niedziela, Luty 18, 2018

Dobre meble szkolne pomagają w nauce

0

W każdej dużej, małej, podstawowej, średniej i zawodowej szkole muszą znaleźć się: ławki, krzesła szkolne, tablice i sprzęt sportowy dla szkół. Warto zadbać o to, żeby wszystkie meble szkolne były: funkcjonalne, bezpieczne i ładne. Dlaczego aż trzy elementy muszą być spełnione? Bo miejsce, w którym uczeń spędza wiele godzin dziennie ma taki sam wpływ na wyniki w jego nauce, jak wszystkie przyrządy naukowe, laboratoria i podręczniki. Jeżeli szkole zależy – a wierzymy, że tak jest w przypadku każdej placówki edukacyjnej – na dobrych wynikach ucznia w nauce, musi zadbać o podstawy funkcjonowania placówki. Meble szkolne, w tym krzesła szkolne, tablice szkolne, ławki i sprzęt sportowy dla szkół muszą zachęcać uczniów do koncentracji na nauce, a nie dowolnych wymówkach, że nie dość wygodnie, albo nie dość ładnie.

Wygodne meble szkolne to po(d)stawa

Wygodne meble szkolne sprawiają, że uczeń nie wierci się na krześle szkolnym, jak na „madejowym”, łatwiej koncentruje się umysłowo na omawianym przedmiocie, a nie na braku swojej wygody fizycznej. Bezpieczeństwo mebli szkolnych jest istotne zawsze, ale szczególnie przy szaleństwach na przerwie, kiedy łatwiej o upadek, czy bitwę na krzesła szkolne. Zaś uroda mebli szkolnych sprawia, że edukacyjna codzienność wydaje się mniej szara i zwyczajna, a dziecko z większą chęcią wraca do szkoły. A na tym na pewno zależy gronu pedagogicznemu każdej szkoły i rodzicom!
Nie dość dobrze dobrane meble szkolne stanowią ryzyko, że część uczniów będzie siedziała na zbyt niskich, albo na zbyt wysokich krzesłach szkolnych, a stąd już prosta droga nie tylko do usprawiedliwionego bólu, ale i wad kręgosłupa! Wygodne krzesła szkolne potrafią dopasować się do wzrostu ucznia, a do tego nawet skorygują niewielkie wady, zanim uczeń wskoczy na idealny sprzęt sportowy dla szkół.

Pomoce dla szkół: dla uczniów i dla kadry

Dobrze zaprojektowane i wykonane z najlepszych materiałów meble szkolne to wygodne, użyteczne, funkcjonalne i dostosowane do potrzeb uczniów przedmioty. Wśród mebli szkolnych w dużej ofercie na rynku na pewno warte uwagi są: krzesła szkolne metalowe, stoły i ławki szkolne, z funkcją regulacji wysokości i kąta, krzesła szkolne i przedszkolne oraz stoły komputerowe. W katalogach najlepszych producentów mebli szkolnych znajduje się pełne wyposażenie szkoły, w tym także gabloty szkolne i wszystko, co potrzebne jest dorosłym pracownikom szkoły: meble biurowe, fotele menadżerskie, biurka, szafy RTV, wieszaki, regały magazynowe i całe systemy mebli. Oczywiście poza klasą i gabinetami, w dobre meble szkolne należy wyposażyć każdy przybytek wiedzy: szafki na podręczniki, przybory i narzędzia szkolne, ławki przedszkolne, tablice szkolne, bez których nie obejdzie się żadna szkoła. Po udanych zajęciach, które uczeń spędził na wygodnych krzesłach szkolnych, nieodzowny jest wysokiej klasy sprzęt sportowy dla szkół.

Jak wybrać dobre meble szkolne dla swojej placówki?

Jeżeli jesteś dyrektorem lub dyrektorką: szkoły, przedszkola, jednej w wymienionych instytucji warto przejrzeć ofertę mebli szkolnych, krzeseł szkolnych i sprzętu sportowego dla szkoły w internecie i w katalogach wybranych firm. Na pewno opinie zadowolonych klientów, którzy zwracają uwagę na wygodę, funkcjonalność i urodę mebli szkolnych danej firmy są niezłym kierunkowskazem.

Na pewno istotne jest również, jak długo dana firma, oferująca krzesła szkolne, tablice szkolne, czy sprzęt sportowy dla szkół, funkcjonuje na naszym rynku. Można założyć, że ta, która np. od piętnastu, czy dwudziestu lat bada rynek i dostosowuje do niego coraz coraz szerszą ofertę mebli szkolnych, wie co robi. Meble szkolne i sprzęt sportowy dla szkół, produkowane przez firmę z długim stażem, są lepiej dostosowane do rosnących potrzeb różnych placówek edukacyjnych. Firmę taką można poznać po tym, że cechuje ją szeroka oferta handlowa, a jej zespół wciąż usprawnia oraz rozbudowuje ofertę mebli szkolnych o nowe produkty czy ulepszenia. Oczywiście, sprawdzona firma i każdy jej mebel szkolny posiada atesty oraz certyfikaty świadczące o wysokiej, jakości produktów.

A może czas na wymianę mebli biurowych?

Kiedy już jesteśmy pewni, że uczniowie naszej placówki są bardzo dobrze zaopatrzeni we wszystkie meble szkolne do nauki, takie jak: stoły, krzesła szkolne, tablice szkolne, sprzęt sportowy dla szkół oraz gabloty na osiągnięcia w nauce, warto pomyśleć o nowych meblach biurowych dla kadry pedagogicznej i zarządzającej. Na wygodnych fotelach i przy dobrze sprofilowanych stołach zapadną najlepsze decyzje, a problemy będą rozwiązywać się same!

Modny trend – krzesła z kołatką

0

Meblami, bez którego żaden dom nie może funkcjonować, są stół i krzesła. Wybierając te drugie, mamy masę swoich wymagań. Muszą być wygodne, komfortowe i do tego ładne. Krzesła pikowane z kołatką cieszą się ogromną popularnością i mimo tego, że nie należą do tak zwanych lekkich mebli, to będą idealnie współgrać z większością aranżacji. Co ważne, możemy je zestawiać ze stołem i z krzesłami, ale też ciekawym pomysłem będzie ustawienie ich oddzielnie w przedpokoju czy nawet w sypialni. Ponadto będą one modnym detalem i każdemu wnętrzu nadadzą elementu glamour.

Jak wybierać krzesła z kołatką?

Mebel tego typu powinien być jednak odpowiednio wykonany, z dbałością o każdy detal, jeśli ma dobrze wyglądać w naszym mieszkaniu. Krzesła takie, z założenia są niezwykle eleganckie, dlatego też, przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka detali. Po pierwsze, spójrzmy na materiał, z którego zrobiono stelaż. Tylko twarde drewno będzie tu odpowiednie. Jakikolwiek inny materiał może być nietrwały i sprawiać masę problemów. Nie bez znaczenia będzie również siedzisko. Zanim dokonamy zakupu, sprawdźmy czy krzesło jest wygodne. Jeśli już na wstępie mamy jakieś wątpliwości, to lepiej przemyśleć zakup. Pamiętajmy, że mebli tego rodzaju nie kupujemy co sezon, a mają służyć dłuższy czas. Istotny jest także kolor materiału obiciowego i stelaża.

krzesła pikowane z kołatką

Firmy, specjalizujące się w krzesłach pikowanych z kołatką, na pewno spełnią nasze każde życzenie w tym zakresie. Jakość materiału jest równie ważna, choćby pod kątem czyszczenia go oraz ewentualnych przetarć. Sam wybór elementu dekoracyjnego, jakim jest kołatka, również może nas przyprawić o zawroty głowy. Chodzi tu o wzornictwo, kolor i materiał, z jakiego ją wykonano. Kołatki z lżejszych stali o regularnym kształcie, nadadzą krzesłu lekkości i dobrze będą wyglądać w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli preferujemy styl klasyczny czy też glamour, to biorąc pod uwagę mnogość wzornictwa, również będziemy mieli w czym wybierać. Pamiętajmy, że sklepy czy firmy, oferujące krzesła pikowane z kołatką, dają nam sporo opcji konfiguracji, więc jeśli marzymy o takim elemencie wyposażenia, to nie powinniśmy mieć obaw o dopasowanie go do całości mieszkania. Interesującym detalem, stosowanym przy wykonywaniu krzeseł, jest dokładnie do tapicerki ozdobnych nitów. Stanowią one idealny element wykończeniowy i nadają meblom interesującego charakteru.

Do jakich wnętrz pasuje taki rodzaj krzeseł?

Dzięki mnogości form i detali w przypadku takich krzeseł, możemy je zestawiać z wnętrzami o bardzo zróżnicowanej stylistyce. Każda osoba, bez względu na to, jaki styl preferuje może

Rolety czy żaluzje – co bardziej będzie pasować do naszego domu?

0

Rolety i żaluzje są wspaniałe pod względem regulacji. Okna mogą pozostać szczelnie zasłonięte, aby zapewnić prywatność i ograniczyć wpadanie światła w czasie dnia lub uchylone w celu uzyskania odpowiedniej ilości słonecznego oświetlenia. Kiedy są maksymalnie podciągnięte w górnej części okna, pozostawiają niezakłócony i minimalistyczny porządek. Czy lepiej będą pasować do naszego wystroju żaluzje, czy może rolety?

Jakie żaluzje?

Dobranie szerokości listwy będzie naszą wstępna decyzją. Wąskie listwy są najpopularniejsze, ponieważ nadają nowoczesny charakter domowi. Ludzie, którzy szukają klasycznych wzorów lub chcą nadać pomieszczeniom staroświeckiego charakteru wybierają zazwyczaj szersze listwy (zwykle 2-calowe), które przypominają weneckie żaluzje w starym stylu. Żaluzje pionowe są przeznaczone do szerokich przestrzeni okiennych i przesuwnych szklanych drzwi, ponieważ układają się na boki zamiast na górze okna. Pamiętajmy jednak, że pionowe rozwiązania są kojarzone z obiektami komercyjnymi. Wyglądają bardzo dobrze w nowoczesnych pomieszczeniach, ale rzadko pasują do domów. Jednakże współcześnie można spotkać się z wieloma wariacjami na temat materiałów i tkanin, dzięki czemu można uzyskać ciekawe efekty, których byśmy się nie spodziewali.

Jakie rolety?

Jedno z pierwszych pytań, które ludzie zadają po wyborze stylu rolet, brzmi „czy kolor materiału rolety powinien być dopasowany do koloru pokoju?”. W wypadku, gdzie okna są wyeksponowane, a ich ramy są mniej zauważalne niż rolety materiałowe, jest to jak najbardziej wskazane. Rolety ekranowe są dosyć uniwersalne i sprawdzają się we wszelakich pomieszczeniach bez wskazywania konkretnej stylistyki. Swobodnie wiszący pas materiału może być ogranicznikiem promieni słonecznych pod względem ilości światła, ale też ograniczać nagrzewanie się pomieszczenia. Rolety austriackie są bardziej ozdobnym wariantem podobnym do zasłon tradycyjnych, dla tego sprawdzają się szczególnie w salonach stylizowanych na starodawne. Rolety rzymskie układają się harmonijkowo zamiast zwijać. Mogą występować zarówno jako dekoracje wykonane z materiałów przepuszczających światło, jak i częściowo lub całkowicie przeźroczystych. Daje to duże pole do dostosowania rolet do każdego stylu  pomieszczenia. Szczególnie dobrze sprawdzają się w nowoczesnych pokojach o powściągliwym wystroju. Rolety plisowane są umieszczone w listwach pełniących funkcje prowadnic. Zwijają się na zasadzie harmonijki i gromadzą się u góry, podobnie jak żaluzje. Dzięki prowadnicom świetnie sprawdzają się do uchylnych okien na poddaszach. Wiele atrakcyjnych rolet możemy znaleźć na stronie Domondo.

Innowacyjne i praktyczne projekty budynków – czy to możliwe?

0

Pozornie może się wydawać, że to to nowoczesne, niekonwencjonalne nie może być jednocześnie funkcjonalne. Praktyka pokazuje jednak, że jedno z drugim nie kłoci się, lecz idzie w parze. Ma to miejsce chociażby w kwestii architektonicznej, zwłaszcza jeśli chodzi o projekty budynków. Z jednej strony bryła musi zachwycać i wpisywać się w zastany krajobraz, a zarazem cała przestrzeń zarówno w środku, jak i na zewnątrz powinna być praktyczna dla użytkownika. W przeciwnym razie nawet najbardziej oryginalny budynek będzie świecił pustkami i tracił swój urok na oczach przechodniów.

Lekka drabina aluminiowa to komfort pracy

0

Drabiny są niezbędne przy różnego rodzaju codziennych czynnościach. Zastosowanie znajdą w pracach remontowych i budowlanych, na przykład przy malowaniu czy tapetowaniu. Posiadając odpowiedni sprzęt prace porządkowe takie jak sprzątanie, czyszczenie rynien, przystrzyganie krzewów, wieszanie firan czy też wymiana żarówek to będzie „bułka z masłem”.

Właściwości aluminium

Największą grupę drabin dostępnych na rynku stanowią drabiny aluminiowe. Aluminium posiada właściwości, dzięki którym idealnie sprawdza się do produkcji drabin. Drabina aluminiowa cechuje się niewielką wagą, co jest jej niewątpliwą zaletą i zdecydowanie poprawia komfort pracy. Aluminium jest odkształcalne, dzięki czemu w sytuacji, gdy dojdzie do wgniecenia, tworzywo nie traci na wytrzymałości, a dodatkowo da się je wyprostować bez zmniejszenia trwałości materiału. Kolejną zaletą aluminium jest to, że ma gładką powierzchnię, dzięki czemu łatwo ją wyczyścić. Drabiny aluminiowe nie rdzewieją i charakteryzują się odpornością na warunki atmosferyczne – nie potrzebują specjalistycznej konserwacji. Właśnie z tego powodu jest to sprzęt, który doskonale nada się do pracy w ogrodzie.

Komfort pracy

Decydując się na zakup drabiny powinniśmy najpierw rozważyć istotne kwestie dotyczące przyszłego jej użytkowania. Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie: na jakiej wysokości będziemy pracowali? Najlepiej oszacować sobie maksymalną wysokość i szukać drabiny, która spełni nasze oczekiwania. Następnie powinniśmy zastanowić się na jakiej powierzchni najczęściej będziemy z niej korzystać oraz w jakich warunkach. Drabiny aluminiowe są bardzo praktyczne i trwałe, a na dodatek mobilne – każdy poradzi sobie z przeniesieniem lekkiej drabiny w inne miejsce. Jest to sprzęt, który przyda się zarówno majsterkowiczom, domowym konserwatorom, jak i gospodyniom domowym. Ułatwi wykonywanie wszystkich czynności na wysokościach, jednocześnie zapewniając komfort i bezpieczeństwo pracy.

Drabiny aluminiowe są strzałem w dziesiątkę. Oprócz tego, że można je nabyć w bardzo rozsądnych cenach, jest to sprzęt niezwykle wytrzymały, lekki i łatwy w utrzymaniu. Z całą pewnością każdemu przyda się w wielu pracach domowych, remontowych i ogrodowych.

Domowa spiżarnia – gdzie i jak ją urządzić?

0

Spiżarnia to miejsce, w którym przechowuje się zapasy żywności, a także przetwory na zimę. Jeżeli mieszkamy w domu, zapewne znajdziemy pomieszczenie (najlepiej blisko kuchni bądź wejścia do domu), które będziemy mogli przeznaczyć na spiżarnię. Pomieszczenie, w którym będzie znajdowała się spiżarnia, powinno być chłodne, ciemne oraz z właściwą wentylacją. W spiżarni nie może być wilgoci. Niestety, jeżeli mieszkamy w bloku, zazwyczaj nie mamy możliwości wydzielenia oddzielnego pomieszczenia na spiżarnię. Jednak, w samej kuchni możemy wygospodarować miejsce, w którym będziemy przechowywać żywność, przetwory czy sprzęt AGD. Na etapie urządzania kuchni, należy odpowiednio rozplanować szafki oraz półki, na których będziemy mogli położyć mąkę, cukier, makaron czy poustawiać słoiki.

We współczesnej kuchni możemy stworzyć mini spiżarnię. Rolę spiżarni mogą pełni odpowiednio dobrane półki, wnęki, szafki cargo czy regał kuchenny. Dzięki takiej spiżarni, będziemy w stanie utrzymać ład i porządek w kuchni. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Mini spiżarnię należy jednak odpowiednio urządzić. Musi się ona znajdować w chłodnym miejscu, z dala od kaloryfera. Warto wybrać wysokie regały z półkami czy głębokie półki lub szuflady, w których z powodzeniem pomieścimy nasze zapasy żywnościowe jak również słoiki z przetworami. W nowoczesnych kuchniach, świetnie w roli spiżarni sprawdzą się szafki cargo. Do frontów szafek cargo przymocowane są metalowe kosze, które wysuwają się w tym samym momencie oraz na całą głębokość. Dzięki temu, widzimy wszystkie zgromadzone zapasy.

http://www.abcwnetrza.pl/

Plusy życia na wiejskim odludziu?

0

Niektórzy ludzie decydują się zmienić całe swoje życie i zamieszkać na wiejskim odludziu. Decyzję podejmują z rozwagą, bądź pomysł spontanicznie wcielają w życie.

Jedni swoją decyzję rozważają latami, analizują za i przeciw, radzą się rodziny, przyjaciół i na ogół w dalszym ciągu niczego nie wiedzą, gdyż każda z osób naświetla plusy i minusy zamieszkania na wiejskim odludziu. Bywa też, że ktoś proszony o radę przedstawia same zalety, ale niezwłocznie inny widzi tylko wady. W konsekwencji marzący o przeprowadzce muszą sami podjąć życiową decyzję.

Bywa, że ludzie gwałtownie decydują się na taką rewolucję w swoim życiu. Zwykle powoduje to jakiś impuls: traumatyczne przeżycia, choroba, utrata pracy, ucieczka przed czymś, lub nowa perspektywa zatrudnienia, zmiana sposobu na życie, itd.

Pozostawiają życie w mieście i wszystko z tym związane, a więc: domowe wygody, nieograniczony dostęp do nauki i obiektów kulturalnych, mnogość sklepów do których można zawsze i szybko dotrzeć, gdy w kuchni czegoś zabraknie. Porzucając miasto zostawiając przyjaciół, znajomych, a nawet rodzinę.

Bardzo często ci ludzie sami rezygnują z pracy zawodowej przynoszącej stałe dochody i wybierają na miejsce zamieszkania wiejskie odludzie. Wielu tak robi, gdyż postanawia spełnić swoje marzenie życia, by mieszkać wśród przyrody. Gdzie latem wszystko się zieleni, w okna domu wdziera się zapach maciejki, aż kręci w nosie. Wszędzie mnożą się bukiety z polnych kwiatów i zioła przypięte do framugi drzwi. W stawie pluskają ryby, wieczorem słychać cykanie świerszczy i rechot żab z pobliskiego stawie, który roznosi się hen za pola i las.

http://www.urzadzajmy.pl/

Jak naturalnie oczyścić powietrze?

0

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o smogu, który szczelnie otula polskie miasta i miasteczka. Powietrze praktycznie nie nadaje się do oddychania. Jak żyć, kiedy nawet nie możemy swobodnie otworzyć okien, aby wywietrzyć mieszkanie? W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w rośliny, które oczyszczą powietrze w naszym domu.

Pierwszą z nich jest Wężownica, Sansevieria trifasciata. Jest to roślina bardzo przyjazna w uprawie. Nie straszne jej susze. Na pewno nie uschnie gdy zapomnimy ją podlać przez kilka dni. Wężownica podobnie jak kaktusy gromadzi wodę w liściach. Gdy zafundujemy jej zbyt obfite podlewanie, roślina zaczyna niestety gnić. Dlaczego ta niepozorna roślinka jest tak wyjątkowa?

Sansevieria trifasciata produkuje w nocy tlen. Dlatego Wężownice z powodzeniem możemy umieścić na parapecie w naszej sypialni.

Kolejną pożyteczną rośliną jest Palma Areka czyli Chrysalidocarpus Lutescens. Jest to kolejna roślina, która nie wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Wystarczy umiarkowanie ją podlewać i raz w tygodniu zraszać liście. Dzięki temu przyśpieszmy proces fotosyntezy. Chrysalidocarpus Lutescens przez cały czas produkuje tlen. Na jedną osobę powinny przypadać przynajmniej trzech palm do wysokości ramion w danym pomieszczeniu. Trzecią rośliną, która pomaga nam walczyć z zanieczyszczonym powietrzem jest Epipremnum złociste czyli Epipremnum aureum. Ta niepozorna roślina usuwa liczne zanieczyszczenia z naszego powietrza. Uprawa tej rośliny również nie nastręcza wielu trudności.

Wystarczy podlewać ją w miarę regularnie i od czasu do czasu podcinać, żeby ładnie się rozkrzewiała. Decydując się na hodowanie Epipremnum złocistego w naszym domu musimy pamiętać, że jest to roślina trująca. Powinniśmy trzymać ją z dala od psów, kotów i dzieci. Podsumowując dzięki tym niezwykłym roślinom w sposób całkowicie naturalny możemy oczyścić powietrze w naszym domu. A niejako przy okazji możemy stworzyć swój własny mini ogród botaniczny. Wystarczy odrobina dobrych chęci i zaangażowania.

http://www.czarnobiale.pl/

Jak można ozdobić powierzchni kamienia?

0

Kamień można wykuwać w fantazyjne wzory. Polerowanie wydobywa na powierzchnię układ nieregularnych zmian surowca, który rzeźbiły siły natury i przypadkowość przelewającej się magmy, nie zawsze wypływającej na powierzchnię ziemi. Często zastygła między uskokami skalnymi uzupełniając je o nowe fantazyjne wzoru. Kryjąc się w głębi ziemi granity, bazalty i trawertyny czekały na swoją kolej nietknięte erozją i dojrzewające do chwili, gdy zostały złapane siłą grawitacji ziemi. Dziś w głębokich sztolniach kamieniołomów wydobywa się surowiec na płyty granitowe na taras. Olbrzymie bloki skalne cięte są według zamówienia na warstwy o pożądanych grubościach. Bardzo często dla zabezpieczenia przed poślizgami stosuje się granit groszkowany. Przygotowanie powierzchni jest dość czasochłonne i pracochłonne. Powierzchnię kamienia można poddawać groszkowaniu przed montażem w warsztatach kamieniarskich lub po zamontowaniu tylko w wybranych miejscach. Dla podkreślenia unikalności projektu i wykonania. W taki sam sposób wykonuje się groszkowanie betonu, który w wielu miejscach uzupełnia w dekoracyjny sposób kamień lub inne materiały. Podobnym zabiegiem jak groszkowanie jest płomieniowanie granitu. Wykonanie takich płyt jest dość czasochłonne. Płyty granitowe płomieniowane cena, których nie jest przecież porażająca, dają niezwykły efekt i zapewniają protekcję przeciwpoślizgową. Wszędzie, gdzie istnieje niebezpieczeństwo niekontrolowanego poślizgu należy stosować płyty, których powierzchnia jest szorstka i nie ucieka spod nóg.

http://www.skandynawskieinspiracje.pl/

Mieszkania od dewelopera pod klucz

0

Któż z nas nie chciałby posiadać własnego mieszkania? Jednak, aby to osiągnąć potrzeba czasem wziąć kredyt hipoteczny. Zobowiązania jakie zaciągamy wobec banku będą nas trzymały przez bardzo długi okres czasu. Ale mimo to wielu z nas decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera na kredyt.

Niestety, chodzą głosy na temat tego, że mieszkania kupowane od deweloperów są robione często ze słabych materiałów, lub deweloperzy pobierając zaliczki nie kończą robót na czas. Czy jest to prawdą?

Mieszkania od dewelopera możemy otrzymać zazwyczaj w dwóch wersjach. Mianowicie mieszkania pod klucz, albo mieszkania w stanie deweloperskim. Czym w rzeczywistości różnią się te dwa stany? Mianowicie stan deweloperski mieszkania to zazwyczaj gołe ściany i okna. Choć dokładnie nie można tego określić nie zagłębiając się w umowę kupna/sprzedaży. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czytać treść zawartą w umowie między nami, a deweloperem. Mieszkania od dewelopera możemy otrzymać także w stanie gotowości do zamieszkania, czyli tak zwane mieszkania pod klucz,, jednak i tutaj należy dokładnie zapoznać się z warunkami na umowie.

Pamiętajmy zatem, że chcąc kupić nowe mieszkanie w budynku, którego tak naprawdę jeszcze nie ma narażamy się na pewne ryzyko. Mimo to wielu z nas godzi się na te warunki i kupuje mieszkania od dewelopera. I nie ma sie co dziwić. Przeważnie jednak z dobrze skonstruowana umową mamy pewność, że deweloper wywiążę się z obietnicy i wybuduje nasze mieszkania w terminie. W końcu on również chce na tym zarobić. Czy wybierzemy mieszkania pod klucz, czy w stanie deweloperskim. To juz kwestia indywidualna.

http://www.wlasnemiejsce.pl/