piątek, Wrzesień 25, 2020

Multiramka na zdjęcia – ułatwia porządkowanie fotografii, ale może być też ozdobą

Multiramka na zdjęcia

Kolekcja zdjęć rodzinnych często zajmuje honorowe miejsce w domu. Zdarza się, że układamy je tematycznie lub chronologicznie – jeżeli zależy nam na podkreśleniu kilku najważniejszych tematów, można wykorzystać specjalne multiramki na zdjęcia, pozwalające na umieszczenie w nich kilku lub kilkunastu fotografii. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać takie oprawy i kiedy warto się na nie zdecydować.

Czym jest multiramka na zdjęcia?

Multiramka – jak można się domyślić z samej nazwy – to oprawa złożona z wielu mniejszych ramek. Najczęściej są one w jednym kolorze lub zachowują naturalną barwę drewna, ale zdarzają się też wielokolorowe oprawki tego typu.

Poszczególne obramowania najczęściej są połączone na stałe już przez producenta, ale zdarzają się też multiramki z możliwością swobodnego układania. Różnorodność stylistyczna i kolorystyczna pozwala na dopasowanie multiramki zarówno do zdjęć, jak i charakteru wnętrza, w jakim zostaną umieszczone.

Oprócz multiramek ciekawym pomysłem na oprawę zdjęć są fotogalerie – są o wiele bardziej minimalistyczne od obramowań złożonych z kilku ramek, dlatego warto wykorzystać je w eleganckich wnętrzach lub biurach. Mogą być także dobrym sposobem na oprawę grafik czy dyplomów, oczywiście jeżeli zdecydujemy się na większy rozmiar.

Multiramka na zdjęcia – jaki styl sprawdzi się najlepiej?

W przypadku obramowań styl jest równie ważny, co przy innych dodatkach. Co więcej, właściwie dobrana multiramka może pomóc w nadaniu fotografiom spójności, zwłaszcza, gdy łączy je temat, ale nie czas i miejsce wykonania. Warto więc przejrzeć ofertę producentów, takich jak https://www.oprawiamy.pl/c79,multiramki-i-fotogalerie. Najlepszym rozwiązaniem jest dobór opraw pasujących stylistycznie do wnętrza – istotny jest nie tylko kolor, ale także kształt profili.

Jeżeli mieszkanie jest urządzone minimalistycznie, to można zdecydować się na jak najprostszą multiramkę do zdjęć, ale można też przeciwnie – wybrać kolorową i ozdobną. Najważniejsze jest, by końcowy efekt podobał się domownikom, nawet jeżeli ostatecznie odbiega od kanonu prezentowanego w katalogach wnętrzarskich.

Poręczówka – co powinieneś wiedzieć o jej zastosowaniu?

Poręczówka

PCV to jeden z najbardziej praktycznych materiałów w dzisiejszym świecie. Surowiec ten jest wykorzystywany bowiem na wiele sposobów. Z polichlorku winylu tworzymy m.in. poręczówki. Czym one są i gdzie możemy je spotkać?

Polichlorek winylu – jak człowiek zaczął go wykorzystywać?

Historia tego surowca nie należy do najkrótszych. Mało kto by się spodziewał, ale po raz pierwszy uzyskano go już w XIX wieku. Odpowiadał za to francuski chemik Henri Victor Regnault. Badacz nie wiedział jednak, w jaki sposób wykorzystać ten polimer. Kolejne badania i próby sprawiły, że PCV po raz pierwszy wykorzystano podczas pierwszej wojny światowej. Z powodzeniem surowiec ten stał się zamiennikiem kauczuku. Jednak wysokie koszty produkcji sprawiły, że po wojnie zaprzestano dalszych działań. Masowa produkcja wyrobów z PCV ruszyła dopiero w latach 30. XX wieku. Z biegiem lat udoskonalano procesy, dzięki czemu możliwe jest dziś stworzenie produktów o dowolnych kształtach, rozmiarach, czy kolorach. Uniwersalność surowca jest natomiast efektem jego właściwości. PCV twardy wykazuje bowiem odporność na warunki atmosferyczne oraz korozje i inne związki chemiczne.

Poręczówka – kto oferuje takie rozwiązania?

W Polsce także funkcjonują fabryki zajmujące się produkcją wyrobów z PCV. Ich oferta jest bardzo wszechstronna. Surowiec ten znajduje bowiem zastosowanie w przeróżnych dziedzinach naszego życia. Znajdziemy je chociażby na drogach. Odgradzają one chodnik od szosy, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wtargnięcia pieszego na jezdnię. Z PCV wykonuje się także odbojnice do łodzi, które wzmacniają jej kadłub. Z polichlorku winylu powstaje także poręczówka. Element ten jest stosowany zarówno w domach, jak i budynkach przeznaczonych do użytku publicznego. Producenta poręczówek znajdziesz chociażby w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/13/okladzina-poreczowa. Jej głównym zadaniem jest ochrona poręczy przed zniszczeniem. Dzięki bogatej palecie barw doda ona także elegancji wystrojowi. Nie będziemy też mieli problemu z dopasowaniem jej długości czy średnicy.

Garderoba i jej aranżacja

Garderoba i jej aranżacja

Garderoba to pomieszczenie coraz częściej obecne w polskich domach i mieszkaniach. Do niedawna jeszcze panowała opinia, że na zaaranżowanie osobnego pomieszczenia na garderobę pozwolić mogą sobie jedynie najbogatsi. Obecnie sprawa uległa znaczącej zmianie. Nawet w mieszkaniach o niedużej powierzchni spotykamy osobne garderoby. Wskazać można na wiele zalet i korzyści wynikających z faktu posiadania osobnej garderoby. Zapraszamy do lektury, w trakcie której postaramy się je zaprezentować, a także – podpowiemy jak wyposażyć garderobę.

Garderoba – korzyści z jej posiadania

Niektórzy uważają, że aranżowanie osobnego pomieszczenia na garderobę to niepotrzebny wymysł lub przejaw przesadzonego luksusu. Jest to zupełnie błędna opinia. Garderoba bowiem pełni istotne funkcje praktyczne, które przyniosą nam różnorodne korzyści.

Zacząć należy od tego, że przechowywanie ubrań w osobnym pomieszczeniu ma duży wpływ na ich stan. Materiały, z których wykonane są nasze ubrania, wchłaniają różnorodne substancje obecne w powietrzu – takie jak zapachy, wilgoć oraz zanieczyszczenia. Szczególnie wilgoć ma tu duże znaczenie – wnikając w strukturę materiału, może doprowadzić do jego rozkładu oraz powodować nieprzyjemne odczucia zapachowe. Dzięki „zamknięciu” ubrań w jednym, osobnym pomieszczeniu, odizolowujemy je od powietrza obecnego w pozostałych pomieszczeniach; szczególnie – od zapachów przedostających się z kuchni oraz wilgoci z łazienki.

Ponadto, zaaranżowanie garderoby pomaga w organizacji przechowywania ubrań. Wszystkie nasze ciuchy znajdują się w jednym miejscu, w którym możemy swobodnie przymierzać je, testując najróżniejsze kreacje oraz połączenia. Co równie ważne, przeniesienie ubrań do garderoby pozwala zaoszczędzić na wolnej przestrzeni w innych pomieszczeniach – na przykład sypialni – w których nie musimy już stawiać szaf, szuflad ani półek.

Jakie meble do garderoby?

W wyborze mebli warto pamiętać o dwóch podstawowych zasadach – powinny być praktyczne oraz pojemne. Oczywiście, wszystko zależy też od ilości posiadanych przez nas ubrań, a także od ilości osób mieszkających w danym gospodarstwie domowym/mieszkaniu.

Szczególnie popularne są meble modułowe – które możemy łączyć w dłuższe ciągi, dopasowując do rozmiarów naszej garderoby. Meble modułowe to przede wszystkim półki, niekiedy także szuflady oraz szafki lub szafy. Ponadto, chętnie stosowane są drążki – zarówno te przesuwane (na kółkach), jak i przeznaczone do montowania przy ścianie. Warto pamiętać przy tym, by wysokość ustawienia drążków dopasować do rodzaju posiadanych przez nas ubrań. Przykładowo – suknie powinny wisieć na drążkach zamontowanych ok. 1,5 metra nad poziomem podłogi. Dla koszul i spodni – wystarczyć powinien 1 metr.

W garderobie nie powinno także zabraknąć elementów dodatkowych. Do takich zalicza się lustro, a także różnorodne pojemniki do przechowywania odzieży i dodatków (ich rozbudowaną ofertę znajdziesz w sklepie internetowym Locker). Najczęściej stosowane pojemniki to: kosze, pudełka tekturowe, pudełka plastikowe oraz duże opakowania na pościel.

Pogotowie zamkowe – w jakich sytuacjach przyda się wsparcie fachowców?

0
Pogotowie zamkowe

Zamek w dużej mierze chroni domowników przed włamaniem, a mienie przed kradzieżą. Chociaż ma zapewniać bezpieczeństwo, zdarza się, że przysparza problemów. W jaki sposób? Czasami to wina samego zamka, a czasami ludzkiej nieporadności. Zatrzaśnięcie klucza w aucie i samoistne zablokowanie się zamka to dwie różne sprawy, spowodowane odmiennymi czynnikami. Jednak łączy je sposób rozwiązania, a mianowicie – pogotowie zamkowe.

Pogotowie zamkowe – czym się zajmuje?

Każdemu z nas może przytrafić się nieprzewidziana sytuacja. Zdarza się, że przez nieuwagę zatrzaśniemy kluczyki w aucie, zamek do drzwi wejściowych się wysłuży i zablokuje lub coś zaszkodzi jego prawidłowemu działaniu. Niewiele osób wie, co wtedy zrobić. Nic w tym dziwnego – brak możliwości wejścia do domu to duży problem, który zestresuje nawet największego stoika. Na szczęście nie jesteśmy w tym sami. Pogotowie zamkowe to sposób na rozwiązanie wszystkich problemów z zablokowanymi zamkami.Wiele osób martwi się, że wezwanie ślusarza spowoduje szkody, których nie da się odwrócić. Jednak skorzystanie z pomocy naprawdę dobrego fachowca da gwarancję, że (jeśli tylko to możliwe) drzwi pozostaną nienaruszone. Gdzie znaleźć takiego ślusarza? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę ,,pogotowie zamkowe Kraków” (lub inne miasto) i sprawdzić, jakie usługi oferuje dany zakład. Na przykład firma https://zamki.sos.pl/ oferuje nie tylko pomoc przy zablokowanych zamkach, ale również ich naprawę i wymianę na miejscu.

Jak zapobiegać blokowaniu się zamków?

Oczywiście skorzystanie ze wsparcia pogotowia zamkowego to świetna opcja, jednak wcale nie musi być konieczna. Wystarczy w umiejętny sposób dbać o zamek, by później nie było potrzeby wzywania ślusarza. Na wszelkie niepokojące sygnały należy reagować od razu i naprawiać na bieżąco nawet drobne usterki. Pozwoli to zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Dobrym pomysłem jest również dorobienie sobie dodatkowego kompletu kluczy. Dzięki temu zatrzaśnięcie nie będzie nam już grozić. Gdyby mimo wszystko zaszła konieczność wezwania pomocy, pogotowie zamkowe w Krakowie, Gdańsku, Warszawie i każdym innym mieście w Polsce jest zawsze gotowe do działania.

Pedagog szkolny – jak nim zostać?

0
pedagog

Głównym wymogiem stawianym przed przyszłym kandydatem na pedagoga szkolnego jest posiadania właściwego wykształcenie. Zdobycie możemy na kilka sposobów. O tym jednak za chwilę. W jaki sposób zostać pedagogiem szkolnym? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-pedagogiem-szkolnym-pracuj-jako-pedagog-szkolny/

Pedagogiem szkolnym możesz zostać na dwa sposoby.

Sposób pierwszy: studia wyższe na kierunku pedagogika. Jest to podstawowa a raz najbardziej oczywista forma. Taka nauka trwa 5 lat. W trakcie tego studium dowiesz się wiele na temat psychologii dzieci i młodzieży. Czekać cię będą zajęcia związane z rozwojem dzieci, ich potrzebami oraz pomocą w problemach lub patologiach dzieci i młodzieży. W trakcie studiów wyrobisz sobie również specjalne uprawnienia pedagogiczne. Dzięki nim będziesz mógł podjąć pracę w szkołach, przed szkołach, świetlicach, ośrodkach wychowawczych czy terapeutycznych.

Sposób drugi: studia wyższe o tematyce pokrewnej plus studia podyplomowe pedagogiczne

Jeżeli jesteś absolwentem innego kierunku studiów, niż pedagogika to nic straconego. Jeżeli Twoje bazowe umiejętności spokrewnione są z pedagogiką to świetnie się składa. Jednak musisz wtedy zaliczyć kilka sklepów studiów podyplomowych. Podczas nich zdobędziesz wiedzę, a także od będziesz zajęcia pedagogiczne, które dadzą ci stosowne uprawnienia.

Predyspozycje zawodowe pedagoga szkolnego

Decydując się na pracę jako pedagog szkolny, musi posiadać zadawać, że Twoje obowiązki będą podwójnie wymagająca. Nie będziesz miał do czynienia jedynie z trudnymi ludźmi, ale przyjdźcie do tego również praca z dziećmi i młodzieżą. Jest to grupa społeczna wymagająca specyficznego podejścia oraz metod terapeutycznych. Musisz zatem zwyczajnie lubić pracować z dziećmi i młodzieżą. Jeżeli młodsze pokolenie powoduje swoim zachowaniem problemy, u ciebie irytację czy frustracje, nie jest to zdecydowanie pracować a nie. Jest to zajęcie dla osób cierpliwych, opanowanych oraz potrafiących zapanować nad nawet uciążliwą grupą. Jako dobry pedagog powinieneś kierować się również wyrozumiałością, ale gdy zajdzie potrzeba, również stanowczością.

Zobacz też: http://www.kuchniaonline.pl/gdzie-pracowac-jako-spedytor-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

O kompresorze bezolejowym

0
O kompresorze bezolejowym

Kompresory powietrza cechuje szerokie spektrum możliwości ich zastosowania. Są one podstawowym wyposażeniem w specjalistycznych warsztatach samochodowych, zakładach wulkanizacyjnych czy na placach budowlanych. Znaleźć je można na stacjach benzynowych, gdzie napompujemy nimi opony lub w zwykłej lodówce. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, iż stają się one bardziej powszechne i coraz częściej wykorzystywane nie tylko w celach przemysłowych, ale również przy pracach domowych lub w małych przedsiębiorstwach. Jak się okazuje, do działań w tych obszarach nie jest konieczny zakup potężnej sprężarki przemysłowej. Przy mniej wymagających czynnościach, świetnie sprawdzi się, tzw. kompresor bezolejowy.

Czym jest kompresor bezolejowy?

Użytkowanie omawianego tutaj urządzenia, nie różni się znacząco od swojego „olejowego brata”. Jak było wspomniane we wstępie, znajduje ono zastosowanie przy pracach domowych, jak np. malowanie ścian czy pompowanie opon lub w placówkach stomatologicznych, spożywczych i farmaceutycznych. Jest tak dlatego, iż zamiast smarowania odpowiednich komponentów kompresora olejem, wykorzystywane jest fabrycznie pokrycie cylindra teflonem. Nie dość, iż takie rozwiązanie pozwala niwelować negatywne skutki tarcia, to na dodatek znika potrzeba odprowadzania potencjalnych olejowych zanieczyszczeń. Dlatego w każdym miejscu, w którym takowe zanieczyszczenia są niepożądane, na scenę wchodzi bezolejowa wersja sprężarki. Jednak to tylko jedna z jej zalet.

Mocne strony sprężarki bezolejowej

Oprócz niekwestionowanej „higieny pracy” omawianej tutaj wersji kompresora, wyróżnić można jeszcze kilka punktów, w których wygrywa on z wersją olejową.

  • Bardziej ekologiczny – dzięki braku potrzeby odprowadzania jakichkolwiek spalin, urządzenie jest przyjazne środowisku. Ponadto, zużywa ono zdecydowanie mniej energii.
  • Szybsza inicjacja pracy – lepkość oleju sprawia, iż rozgrzanie kompresora olejowego trwa stosunkowo długo, zwłaszcza w wychłodzonych pomieszczeniach.
  • Mniejszy i lżejszy – prosta konstrukcja, wymagająca znacznie mniej komponentów sprawia, iż omawiany sprzęt z dużą łatwością można przenosić z miejsca na miejsce. Jest to przydatne zarówno podczas garażowego majsterkowania, jak i podczas transportu urządzenia.
  • Tańszy i prostszy w eksploatacji – mało skomplikowany design bezolejowej wersji sprężarki, niesie ze sobą jeszcze jedną zaletę. Otóż zarówno koszty utrzymania, jak i czas, który należy poświęcić na odpowiednie zabiegi lub naprawy, są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku kompresora olejowego. Nie ma potrzeby wymiany oleju, odpowiadającego mu filtra czy części mechanicznych, odpowiedzialnych za smarowanie.
  • Łatwiejszy i bezpieczniejszy w obsłudze – użytkując omawiane tutaj urządzenie, możemy być pewni, iż w trakcie nie nastąpi żadna niebezpieczna awaria. Co więcej, jest ono mniej wymagające w obsłudze.

Najbardziej kluczowe zalety kompresora bezolejowego zostały wymienione powyżej, jednak jest ich oczywiście znacznie więcej. Najczęściej wiążą się one ze specyfikacją poszczególnych modeli. W celu wybrania odpowiedniego kompresora, zachęcamy do sprawdzenia ich parametrów na stronach sprawdzonych producentów, np. tutaj: https://kompresory.org/pol_m_Sprezarki-tlokowe_Bezolejowe-153.html.

Jak obchodzić się z kompresorem bezolejowym?

Jak każde urządzenie mechaniczne, kompresor wymaga odpowiednich zabiegów konserwacyjnych. Na szczęście, takie działania w bezolejowych modelach sprężarek, nie są trudne ani skomplikowane.

Filtr powietrza

Należy regularnie kontrolować filtry powietrza w kompresorach, zwłaszcza jeśli pracowały one uprzednio w zakurzonych pomieszczeniach. Zaleca się systematyczne czyszczenie owego filtra, a w razie potrzeby jego wymianę.

Stan fizyczny kompresora

Z czasem, na kompresorach pojawiają się zauważalne defekty, które należy skonsultować z serwisantem. W przypadku sprężarek bezolejowych takie sytuacje nie dzieją się często, jednak warto trzymać rękę na pulsie i regularnie kontrolować stan naszego kompresora.

Zbiornik sprężarki

Po każdym użyciu naszej maszyny należy osuszyć główny zbiornik, w którym sprężane jest powietrze. W warunkach wysokiego ciśnienia para wodna kondensuje się i gromadzi w skroplonej formie w komorze, co może być przyczyną rdzewienia kompresora.

Podsumowując…

Kompresor powietrza to wyjątkowo użyteczne narzędzie, które stanowi świetną, domową alternatywę dla potężnych sprężarek przemysłowych. Jak już wiesz, cechuje go łatwość użytkowania oraz nieskomplikowane zabiegi konserwacyjne. Jeśli zdecydowałeś się na zakup, miej na uwadze aby zrobić to u sprawdzonego producenta. Pamiętaj, że regularne działania eksploatacyjne, znacznie wydłużą żywotność Twojej maszyny!

Markizy tarasowe

Markizy sklep

Markizy tarasowe na wymiar, markiza tarasowa w kasecie czy też markiza tarasowa z silnikiem to propozycje, które z całą pewnością będą w stanie zainteresować spore grono klientów. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ markiza to nader funkcjonalna rzecz. Mamy sezon letni, a taki czas niewątpliwie sprzyja zakupom markiz. Gros osób mieszka w domach, przy których usytuowane są tarasy, a w takich miejscach jak znalazł okazują się być markizy. Markizy tarasowe na wymiar, markiza tarasowa w kasecie, markiza tarasowa z silnikiem – wybór jest szeroki i nawet najbardziej wymagający klienci będą mogli znaleźć takie, o jakie konkretnie komuś chodzi.

Niedrogie meble do sypialni. Czy taka opcja jest możliwa?

Niedrogie meble do sypialni

Wyposażenie sypialni w meble, kojarzy się z dużymi kosztami. Czy można umeblować sypialnię taniej? Owszem, tanie meble do sypialni istnieją i nie chodzi rzecz jasna o używane. W ofercie nowych mebli można znaleźć wiele niedrogich modeli, których jakość i piękno mogą pozytywnie zaskoczyć.

Zakup mebli do sypialni

Szukając tanich mebli do sypialni oczywiście trzeba przygotować się na długie poszukiwania i odwiedzenie wielu miejsc, bowiem w większości sklepów meblowych jest po prostu drogo, a tanie meble do sypialni nie są dostępne. Jeśli już się pojawiają, widać od razu, że to meble gorszej jakości. Taka sytuacja jest zauważalna w wielu sklepach meblowych, nie oznacza to jednak że we wszystkich. Szukając można znaleźć meble do sypialni w dobrych cenach i dobrej jakości. Co więcej, warto zwrócić uwagę na ceny tych samych mebli w różnych salonach meblowych. Takie same, w różnych miejscach mogą być sprzedawane taniej lub drożej.

Łap promocje

Nie chcąc wydawać na wyposażenie sypialni zbyt dużej gotówki, warto w ofertach salonów meblowych zwrócić uwagę na promocje, nawet zapytać, czy dane meble w promocji nie są czy nie będą. Szybko można się dowiedzieć, że promocja jest lub będzie i kiedy zacznie obowiązywać. Zakup w promocji może się opłacać. W trakcie jej trwania łatwo kupić tanie meble do sypialni, meble, które bez promocji kosztują dużo więcej. Decydując się na zakup w promocji, należy jednak mieć na uwadze zasady sprzedaży promocyjnej. Upewnić się, czy są to pełnowartościowe meble, czy są objęte taką samą gwarancją jak inne i czy są rzeczywiście nowe czy – na przykład – są egzemplarzami powystawowymi.

Zakupy przez internet

Niedocenianym sposobem zakupu mebli jest zakup przez Internet. Nie każdy się na to decyduje, chcąc sprawdzić produkt przed zakupem, dotknąć materiału z którego wykonany jest mebel, sprawdzić miękkość łóżka. Takie opcje przy sprzedaży przez Internet tylko pozornie są niemożliwe. Wiele salonów meblowych posiada swoje sklepy internetowe. Mebel można obejrzeć w stacjonarnym punkcie, po czym zamówić dużo taniej przez Internet. To dobra opcja zakupu nie tylko z uwagi na cenę zakupu ale i na wygodę. Meble trafią wprost pod wskazany adres, więc problem z transportem, tak częsty przy kupowaniu w sklepach meblowych, przy kupowaniu mebli przez Internet nie istnieje.

Zakup mebli nie musi oznaczać bardzo dużych wydatków. Nie musi też oznaczać konieczności kupowania tanich mebli używanych. Tanie i nowe meble, są jak najbardziej do znalezienia. Warto szukać w sklepach meblowych, analizować oferty w internecie i wybierać tanie i dobre meble. To jest jak najbardziej możliwe.

Otręby w diecie

0
otręby
fot. pexels.com

Otręby to produkt, który bardzo często pojawia się w zaleceniach dietetycznych. Czy faktycznie ma on dobroczynne działanie na nasz organizm oraz na sylwetkę? Jakie otręby powinno się jeść na diecie? Dowiedz się, z czym łączyć otręby, a także jak je jeść!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/otreby-na-smukla-sylwetke/

Otręby

To produkty, które należą do grupy produktów pełnoziarnistych, a więc ich stosowanie jest zalecane w trakcie diety odchudzającej. Produkty pełnoziarniste są bardzo ważnym składnikiem zdrowej i zbilansowanej diety. Poza zawartością błonnika mają one również długo trawione węglowodany, białko oraz witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Poza tym otręby są w stu procentach naturalnym produktem, który po prostu powstaje w wyniku przemiały zboża.

Otręby to zewnętrzna warstwa ziarna, z którego powstają inne produkty zbożowe. Zawierają one mnóstwo wartościowych i odżywczych związków, których nie znajdziemy w białej mące. Są zdrowe i niskokaloryczne. Doskonale sprawdzą się dla osób na diecie, ale również dla tych, którym zależy na codziennym zdrowym odżywianiu.

Właściwości odżywcze

Otręby mają mnóstwo różnych cennych składników odżywczych. Znajdziesz w nich sporo błonnika, białka, węglowodanów oraz mikro i makroelementów. Dodatkowo są one bogate w witaminę E oraz kwas foliowy.

Są także cennym źródłem magnezu, fosforu, cynku, żelaza oraz potasu. Kaloryczność jest bardzo niska, w 100 g mają około 300 g, lecz dawka dziennego spożycia to zaledwie 30g, a więc 3 łyżki stołowe.

Obecnie możesz kupić wiele różnych rodzajów otrębów – pszennych, żytnich, gryczanych, a nawet granulowane smakowe otręby, które akurat niewiele mają wspólnego z naturalnym produktem. Możesz z nich upiec pyszne ciasteczka, dodawać je do jogurtu naturalnego, a także różnych dań. Pamiętaj, by nie jeść ich za dużo, gdyż mają ogromną ilość błonnika, który może ci zaszkodzić.

Przeczytaj też: http://www.kuchniaonline.pl/katechiny-co-to-jest/

Jakie znaczenie ma pompa do oleju silnikowego?

0
pompa

Pompa do oleju silnikowego, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie dostarczenie oleju do silnika pod odpowiednim ciśnieniem. W zasadzie nie musimy o tym wiedzieć, bo ta informacja może nam nie być potrzebna, jeśli wszystko w naszym aucie działa prawidłowo. Ma ona za zadanie dbać o prawidłową pracę silnika, ale nie jest to najważniejsza, ani jedyna część, która jest niezbędna do jego prawidłowej pracy.

ZOBACZ TEŻ