wtorek, Czerwiec 19, 2018

Styl skandynawski – coraz bardziej popularny

0

Wyróżnienie swojego mieszkania, na tle eleganckich i nowoczesnych aranżacji, z pewnością nie należy do prostych i przede wszystkich tanich czynności. Szukając jednak inspiracji i modnych stylów, wcześniej, czy później każdy trafi na styl skandynawski, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność.

Czym charakteryzuje się taka aranżacja wnętrz? Jakie są koszty i gdzie szukać poszczególnych elementów wyposażenia? Nic nie musi być trudne, jeśli przed podjęciem się procesu remontowanego, każdy wykona porządny research.

Lampy w stylu skandynawskim, czyli konieczność w każdym mieszkaniu

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozświetlenie pomieszczeń – nie bez powodu posiadają one białe ściany i jasne meble. Skoro w ciągu dnia, wszystkie pomieszczenia są odpowiednio naświetlone, również wieczorami i nocą nie powinno być inaczej. Lampy w stylu skandynawskim są bardzo ciekawym i minimalistycznym produktem, który już od wejścia do pomieszczenia, rzuca się od razu w oczy.

Żarówka może być otoczona delikatnym kloszem, który został wykonany z prostych drucików w prosty sposób – często można spotkać się z kształtem klasycznych, oszlifowanych diamentów, co z pewnością potęguje wrażenie prestiżu w mieszkaniu. Światło dzięki temu jest bardzo mocno rozproszone po całym pomieszczeniu i nie skupia się jedynie w jednym punkcie (np. nad stołem), rzucając ostre promienie w konkretny element.

Ustawiając lampy w stylu skandynawskim w pomieszczeniu, można bardzo równomiernie oświetlić całe mieszkanie, dzięki czemu relaks po ciężkim dniu pracy, będzie jeszcze przyjemniejszy – co wpłynie również na poprawę regeneracji organizmu i większej gotowości do kolejnych zadań!

Ceny, dostępność i jakość

Można domyślić się, że jeśli lampy w stylu skandynawskim, zaczęły zdobywać ogromną popularność w całej europie, producenci bardzo szybko zainteresują się tym konkretnym trendem i będą próbować maksymalnie wykorzystać rynek. Dokładnie tak się stało, dzięki czemu produkt wysokiej jakości można znaleźć w każdym sklepie oferującym oświetlenie, meble, a nawet w dużych marketach budowlanych i ogólnych (jeśli posiadają dział remontowy).

Celując jednak w styl minimalistyczny, nie mają jednak wielkiego pola do popisu, więc muszą skupić się na najlepszej jakości i atrakcyjnej cenie, by zainteresować potencjalnych klientów i interesantów swoją ofertą – dzięki czemu każdy z nas, otrzymuje przystępną cenę za produkt wysokiej jakości możliwość wyposażenia swojego mieszkania, w eleganckie i nowoczesne elementy.

Czy warto samodzielnie wykonać kuchnię w zabudowie?

0

Zabudowa kuchenna jest jednym z niewielu rodzajów mebli, których nigdy się nie przestawia. Aby jej wielkość i układ odpowiadały domownikom, sposób wykonania mebli do kuchni powinien być dokładnie przemyślany. Kuchenną zabudowę można zamówić u stolarza lub wykonać ją samodzielnie. Czy warto zdecydować się na to drugie rozwiązanie?

Zabudowa kuchenna? Gratka dla majsterkowicza

Nie każdy poradzi sobie z samodzielnym wykonaniem mebli do kuchni. Jest to zadanie, którego mogą podjąć się jedynie majsterkowicze, którzy mają minimum podstawowe narzędzia i sprzęty. Do prac stolarskich w domowym zaciszu potrzebna jest wiertarka, wkrętarka i wyrzynarka, a także zestaw śrubokrętów oraz śruby i haki do wieszania szafek górnych. Dodatkowo potrzebna jest umiejętność wykonywania prostych rysunków technicznych oraz ich odczytywania.

Jeżeli zamierza się wykonać samodzielnie kuchenną zabudowę, powinno się wcześniej upewnić, czy ma się na to wystarczająco dużo czasu. Meble do kuchni są potrzebne od razu po zakończeniu pozostałych prac remontowych, dlatego jeśli ma się zbyt mało czasu po pracy, warto zrezygnować z samodzielnego majsterkowania.

Jak zacząć?

Wykonując samodzielnie meble do kuchni, można sporo zaoszczędzić. Sklep stolarski oferuje niedrogie materiały do produkcji mebli, dzięki czemu nawet za kilkaset złotych zgromadzi się wszystkie potrzebne akcesoria oraz płyty meblowe. Zanim rozpocznie się zakupy, powinno się dokładnie zaplanować rozkład i rodzaj mebli w nowej kuchni.

Na początek powinno się dokładnie zmierzyć pomieszczenie i zaplanować, gdzie mają się znaleźć poszczególne meble, jakie ma być ich przeznaczenie i wielkość. Jednocześnie powinno się oznaczyć, gdzie mają znaleźć się dopływy wody i rury kanalizacyjne oraz gniazdka elektryczne. Kolejnym krokiem jest przygotowanie rysunków technicznych poszczególnych mebli z oznaczeniem, gdzie niezbędne są otwory na zlew, płytę indukcyjną i inne kuchenne sprzęty. Jeżeli w kuchni mają się znaleźć gniazdka elektryczne nablatowe, powinno się zaznaczyć ten fakt na rysunku.

Po przygotowaniu i sprawdzeniu projektu, można rozpocząć zakupy. W zależności od budżetu wybiera się spośród materiałów takich jak: płyty meblowe, płyty laminowane i lite drewno. Dodatkowo powinno się wybrać uchwyty, nóżki meblowe, prowadnice do szuflad i wiele innych akcesoriów. Warto pamiętać także o oświetleniu, zwłaszcza gdy ma się ono znaleźć w kuchennych szafkach wiszących. Gdy wszystkie materiały są kupione, można przystąpić do montażu zgodnie w przygotowanymi wcześniej rysunkami technicznymi.

Biurko rosnące z dzieckiem

0

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by zorganizować maluchowi idealny kącik do nauki, wszak jest to niezbędne miejsce każdego pokoju dziecięcego. Jeśli rozglądasz się za meblami dla swojej pociechy, na pewno słyszałeś już o biurkach, które rosną razem z dzieckiem. Jest to niesamowicie ergonomiczne i wygodne rozwiązanie.

W dzisiejszych czasach już od najmłodszych lat spędzamy wiele godzin przy biurkach. W szkole, a także poza nią, odrabiając lekcje, czytając, czy wykonując prace plastyczne. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, by były one idealnie dopasowane zarówno do wieku, jak i wzrostu dziecka. Z pomocą przychodzi więc biurko rosnące z dzieckiem.

Zdobywa coraz większą popularność wśród rodziców i ich pociech. Najbardziej znane biurka rosnące oferuje firma Moll, Paidi oraz Ketter. Oferują one szeroki zakres regulacji, dzięki czemu można je doskonale dopasować do potrzeb dziecka. Charakteryzują się solidną metalową konstrukcją, która pozwala na wiele lat użytkowania. Sprawdzą się zarówno dla przedszkolaka, jak i studenta.

Dlaczego biurka rosnące z dzieckiem?

Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości między przedmiotem, na który patrzy dziecko, a jego oczami. Jeżeli książka czy zeszyt jest zbyt daleko od oczu, maluch zaczyna się garbić. Aby temu zapobiec i pomóc zachować prawidłową postawę Twojej pociechy, powstały biurka rosnące wraz z dzieckiem. Mają możliwość regulacji kąta nachylenia blatu i dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Dopóki młody człowiek rośnie, jego kręgosłup jest szczególnie narażony na skrzywienia. Odpowiednia wysokość i nachylenie blatu biurka umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Równie ważne jest, aby podczas pracy dziecko miało wszystkie potrzebne rzeczy w zasięgu ręki.  Dlatego w biurkach rosnących zastosowano wiele rozwiązań, które pomagają dziecku utrzymać porządek. Każdy element jest skrupulatnie przemyślany, by całość stanowiła jak najbardziej użyteczną przestrzeń.

Zalety biurek rosnących z dzieckiem

 1. Regulacja wysokości oraz nachylenia blatu biurka jest niezwykle łatwa, a przy tym również precyzyjna.
 2. Wyróżnia je także solidna, metalowa konstrukcja i nowoczesny design.
 3. Ergonomiczne biurko ma obszerny i wygodny blat, na którym pomieści się bardzo wiele rzeczy.
 4. W zależności od modelu, wyposażone jest w: nakładkę zabezpieczającą, rynienkę na długopisy, podstawkę na książki, wieszak na plecak lub torbę, linijkę na magnesach. To wszystko po to, by uczynić biurko rosnące z dzieckiem jeszcze bardziej funkcjonalnym.
 5. Aby zapewnić porządek wokół biurka, zostało ono wyposażone także w rynnę na kable, które nie będą się odtąd plątały pod nogami, tworząc potencjalne zagrożenie.
 6. Biurka rosnące można uzupełniać o dodatkowe akcesoria takie jak np. szuflady, kontenerki z poduchą do siadania, podstawki na książki, lampy do biurka, organizery i wiele więcej.
 7. Aby ułatwić przesuwanie biurka, zostało ono wyposażone w rolki.
 8. Nie można im również odmówić znakomitej jakości wykonania, opartej o wszelkie normy bezpieczeństwa i certyfikaty jakości.
 9. Coś, co na pewno ucieszy każde dziecko, to możliwość zmiany kolorów boków biurka wedle własnych upodobań.
 10. Biurka rosnące zostały zaprojektowane pod nadzorem ortopedów.
 11. Posiadają gwarancję aż na pięć lat!

Zadbaj o zdrowy kręgosłup Twojego dziecka i spraw, by biurko sprzyjało jego prawidłowemu rozwojowi. Biurko rosnące razem z dzieckiem to idealne miejsce zarówno do nauki, pracy, jak i zabawy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego Sarenka Meble, gdzie znajdziesz szeroki wybór mebli rosnących z dzieckiem.

Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu

0

Wilgotność powietrza może mieć większy wpływ na nasze zdrowie niż sądziliśmy. Nic dziwnego, że zimą czasem zaczynamy czuć się gorzej w mieszkaniach – mocne ogrzewanie powietrza i mróz sprawiają, że wilgotność powietrza znacząco spada. Warto to kontrolować, ponieważ zbyt niski poziom wilgotności może nie tylko pogarszać samopoczucie, ale też przyczyniać się do rozwoju chorób.

Wilgotność – dlaczego jest tak ważna?

Optymalna dla człowieka wilgotność powinna oscylować w granicach od 40 do 60% (choć niektóre źródła podają, że najlepsza to taka, która wynosi idealnie 50%). Generalnie jednak w zaznaczonym przedziale czujemy się dobrze, nie mamy problemów z oddychaniem i nie chorujemy. Problem zaczyna się wtedy, gdy wilgotność nieoczekiwanie wzrasta lub spada.

Zbyt niska wilgotność bardzo negatywnie wpływa na układ oddechowy. Inaczej mówiąc – gdy wilgotność spada, to cierpi na tym m.in. śluzówka nosa. Efektem tego jest większe wchłanianie drobnoustrojów. Nie zatrzymują się one na włoskach porastających wnętrze naszego nosa, ale przedostają się dalej do organizmu, co sprawia, że chorujemy częściej. Dodatkowo w suchym powietrzu unosi się więcej kurzu i roztoczy, które również wchłaniamy przez nos i usta. To sprawia, że skóra staje się bardziej sucha i cierpi nasz układ immunologiczny.

Zbyt wysoką wilgotność powietrza łatwo zaobserwować na oknach. O tym, że powietrze w pomieszczeniu jest zbyt wilgotne świadczy skraplająca się na szybach woda. Dodatkowo dużą wilgotność można też zaobserwować np. na mokrych ręcznikach albo dzięki praniu. Jeśli wyprane rzeczy bardzo długo schną, to znaczy, że wilgotność powietrza jest dla nas niekorzystna.

Mocno wilgotne powietrze źle wpływa na organizm, ponieważ sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. Mieszkanie w ich otoczeniu może prowadzić do ostrych i przewlekłych zatruć. Dodatkowo przy dużej wilgotności cały czas czujemy chłód, co też niekorzystnie wpływa na samopoczucie.

Jak mierzyć wilgotność?

Metoda „na oko” w przypadku wilgotności powietrza zdecydowanie nie sprawdza się, bo choć pewne sygnały możemy zaobserwować, to jednak zdecydowanie takie „badanie” nie będzie miarodajne. Jeśli chcesz wiedzieć, jaką wilgotność ma powietrze w twoim mieszkaniu, zainwestuj w higrometr. To niewielkie urządzenie mierzy zawartość pary wodnej w powietrzu z największą precyzją. Zwykły higrometr będzie wyposażony w podgląd pomiarów (zwykle jest to najniższa i najwyższa temperatura oraz wilgotność, tak jak w przypadku higrometra HM 16). Higrometry są dosyć małe, dzięki czemu bez problemu można powiesić je na ścianie w dogodnym miejscu. Standardowe higrometry mają zwykle określoną skalę wilgotności – w higrometrze HM 16 wilgotność jest mierzona w skali od 20 do 95%.

Jeśli zależy nam na jeszcze większej dokładności, to warto zainwestować w droższe modele, takie jak higrometr HM55. Urządzenia tego typu posiadają dodatkowe wskaźniki, dzięki którym nawet z większej odległości jesteśmy w stanie stwierdzić, jaki jest stan wilgotności w mieszkaniu. Czerwony wskaźnik oznacza, że wilgotność jest zła, zielony, że prawidłowa. Dodatkowo higrometr HM55 posiada możliwość połączenia go ze smartfonem poprzez aplikację „beurer FreshRoom”. Dzięki temu możemy kontrolować wilgotność w mieszkaniu przez cały dzień, nawet wtedy, gdy akurat nie ma nas w domu.

Jak zwiększyć wilgotność?

W wielu mieszkaniach powietrze jest częściej suche niż zbyt wilgotne, zwłaszcza zimą. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być nawilżacze powietrza, które można włączać zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeśli nie posiadasz nawilżacza, to możesz też zastosować metodę ręcznikową – wystarczy rozwiesić mokry ręcznik na kaloryferze. Po kilku godzinach wilgotność powietrza powinna wrócić do normy, choć warto to stale kontrolować na higrometrze. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że warunki w mieszkaniu są odpowiednie dla nas, domowników, roślin i mebli (na które zbyt wysoka wilgotność również może wpływać niekorzystnie).

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Kredos.

W jaki sposób dbać o piłę motorową?

0

Klasyczna i uniwersalna piła łańcuchowa Stihl to urządzenie wysoce specjalistyczne. Profesjonalni producenci najczęściej zwracają uwagę na fakt, iż do pewnych szczegółowych zadań (wycinka leśna, przycinanie gałęzi, prace naprawcze i ratunkowe) koniecznie może być zastosowanie innych, nieco bardziej specjalistycznych urządzeń służących do przecinania drewnianych elementów lub też całych gałęzi i pni. Piła motorowa kojarzy się wielu, szczególnie młodym ludziom z grami komputerowymi lub też hitami anglojęzycznej kinematografii. W rzeczywistości rola i znaczenie pił motorowych są o wiele istotniejsze – uwzględniając zwłaszcza efektywność prowadzenia prac wycinkowych, tartacznych i obróbki gotowego już drewna.

Jak dobrać piłę wedle swoich oczekiwań?

Trzeba odrobinę się znać na narzędziach służących do ścinki leśnej, obróbki oraz prac ogrodowych. Producenci tworzący piłę łańcuchową Stihl docelowo wyprodukowali swój produkt dla celów wyłącznie profesjonalnych ekip pilarskich, które pracowały w lasach. Niestety, ale prototyp nie nadawał się na wiele, gdyż ważył około 20 kilogramów, był nieporęczny i gwarantował porównywalne moce do dzisiejszych, znacznie lżejszych i bardziej kompaktowych urządzeń.

Przy pile łańcuchowej Stihl bardzo ważne pozostaje dokładne zapoznanie się ze specyfikacją techniczną. Niektóre z modeli przeznaczone są dla profesjonalistów, ułatwiając prace w lesie, na dużych wysokościach lub też gwarantujących szybkie i jednocześnie bezpieczne usuwanie odpadów drewnianych, z którymi spotkać się można w przypadku klęsk żywiołowych i nie tylko. Każda piła łańcuchowa Stihl jest badana technicznie, co ma na celu zapewnienie maksymalizacji komfortu, bezpieczeństwa i efektywności realizowanych w terenie prac. Dobór wedle oczekiwań warto oprzeć na profesjonalnym poradnictwie produktowym od ze strony producenta lub sprzedawcy określonych urządzeń.

Podstawowa konserwacja piły

Jest ona bardzo prosta. Wystarczy jedynie, aby przed garażowaniem i dłuższym nieużywaniem piła łańcuchowa Stihl została optymalnie przygotowana. Chodzi tutaj o demontaż podstawowych elementów, usunięcie oleju i innych płynów eksploatacyjnych. Istotne pozostaje rozkręcenie gaźnika, czyszczenie świec oraz zabezpieczanie w środowisku chłodnym i suchym. Błędem jest, aby nie podejmować się działań zabezpieczających w zakresie pił motorowych, jak choćby serwisowania, przeglądu oraz całościowej naprawy.

Jak widać, piła łańcuchowa to dość wymagające urządzenie i dobrze wiedzieć, jak o nie zadbać w kompleksowy sposób.

Stylowo i kolorowo

0

Wybór odpowiednich płytek łazienkowych może być trudny. Wiele osób w szeregu różnych propozycji, wzorów i kolorów może się pogubić, a poza tym czasem ciężko jest wyobrazić sobie, jak cała aranżacja łazienki będzie wyglądać. Poszukiwanie więc odpowiednich kafelków, dodatków, wykończeń i armatury powinno być więc podporządkowane konkretnej stylistyce, ponieważ innych płytek będziemy szukać w https://www.twojelazienki.pl, gdy planujemy nowoczesną czy minimalistyczną łazienkę, a jeszcze innych wtedy, gdy sięgamy po styl retro, rustykalny czy vintage.

Co wybrać do łazienki?

Katalogi znanych marek takich jak Ceramika Paradyż, Tubądzin, Opoczno, Cersanit, Ceramika Color zachwycają pięknymi aranżacjami i oryginalnymi rozwiązaniami. Co za tym idzie w ciekawy sposób można je przenieść do naszego wnętrza. Wśród popularnych płytek Paradyż znajdziemy terakotę, gres czy kafelki we wszystkich możliwych kolorach i kształtach. Zachwycają szczególnie duże modele, które rewelacyjnie powiększą przestrzeń nawet bardzo małej łazienki. Zastosowanie bardzo wąskiej i niekontrastującej fugi na podłogach i ścianach pozwoli uzyskać efekt jednej płaszczyzny. Jeśli jest ona wykończona w wysokim połysku, tym mocniej będziemy mogli optycznie powiększyć wnętrze.

Niewielkie przestrzeni duże wyzwanie

Duże płytki kuchenne sprawdzają się również w innych wymagających przestrzeniach. Tam posadzka musi być odporna na ścieranie i wilgoć. Wiele osób sięga również po płytki salonowe, które przypominają strukturą i wielkością drewniane panele. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przestrzeniach narażonych na zabrudzenia. Z tego samego powodu płytki Ceramika Tubądzin w twojelazienki.pl możemy również z powodzeniem położyć w przedpokoju. Warto jednak zadbać o to, by nie były śliskie.

Wybór płytek podłogowych i ściennych powinien podkreślać charakter konkretnych wnętrz i wpisywać się w nasze potrzeby. Zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne aranżacje w ciekawy sposób łączą kafelki, drewno, szkło i metal, tworząc niezwykle oryginalne przestrzenie. Coraz częściej również sięgamy po inspirację naturalnymi materiałami i kolorami, co świetnie wpisuje się w promowany styl eco. Taki niebanalny charakter łazienki lub kuchni bardzo długo będzie w modzie i pozwoli nam ciekawymi dodatkami lub też oświetleniem nadać wyjątkowy charakter wnętrzom.

Komoda IKEA Besta – jedna z wielu dostępnych na rynku

0

Dziś mamy ten komfort, że nie musimy wychodzić z domu, by cokolwiek kupić. Dotyczy to zarówno produktów spożywczych, ubrań, jak i mebli – tym komody IKEA Besta. Jednak czy taki zakup, bez wcześniejszego oglądania „na żywo”, jest rozsądny?

Magia internetu

W internecie możemy dziś wyposażyć się we wszystko czego potrzebujemy, jak i to, co jest nam kompletnie zbędne. Możemy zamówić sobie bluzkę z sieciówki, kupić oryginalną koszulkę naszego ulubionego klubu prosto z fan-shopu, zrobić zakupy spożywcze, a nawet zamówić zegarek prosto z Chin. To i wiele więcej jest zasługą rozwiniętej branży e-commerce, czyli  handlu elektronicznego. Na świecie zakupy przez internet można robić od 1979 roku. Niemal 40 lat temu Michael Aldrich wprowadził w życie ten model sprzedaży. Już rok później pomysł Anglika na masową skalę zaczęto stosować przez m.in. Forda, Nissana czy General Motors. My w Polsce na pierwszy sklep internetowy musieliśmy czekać przez długie lata. Powstał on dopiero w 1997 roku i został założony przez warszawską firmę Terent. Gdy u nas handel w sieci dopiero raczkował (2 lata później w internecie zaczął działać portal Merlin.pl, a następnie Empik.pl), Amazon.com już wchodził na giełdę. To pokazuje jak wielka była przepaść między nami a USA.

Nawet meble

 

Dziś sytuacja wygląda o wiele lepiej. Jak już wspomnieliśmy, kupować możemy wszystko i z każdego miejsca na świecie. Jednak większość z nas wciąż decyduje się głównie na zakupy w sklepie stacjonarnym. Wolimy samemu dotknąć, przymierzyć, zobaczyć. Wciąż mamy opory przed kupowaniem w sieci. Szczególnie rzeczy o znacznej wartości. A do takich należy komoda IKEA Besta. Ogólnie meble należą do grupy towarów, które bardzo rzadko kupujemy przez internet. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim nie jest to tani zakup. Komoda IKEA Besta nie kosztuje tyle samo, co koszulka znanej sieci, więc wolimy dokładnie ją obejrzeć. Dodatkowo nie zawsze kupujemy tylko jeden mebel. Chociażby w przypadku dużego remontu oprócz komody kupujemy również szafy, szafki, stół, krzesła, itp. Dlatego chcemy, by wszystko do siebie pasowało, co oznacza konieczność zakupu w „zwykłym sklepie”.

Schowaj to, czyli komoda IKEA Besta

Nie oznacza to jednak, że powinniśmy bać się kupowania mebli przez internet. Obecnie obowiązujące prawo jest po stronie konsumenta. Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny przysługuje każdemu konsumentowi, który zawarł umowę sprzedaży na odległość. Oznacza to, że nie musimy bać się zakupu przez internet, niezależnie czy jest to komoda IKEA Besta, czy cokolwiek innego. Nie będzie również problemów z odzyskaniem pieniędzy lub, co bardziej popularny problem, niedopasowaniem towaru. Czasem zdarza się, że źle wyliczymy wymiary i zabraknie nam 1-2 centymetrów. Niestety, nie każdy sklep tak chętnie przyjmuje zwroty i możemy zostać z niepasującym meblem i koniecznością jego użycia lub sprzedaży. A komoda, nawet nowa, nie należy do rzeczy, które łatwo sprzedać. Dlatego warto pomyśleć nad kupnem mebli, nawet komody IKEA Besta za pośrednictwem sieci.

Idealny pokój gościnny – jak go urządzić?

Zaaranżowanie idealnego pokoju gościnnego wcale nie musi oznaczać szukania pomocy u projektanta wnętrz. Na co powinniśmy zwrócić jednak szczególną uwagę przy jego urządzeniu?

Czerwony krzew – oryginalna roślina

0
czerwony krzew

Naprawdę warto pochylić się nad tematem, który dotyczy czerwonych krzewów. W ostatnim czasie, czerwone krzewy cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością, ludzie wybierają je, zarówno do swojego ogrodu, jak również na swoją działkę. Cieszą się one tak dużą popularnością, ponieważ wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Jak ich nazwa nam pokazuje, ich cechą charakterystyczną, jest piękny, czerwony kolor. Zwłaszcza jesienią Twój ogród lub podwórko, dzięki nim będą prezentować się, jak zachodzące słońce, które świeci czerwonym blaskiem. Warto więc przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się wszelkich ciekawych rzeczy, właśnie na temat czerwonych krzewów.

Czerwony krzew – charakterystyka

Bez wątpienia, dzięki czerwonym liściom, rabaty nabierają zupełnie innego charakteru, bowiem stają się one niezwykle ognisty. Zazwyczaj rośliny są ozdobą, najważniejszym elementem, ale bardzo często tworzą one swojego rodzaju całość. Musimy pamiętać, że kolory w ogrodzie nie dotyczą tylko kwiatów. Zdecydowana większość osób, kolor czerwony na dworze, kojarzy zwłaszcza z jesienią, ponieważ to właśnie wtedy drzewa przybierają inne barwy: żółte, pomarańczowe, brązowe i właśnie czerwone. Na ogień w ogrodzie nie musimy czekać aż do jesieni, ponieważ jest naprawdę mnóstwo przeróżnych, fantastycznych roślin, które charakteryzują się czerwoną barwą i mają ją przez wiosnę lato, aż do samego początku zimy. Także nie musimy czekać aż do jesieni, jeżeli marzy nam się, żeby nasz ogród miał piękny, ognisty czerwony kolor, który kojarzy nam się z krajobrazem jesiennym. Bez wątpienia, wszystkie czerwone krzewy, będą wyglądały naprawdę fantastycznie w naszym ogrodzie. Bardzo duża liczba osób, podejmuje decyzję, żeby umieścić je w rabatach, a to wszystko dlatego, że ożywiają one rabaty, nie ma się więc, co dziwić temu, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem.

krzew czerwony to oryginalna roślina

Rośliny o czerwonych liściach

Naturalne zabarwienie roślin na kolor czerwonobrunatny pochodzi od czerwonych barwników – antycyjanów, które występują w komórkach blaszki liściowej. Wiele roślin przebarwia swe liście na kolor czerwony jesienią, niektóre gatunki mają czerwone liście przez cały rok. Poza krzewem czerwonym, to kilka z nich:

 1. Perukowce – większość dostępnych odmian tych krzewów ma przez cały rok intensywnie czerwone liście, które jesienią mogą przebarwić się na kolor żółty lub pomarańczowy. Dodatkową atrakcją są jego kwiatostany tworzące niezwykle efektowne kiście.
 2. Berberysy – tak jak perukowce mają kolorowe liście przez cały sezon, kupimy te krzewy w odmianach karmazynowej, czerwonej, purpurowej, różowej lub żółtej.
 3. Cypryśnik błotny – wyjątkowe drzewko iglaste, którego igły zmieniają barwę na rdzawobrązową.
 4. Klon czerwony – to drzewo, którego liście, jesienią zmieniają kolor na intensywnie czerwony
 5. Klon palmolistny – w przeciwieństwie do poprzednika, klon ten ma liście w kolorze purpurowym, czerwonym, pomarańczowym lub karmazynowym przez cały sezon.
 6. Winobluszcz pięciolistkowy i winobluszcz trójklapowy – to pnącza, które jesienią przebarwiają liście na kolor krwiście czerwony lub burgundowy.

Budowa domu drewnianego

0
budowa domu drewnianego

Marzy ci się dom?

Wiele osób w dzisiejszych czasach ma dosyć życia w miejskim zgiełku. Nie jednej osobie przeszkadza takie życie. Jednak ostatnimi latami w Polsce można zauważyć pewne zjawisko. Ludzie nagminnie zmieniają miejsca zamieszkania. Dokładniej mowa o tym, że coraz więcej osób rezygnuje z wynajmowania mieszkań w blokach lub wieżowcach. Tak, tak właśnie wygląda życie w dużych miastach. Kontynuując, coraz częściej można spotkać osoby, które decydują się na budowę własnego domu. Wypada zadać pytanie, czemu zazwyczaj decydujemy się na budowę niż na zakup domu? Wynika to z naszej mentalności i jest całkowicie słuszne. Każdy woli mieć coś własnego, zaplanowanego według swojego pomysłu. Jaki sens miałoby oszczędzanie wiele lat, ogromnych kwot, aby kupić gotowy dom, który nie jest odzwierciedleniem, tego, co od lat nam się marzyło. Jeśli już podejmujemy się tak ogromnej inwestycji, warto ją wykonać, najlepiej jak się da. Oczywiście nie chodzi, aby stawiać dom na własną rękę. Tak robiło się kilkadziesiąt lat temu. Obecnie rynek dominują profesjonalne firmy budowlane, które oferują kompleksowe usługi budowy domów i ich wykończenia. Jednak jeśli mamy sporo czasu możemy pokusić się o budowę domu własnoręcznie. Wymagać to i tak będzie jednak pomocy firm zewnętrznych. Nie da się wszystkiego zrobić samemu.

domy drewniane ekologiczne i naturalne

Jak wiadomo, najważniejszy element to projekt samego domu.

Trzeba już odpowiednio wcześniej wiedzieć, czego oczekujemy. Warto wybrać technologię, w której powstanie budynek. Ostatnimi latami popularna jest budowa domu drewnianego. Jak niektórzy się domyślają, wywodzi się on od typowych kanadyjskich domów drewnianych, stawianych bardzo szybko i w masowych ilościach. Nie należy jednak utożsamiać tego, że słabą jakością, a wręcz przeciwnie. Wyjaśnimy teraz, dlaczego warto postawić na budowę domu drewnianego. Przemawia przede wszystkim fakt, że nowoczesne domy drewniane zapewniają wysoki komfort użytkowy. Wśród wielu osób, które mieszkają w domach drewnianych, można zauważyć, że zazwyczaj zachwalają sobie komfort mieszkania. Powoduje to drewno, które ma zdolność samoregulacji poziomu wilgotności. Dzięki temu we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych panuje bardzo korzystny mikroklimat. Porównując różne technologie, budowa domu drewnianego zapewnia najlepsze warunki zdrowotne do życia. Niektórzy jednak uważają, że domy drewniane są brzydkie i praktycznie takie same. Jest to całkowicie błędne myślenie. Być może kiedyś tak było, ale na pewno nie dziś. Projekty domów drewnianych coraz częściej zaspokajają oczekiwania estetyczne bardziej wymagających inwestorów. Drewno okazuje się łatwe w obróbce.  Dzięki temu możliwe jest wybudowanie najróżniejszych domów. Jeśli jesteś ciekawy, to poszukaj w internecie, jakie nowoczesne domy powstają z drewna. Wyglądają niezwykle i są bardzo wytrzymałe oraz solidne. Jako ostatnią zaletę domów z drewna przywołam ich potencjalną łatwość w modernizacji. Jeśli w przyszłości zechcesz zmienić schemat budynku, jest o możliwe i łatwe do zrobienia. Na przykład w domach murowanych nie dokonasz tego tak łatwo.