piątek, Sierpień 17, 2018

Postaw swój dom

0
Postaw swój dom

Chyba większość z nas w swoich dziecięcych latach marzyło o tym, by stać się dorosłym. Podobały nam się zajęcia, jakimi zajmują się ludzie dorośli. Bawiliśmy się – na przykład – że pracujemy, by dzięki temu mieć pieniądze niezbędne dla utrzymania siebie i rodziny. Bawiliśmy się w sklep, w którym niektórzy pracowali, a inni kupowali niezbędne artykuły. Bawiliśmy się w policjantów i złodziei, by nasze rodziny mogły czuć się bezpiecznie. Ale przede wszystkim bawiliśmy się w dom. Dużo dziecięcych zabaw opierało się na tym motywie. I być może dziecięca zabawa, a także życie codzienne, obserwowanie rodziców i tego, jak prowadzą dom, wzbudziło w nas marzenie, by wybudować swój własny dom, w którym będziemy mieszkać z założoną przez nas rodziną i w której będą panowały wspólnie ustalone zasady. Aby móc wybudować dom, potrzebna jest oczywiście działka, na której będzie on stał. Ale działka to nie wszystko, by móc zacząć budowę. Wcześniej trzeba pomyśleć o tym, jak będzie miał wyglądać nasz przyszły dom. W tym celu pomogą nam projekty domów, które zostały sporządzone przez architektów. Taki projekt nie jest oczywiście za darmo i trzeba wyłożyć pewną kwotę, by móc zakupić dany projekt (na przykład tutaj: https://projekty.wbudowie.pl/), który wpadł w nam w oko bądź też zlecić sporządzenie indywidualnego projektu zgodnie z naszymi wymaganiami.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zgłosić się po zakup projektu, powinieneś poszukać w internecie. Znajdziesz tam gotowe projekty, które z całą pewnością zwrócą twoją uwagę. Jeżeli jednak żaden z nich cię nie usatysfakcjonuje i postanowisz osobiście skontaktować się z danym architektem, internet też będzie w tym pomocny. Z całą pewnością znajdziesz tam wielu interesujących ludzi, którzy z chęcią wykonają dla ciebie projekt idealnego domu.

Zatem jeżeli od dawna marzysz o tym, by postawić swój własny dom, nie zwlekaj. Jeżeli masz własną działkę, jesteś już na dobrej drodze. Poszukaj dobrego projektu, znajdź firmę, która wszystkim się zajmie i obserwuj, jak jedno z twoich marzeń właśnie się spełnia.

Przykłady oraz gotowe projekty drewnianych domów możesz zobaczyć na https://projekty.wbudowie.pl/drewniane

Kiedy warto przeprowadzić serwis i odgrzybianie klimatyzacji?

0
Kiedy warto przeprowadzić serwis i odgrzybianie klimatyzacji?

Klimatyzacja to niezwykle przydatne urządzenie, które coraz częściej montowane jest również w mieszkaniach prywatnych. Pozwala nam ono utrzymać prawidłowy mikroklimat w wnętrzu przy zachowaniu optymalnej temperatury.

Lampy wiszące do nowoczesnego pomieszczenia – rodzaje

0
Lampy wiszące do nowoczesnego pomieszczenia – rodzaje

Oświetlenie jest bardzo istotną częścią każdego pomieszczenia. Nie może go zabraknąć – to pewne-, ale dla większości nie jest też obojętny jego wygląd czy styl. Na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele produktów takich jak nowoczesne lampy wiszące, które posiadają bardzo ciekawy i oryginalny wygląd, dlatego świetnie pasują do pomieszczeń o takim wystroju. Czy takie lampy są drogie? Nie, a ich cena jest po prostu zależna od rodzaju i jakości. Warto zatem przyjrzeć się jakie modele są aktualnie dostępne na rynku.

Rodzaje lamp wiszących

Typowe żyrandole, które pamiętamy jeszcze z domu babci odeszły dawno w niepamięć. Dzisiejsze nowoczesne lampy wiszące niczym nie przypominają ciężkich i topornych lamp, które występowały zazwyczaj tylko w kilku rodzajach. Aktualnie na rynku dostępnych jest tak wiele modeli lamp, że aż ciężko jest zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Wybierając lampę do salonu czy sypialni, a nawet kuchni często zastanawiamy się, więc na co postawić. Warto zatem przyjrzeć się co mamy w ogóle do wyboru. Otóż w sklepach oferujących oświetlenie dostępne są pojedyncze lampy wiszące, które posiadają bardzo ciekawe kształty. Znaleźć można wśród nich zarówno szklane jak też wykonane z tworzywa sztucznego modele. Oprócz takich lamp zakupić można także większe żyrandole, gdzie znajdziemy na przykład trzy, cztery czy więcej lampek. Wśród takich nowoczesnych lamp wiszących występują zarówno modele ze standardowymi abażurami jak też bardziej industrialnymi. Na rynku pojawia się coraz więcej lamp, w których używa się metalu, drutu lub tego typu elementów. Ma to na celu wprowadzenie nieco surowości co jest bardzo modne i stylowe.

Lampa wisząca – w każdym pomieszczeniu?

Przyjęło się, że lampy wiszące stosowane są praktycznie w każdym pomieszczeniu domowym. Czy jest to jednak obowiązek? Nie, ale z pewnością takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Otóż nic nie daje tak wiele światła jak nowoczesne lampy wiszące, dlatego stosowanie samych kinkietów czy halogenów nie jest zbyt dobrym wyjściem. Dodatkowo lampy wiszące występują dzisiaj w wielu odmianach, dlatego też można z łatwością stworzyć piękną przestrzeń, której ważnym elementem jest właśnie oświetlenie. Zarówno w sypialni jak i salonie czy kuchni idealnie sprawdzają się różne rodzaje nowoczesnych lamp wiszących. Jedynym wyjątkiem, gdzie można pominąć stosowanie takich lamp są łazienki, gdzie sprawdzają się bardziej mniejsze lampy ścienne lub sufitowe. W każdym innym pomieszczeniu warto stosować odpowiednio dopasowane wiszące modele lamp.

Nowoczesne lampy wiszące znajdziecie na:

https://e-home4u.pl/pol_m_Oswietlenie_Lampy-wiszace_Nowoczesne-lampy-wiszace-185.html

Jak stworzyć idealne opakowanie?

0
Jak stworzyć idealne opakowanie?

Opakowanie produktu to pierwsza rzecz, na którą zwraca uwagę Klient, który dokonuje u Ciebie zakupów. Warto zadbać, by było ono niestandardowe, przyciągało uwagę i zachęcało do kolejnych zakupów. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Cynkowanie ogniowe – dlaczego warto?

0
Cynkowanie ogniowe – dlaczego warto?

Cynkowanie ogniowe to niezbyt skomplikowany proces ochrony elementów stalowych, który niesie ze sobą mnóstwo zalet. Niestety – nie brakuje także wad, a wszystko zależy od warunków w jakich ów proces przebiega, a także usługodawcy, który bierze za niego odpowiedzialność. Jak wygląda przebieg procesu cynkowania ogniowego? Jakie wady oraz zalety ze sobą niesie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Suchy budynek – zdrowy budynek

0
wynajem osuszaczy

Wilgoć w budynkach zawsze powinna być przedmiotem naszej troski. Wiąże się z nią szereg negatywnych zjawisk. Są wśród nich dewastacja ścian i konstrukcji budynku, a także istotne pogorszenie warunków przebywania w nich ludzi. Szczególnym zagrożeniem jest grzyb na ścianach. Co jakiś czas słyszymy w mediach, że są rodziny, które borykają się z tym problemem. Mówi się o katastrofalnych skutkach zawilgocenia, które szczególnie dotykają dzieci i osoby w podeszłym wieku. Lublin nie jest wolny od tego negatywnego zjawiska. Osuszanie ścian i budynków w Lublinie jest zadaniem, które należy realizować, gdy tylko pojawia się taka potrzeba.

Z walką z wilgocią nie można zwlekać. Najlepiej podjąć ją zaraz po pojawieniu się problemu. Aby walka ta była skuteczna, trzeba skorzystać z profesjonalnego sprzętu – osuszaczy ścian i budynków. Tego typu urządzenia nie są tanie. Dlatego też dogodnym rozwiązaniem nie musi być ich zakup. Wynajem osuszaczy w Lublinie jest korzystna alternatywą. Taką ofertę można znaleźć na stronie http://www.jpd.com.pl/. Zanim skorzystamy z wynajmu, warto dokonać diagnozy konkretnego przypadku, oceniając poziom oraz intensywność zawilgocenia. Należy też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ściany są zagrzybione, czy też to zjawisko jeszcze nie wystąpiło.

Jeżeli grzyb się pojawił, to poza osuszeniem ścian, konieczne może się okazać zastosowanie odpowiedniego preparatu grzybobójczego. Jeżeli pominiemy te operację, problem może w niedługim czasie powrócić ze zdwojoną siłą, a poniesione wydatki na wynajem osuszacza okażą się zmarnowane. Tak więc całe przedsięwzięcie należy dobrze zaplanować. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do budynków zabytkowych, których w takich miastach jak Lublin nie brakuje. W tych przypadkach, ewentualne zaniedbania skutkować będą nie tylko brakiem wymiernych pozytywnych efektów podjętych działań, ale także być może nieodwracalnymi stratami w dziedzictwie architektonicznym i urbanistycznym Lublina. Kwestia osuszania ścian i budynków w Lublinie ciągle jest i pozostaje sprawą istotną, o czym należy pamiętać.

Myjki ciśnieniowe do domowego użytku

0
Myjki ciśnieniowe do domowego użytku

Większość z nas nie przepada za sprzątaniem, a co za tym idzie – im bardziej możemy ułatwić sobie pracę, tym lepiej. To zrozumiałe, w końcu czyszczenie zabrudzeń nie jest niczym przyjemnym, szczególnie jeżeli mamy duży dom, wiele okien do umycia albo zabrudzoną po zimie elewację budynku. W takich sytuacjach, zamiast sięgać po klasyczną miskę z wodą i detergentem, warto rozważyć zakup myjki ciśnieniowej. Dzięki temu czarodziejskiemu urządzeniu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze na środkach do czyszczenia, ale także pozbędziemy się zabrudzeń w ekologiczny i szybki sposób.

Nie tylko do samochodu

Choć myjka ciśnieniowa kojarzy się głównie z myciem karoserii naszego pojazdu, nie jest to jej jedyne zastosowanie. W warunkach domowych przy pomocy myjki możemy z powodzeniem oczyścić okna, kabinę prysznicową, elewację domu czy wykładany kamieniami chodniczek w ogrodzie. W zależności od tego, z jakiego modelu korzystamy, siła wody może być wystarczająca, by pozbyć się nawet takich zabrudzeń, jak piasek wbity w chropowatą powierzchnię alejki czy podjazdu do garażu. W dodatku nie potrzebujemy żadnego płynu czyszczącego, aby korzystać z urządzenia, co czyni sprzątanie o wiele bardziej ekologicznym.

Jaką myjkę wybrać?

Myjki ciśnieniowe są produkowane przez wiele firm, co daje nam szerokie pole do wyboru. Najlepiej postrzeganymi markami są oczywiście Bosch i Karcher, lecz pola nie ustępują im także Lavor czy Dedra – sprawdź na: http://bricoman.pl/otoczenie-domu/myjki-hydrofory-weze/myjki. W zależności od tego, czy posiadamy mieszkanie, czy dom z garażem, należy również rozważyć, jak duża myjka będzie nam potrzebna. W przypadku mieszkania, do mycia okien, możemy spokojnie zadowolić się niewielką ręczną wersją, podczas gdy w domu z garażem i warsztatem model o większej mocy może okazać się bardziej użyteczny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Gdy już zdecydujemy się nabyć myjkę ciśnieniową, przed finalizacją transakcji musimy zwrócić uwagę na kilka jej parametrów. Zaliczają się do nich:

– moc myjki, czyli informacja o zużyciu prądu oraz o tym, jak duże ciśnienie robocze będziemy w stanie uzyskać. Im większa moc, tym większe ciśnienie wody;

– ciśnienie robocze oraz maksymalne. Parametru roboczego możemy użyć do porównywania produktów między sobą;

– dodatkowy zbiornik na detergenty – jeżeli wybrany przez nas model go posiada, warto zwrócić uwagę na jego parametry (przezroczystość, pojemność itp.);

– zestaw szczotek i akcesoriów;

– podawanie wody oraz długość węża.

Niezależnie od tego, czy planujemy kupić małą, ręczną myjkę czy jej większy odpowiednik, warto spytać o radę specjalistę, na przykład pracownika sklepu. Jeżeli dobrze przemyślimy zakup, sprzęt nie tylko ułatwi nam sprzątanie, ale również będzie służył przez lata.

Witaj w XIX wieku! – Enzo Muratore, Lublin

0
enzo muratore

Kto stwierdził, że natura powinna stać ponad techniką? Pytanie to rozwija projekt restauracji Enzo Muratore w Lublinie autorstwa młodej pani architekt, Joanny Ferens – Hofman.

Niewątpliwie społeczeństwo pozbawione nowoczesnych sprzętów stałoby się mniej samotne. Powrót do natury, czyli tego, co jest pierwotne, właściwe nam jako członkom ekosystemu, zdaje się najlepszym rozwiązaniem.

Aranżacja restauracji w stylu steampunk nie sięga do epoki paleolitycznej, lecz bliżej – ku dziewiętnastowiecznej Anglii. Właśnie rozpoczyna się rewolucja przemysłowa. Ludzie, oderwani od pracy w polu, tłumnie zjeżdżają do miast w poszukiwaniu lepiej płatnych zajęć. Zaczynają powstawać ekskluzywne grupy: masoneria, właściciele fabryk, burżuazja oraz masa – ludzie, którymi można łatwo sterować. O nich właśnie toczy się spór.

Zamknięci w pierwowzorach gett (dyplomatycznie nazywanych „osiedlami robotniczymi”) pracownicy nie wszczynali buntu. Żyli w swoich małych światkach, zupełnie podporządkowani rutynie. Dom, fabryka, dom. Czasem sąsiedzi zaprosili na herbatę, jeśli akurat była ich stać na podobny zbytek. Dom, fabryka, dom. I para. Dużo pary.

enzo

Właśnie wokół tego „steam” kręcił się cały ówczesny świat. Im ktoś miał go więcej, w tym lepszych żył warunkach. Wynalezienie silnika niesamowicie przyspieszyło rozwój technologiczny. A skoro już ktoś zaznał bogactwa i sławy, ciężko byłoby mu z tego zrezygnować.

Dlatego też w Londynie zaczęły powstawać specjalne organizacje zrzeszające wynalazców. Owiane aurą tajemniczości, mogły jedynie skłaniać „szare masy” do przypuszczeń. I tak na osiedlach robotniczych powstały pierwsze historie o cudach tworzonych w laboratoriach „panów”. Humanoidalne roboty, koboty, poduszkowce, sterowce…

muratore

Do klimatu podszytej niepokojem dziewiętnastowiecznej Anglii doskonale nawiązuje projekt restauracji Enzo Muratore w Lublinie. Prócz surowego rustykalnego wystroju dodano nowoczesne technologie. Stwarza to wrażenie, jakbyśmy czytali futurystyczną powieść napisaną w epoce królowej Wiktorii.

Dlatego gorąco zachęcam do zobaczenia tego na własne oczy! Bądź, przy mniejszej ilości czasu, usiądźmy wygodnie z kubkiem gorącej czekolady i laptopem. Zdjęcia wystroju znajdziemy na stronie: http://ferensdesign.pl/interior/lokale-uzytkowe/.

Łazienka marzeń

0
Łazienka marzeń

Ludzie generalnie dzielą się na dwie grupy: zwolenników wanien lub fanów prysznica. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy, choć doceniam plusy drugiego urządzenia. Przy urządzaniu mieszkania miałam jednak nie lada zmartwienie, ponieważ przy całej mojej miłości do wanien, ograniczony metraż łazienki, stawiał pod znakiem zapytania montaż wymarzonej przeze mnie wanny.  

Zwolennicy prysznica zawsze podają te same argumenty. Prysznic bierze się szybko (w dzisiejszych czasach argument wręcz niepodważalny), sprawnie. Poranny prysznic to wręcz niezastąpiony rytuał większości z nas, podobnie jak potreningowe ablucje z użyciem tegoż. Ponadto, prysznic zabiera mało miejsca, jest bardzo higieniczny, łatwo zadbać o jego czystość.

Czy nawet spokojny, relaksujący wieczorny prysznic może się równać z spa, jakie możemy sobie urządzić w wannie? Czy znacie coś lepszego niż pięknie pachnąca kąpiel z olejkami? Poza tym, spora część nowoczesnych projektów zakłada połączenie wanny z prysznicem przez wprowadzenie specjalnej osłony i dodatkowej deszczownicy (znajdziesz je na https://www.swiatlazienek.com.pl/index.php?d=szukaj&producent=207). Teraz nie musimy wybierać między jednym z drugim.

Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku  małych mieszkań, takich jak moje. Nie musimy wcale kupować ogromnej wanny, której nie będziemy mieli jak ustawić, a zamiast tego możemy postawić na dobrze wyprofilowany model zapewniający doskonały relaks. Tego typu modele sprawdzają się doskonale w przypadku rodzin o różnorodnych preferencjach. To, że jedna osoba woli prysznic, a druga długie kąpiele w wannie, nie stanowi żadnego problemu.

Oczywiście, jeśli jesteście zdeklarowanymi zwolennikami wanny i macie trochę więcej przestrzeni, możecie sobie pozwolić na nieco większą ekstrawagancję. Możecie postawić na owalny model z jackuzzi lub też nowoczesną wanną o minimalistycznej formie. Szczególnie kuszą wanny wolnostojące, te stylizowane na pochodzące z epoki późnego klasycyzmu, secesji lub rokoko (znajdziesz takie na https://swiatwanien.com.pl/).

Tego typu wanna staje się podstawowym elementem aranżacji wnętrza. Wystarczy dopasować do niej odpowiednią umywalkę i lustro, kilka stylizowanych wieszaków. Uzupełnić wszystko świeżymi kwiatami albo pachnącymi świecami i mamy własną, prywatną strefę relaksu. Spa w domu? Czemu nie!

Indywidualny czy gotowy projekt domu?

Indywidualny czy gotowy projekt domu

Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie poza miastem. Wpływ na to ma nie tylko zmęczenie wszechogarniającym hałasem i pośpiechem dnia codziennego, ale również bogacenie się polskiego społeczeństwa. Po prostu stać nas na budowę samodzielnej nieruchomości oraz jej późniejsze jej utrzymanie. Ważną kwestią jest podjęcie decyzji na temat projektu takiego domu. Czy budować go zgodnie z indywidualnym projektem, a może jednak skorzystać z jednego z gotowych? Przedstawiamy zalety i wady obydwu opcji.

Indywidualny projekt domu

Przede wszystkim priorytetem jest wskazanie działki, na której dom ma stanąć. Ważne jest zagospodarowanie terenu oraz możliwości uzyskania pozwolenia na budowę. Należy znać więc przepisy prawa budowlanego, bo niestety te dają pewne ograniczenia. Nie możemy zamówić usługi, jaką jest kosztorysowanie prac budowlanych, ponieważ musimy posiadać wiedzę w zakresie możliwości postawienia w konkretnym miejscu danego obiektu.

Ogromną zaletą indywidualnych projektów jest to, że rzeczywiście można stworzyć dokładnie taką nieruchomość, jaka będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania. Możemy wybrać nie tylko metraż, ale również ilość i rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. Właśnie tak powstaje dom naszych marzeń. Wadą indywidualnych projektów może być jednak ich cena. Nie ma wątpliwości, że taki projekt będzie nieco droższy od tego gotowego. Chodzi tu przecież o poświęcony czas biura projektowego i ewentualne korekty już w trakcie realizacji budowlanych prac.

Gotowy projekt domu

Projekt domu można uzyskać szybko poprzez nabycie jednego z gotowych wzorów. Biura projektowe oferują ich tak ogromny wybór, że z całą pewnością każdy inwestor wybierze ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Zanim jednak opłacimy projekt domu, dobrze jest wykonać przedmiary. To one wskażą szczegółowe rozmieszczenie nieruchomości na danym terenie. Pozwolą też zaakceptować dany projekt, by jak najszybciej wdrożyć go w życie i rozpocząć realną budowę.

Gotowe projekty domu nie wymagają załatwiania szeregu formalności. Są też nieco tańsze, bo projektanci sprzedają swoje prawa autorskie, ale nie poświęcają już powtórnie czasu na jego sporządzenie. Co ważne, również w gotowych projektach nieruchomości można dokonywać zmian. Każda korekta może być jednak dodatkowo płatna i inwestor musi sobie zdawać z tego sprawę. Nie jest możliwe też wprowadzanie dowolnych zmian, ponieważ niektóre mogą naruszać konstrukcję domu bądź projekt nie uzyska pozwolenia na budowę.