poniedziałek, Wrzesień 25, 2017

Uprawa iglaków w doniczkach

0

Iglaki należą do roślin zimozielonych, czyli odmian, które pozostają zielone przez cały rok. Z tego powodu coraz częściej są sadzone nie tylko w ogrodach, lecz także na balkonach i tarasach. Iglaki bardzo dobrze czują się w doniczkach, wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, o czym pamiętać, sadząc iglaki w doniczkach.

Jak wybrać kuchenkę mikrofalową?

0

Ciągle żyjesz w biegu, wpadasz do domu na chwile i musisz w tym czasie przygotować obiad, przebrać się i biegniesz dalej? Z każdym rokiem zmieniają się nasze potrzeby, a producenci sprzętów robią wszystko abyśmy byli zadowoleni. Dzięki mikrofalówce, przygotujemy nasze ulubione potrawy w kilka chwil. Jakimi zasadami się kierować, gdy mamy zamiar zakupić nowy sprzęt? Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami.

Wszystko, co musisz wiedzieć o szafkach łazienkowych

0

Szafki łazienkowe są idealnym sposobem na stworzenie dodatkowego miejsca w łazience, zwłaszcza jeśli mają wbudowane półki, w których można przechowywać niezbędne wyposażenie. Szafki z umywalką nie tylko oszczędzają przestrzeń, ale też stanowią świetne uzupełnienie stylowej łazienki. Występuje one w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można z pewnością znaleźć takie, które przypadną nam do gustu.

Rośliny doniczkowe działające jak pochłaniacz wilgoci – hoduj je w mieszkaniu!

0

Zbyt wysoka wilgotność w domu stanowi poważny problem – zagraża bowiem elewacji i konstrukcji domu, a w skrajnych przypadkach może wywołać poważne choroby u domowników. Na szczęście istnieją rośliny doniczkowe pochłaniające wilgoć w naturalny sposób. Dowiedz się więcej na ich temat z naszego tekstu!

Szkoła Rysunku TOTU

0

TOTU Warszawa Szkoła Rysunku i Malarstwa to przestrzeń twórcza, kursy, warsztaty, zajęcia dla kandydatów na studia artystyczne i architektoniczne (Architektura, ASP) oraz dla wszystkich osób o każdej kategorii wiekowej. Nasze kursy skutecznie przygotowują wszystkich kandydatów na Architekturę oraz Akademię Sztuk Pięknych, a także na inne uczelnie artystyczne i pokrewne w Polsce i za granicą –http://totu.net.pl/.

Skuteczne przygotowania do matury

0

Każdemu młodemu człowiekowi powinno zależeć na tym, aby maturę zdać jak najlepiej. Kursy maturalne, to inwestycja, która może zadecydować o całym naszym życiu, dlatego warto wybierać je rozsądnie. Jeśli szukasz kursu stworzonego specjalnie dla Ciebie, dzięki któremu można będzie liczyć na naprawdę dobry wynik – zajrzyj na http://www.kursymaturalne.pl/.

Panele podłogowe – za i przeciw

Wykończenie mieszkania, w tym montaż podłóg, wiąże się z nieustannym podejmowaniem decyzji. Szeroki wybór metod, materiałów i stylistyki sprawia, że trudno zdecydować się na najlepsze w danej sytuacji rozwiązanie. Wiadomo, że panele laminowane to propozycja atrakcyjna dla osób, które chcą w szybko i łatwo wykończyć podłogi. Jakie jeszcze zalety (i wady) ma podłoga z paneli?

Artystyczne malowanie ścian

Jednolita powierzchnia ściany, pomalowana na dowolny kolor, stanowić może doskonałe tło do stworzenia artystycznych kompozycji. Będą one unikalną dekoracją pokoju dziennego, salonu, sypialni, a przede wszystkim pokoi dziecięcych. Takie malunki można wykonać przy użyciu niekonwencjonalnych narzędzi, m.in. aerografu.

Kamień jako materiał dekoracyjny przed domem

0

Kamień jest najstarszym i dostępnym materiałem budowlanym, jak i dekoracyjnym na rynku. Obecny jest w trendach wzornictwa od wielu lat – możemy go wykorzystać na elewacji, na podjeździe czy w ogrodzie na różne sposoby. Tyle pomysłów, ile osób które korzystają z tego materiału, jednak jak sprawić, aby zawsze wyglądał korzystnie? Przecież ze szkoły i lekcji geografii czy chemii wiemy, że woda potrafi drążyć kamień i zmieniać jego wygląd?

To prawda – kamień, choć trwały i wszechobecny na świecie, może przez dłuższy czas zmieniać swój wygląd, kształt, a także właściwości. Środowisko zewnętrzne ma bardzo duży wpływ na niego, a im mniejszy, tym szybciej się zmienia i odkształca. Jednak nie to jest najważniejsze, nie kształt, a sam wygląd, estetyka i jakość.

Jak zadbać o kamień dekoracyjny?

Nie po to wybieramy (często) drogi kamień dekoracyjny do wnętrza domu czy na zewnątrz, aby za kilka lat stracił to, co w nim najpiękniejsze – kolor, głębię, kształt. Dlatego zależy nam, aby jak najdłużej cieszył oko, niezależnie od tego, gdzie będzie się mieścić. Naturalnie najbardziej podatny będzie ten kamień, który umieścimy w nasłonecznionym miejscu, gdzie deszcz również będzie docierać. O efekty nietrudno i nawet nie trzeba będzie czekać długo. Jeżeli wybierzemy kruszywo, które przeszło różnego typu obróbki, aby osiągnąć zamierzony kształt – wtedy jest on mniej odporny i łatwiej o jego uszkodzenia. Jak sobie radzić z tym, dosyć poważnym problemem?

Tutaj z ratunkiem przychodzi wszelaka chemia. Jak można zadbać o kostkę brukową, tak samo o kamień. Na rynku, w sklepach internetowych czy popularnych marketach budowlanych bez problemu odnajdziemy impregnat do kamienia. Jeżeli jednak wolimy zaufać doświadczonym producentom, warto spojrzeć na stronę vbvsweden.com , gdzie dokładnie opisane są wszystkie impregnaty oraz inna chemia przeznaczona do dbania o zewnętrzną część domostwa (w tym kostkę brukową) oraz materiały budowlane, które surowo są widoczne i mogą się odkształcać w różny sposób.

Przecież każdemu zależy na tym, aby jego dom, otoczenie i to, nad czym tak długo pracował, dbał, projektował i wykonywał, cieszyło się wciąż doskonałą jakością, pożądanymi kolorami, które wybieraliśmy na początku. Korzystając z środków chemicznych do czyszczenia i impregnatów do pielęgnacji, mamy pewność, że nasza okolica jeszcze długo będzie cieszyć oko.

Jak uprawiać pelargonie na balkonie?

0
Jak uprawiać pelargonie na balkonie?

Pelargonie należą do roślin najczęściej uprawianych na balkonach (często nazywa się je nawet królowymi balkonów). Są wytrzymałe, niewymagające i kwitną od maja do września. Sprawdź, jak pielęgnować pelargonie, by cieszyć się ich urodą przez cały sezon letni!