza wodą.

Ochrona przed dziećmi i innymi zwierzętami domowymi

Być może posiadasz ciekawskie dzieci albo kota, który lubi wkładać łapkę do wody i pragnie znaleźć w środku nową zabawkę w postaci rybki. Jeśli tak, na pewno chciałbyś zapobiec przykrym incydentom. Pokrywa akwariowa bez wątpienia jest jednym z tych rozwiązań, które pomogą ci uchronić małych, pływających pupili przed niechcianym dotykiem. Ani małe dziecko, ani kotek nie będą bowiem w stanie jej otworzyć.

Mniejsze parowanie i bardziej stały skład wody

Odpowiednie warunki dla życia i rozwoju rybek są kluczem do tego, by były zdrowe i piękne. Choć są zwierzątkiem, które nie może się pożalić, potrzeba troski i prawidłowych dostosowanych do rasy warunków, a przede wszystkim temperatury i składu wody. Aby łatwiej było ci je utrzymać na właściwym poziomie, możesz zastosować właśnie pokrywy do akwarium.

Ich obecność sprawi, że woda będzie wolniej parowała, a ta, która już się ulotni, osiądzie i skropli się na powierzchni pokrywy, by następnie wrócić do zbiornika. Dzięki temu jej poziom będzie łatwy do utrzymania na odpowiedniej wysokości. Co więcej, ograniczając parowanie wody, sprawisz, że jej temperatura i skład będą bardziej stałe, a ilość zadań, które stoją przed tobą, znacząco się zmniejszy. W efekcie i ty będziesz bardziej zadowolony i twoje rybki.

Wygoda montażu innych elementów

Ostatnim aspektem, którego nie można pominąć, jest wygoda montażu różnych elementów wyposażenia akwarium, którą zapewnia pokrywa. Dzięki specjalnej listwie łatwo można wyciąć w niej otwory, jak również bez problemu uda się przyczepić do niej poszczególne akcesoria. Wiele pokryw wyposażonych jest już w oświetlenie, co dodatkowo wspomoże rozwój roślin i rybek w twoim akwarium.

ZOBACZ TEŻ