poniedziałek, Czerwiec 24, 2019

Plakat kawa, czy owoce i warzywa – co wybierzesz do swojej kuchni?

0
Plakat kawa, czy owoce i warzywa – co wybierzesz do swojej kuchni?

Przeglądając dekoracje do pomieszczeń domowych, czy też biurowych można się nieco pogubić. Wszystko przez to, że wybór dodatków jest naprawdę ogromny. Niektóre przeznaczone są do pomieszczeń w klimacie tradycyjnym, a inne do tych nowoczesnych. Okazuje się, że są jednak także takie uniwersalne. Do nich należą np. plakaty służące również do ozdoby kuchni.

Plakat kawa, owoce i warzywa – spersonalizuj swoją grafikę

Plakat kawa, tak samo jak plakat owoce i warzywa idealnie wpasuje się w przestrzeń kuchenną. Jak się można przekonać przy oglądaniu takich dekoracji każda wygląda inaczej. Wszystko dzięki możliwościom personalizacji plakatu. Jako pierwszą z nich należy wymienić wybór konkretnej grafiki. W tym miejscu zazwyczaj następuje ogromne zaskoczenie, ponieważ ich ilość może nieco przytłoczyć. Następną metodą nadania grafice indywidualnych cech jest wybór barw, w których ma zostać stworzona. Najczęściej jest to decyzja między kolorami naturalnymi, a tymi utrzymanymi w tonacji czarno-białej. Czasami zdarza się również, że niektóre plakaty wykonane są w tzw sepii. Nie ulega wątpliwości, że wybór kolorów ściśle uzależniony jest od ogólnej aranżacji pomieszczenia, która powinna być zgodna z upodobaniami jego właścicieli. Kolejną opcją sprawiającą że plakat kawa, czy owoce i warzywa przybiera ciekawych kształtów jest wybór jego obramowania. Do wyboru zazwyczaj są tradycyjne ramki, stylizowane na dany trend np. vintage lub wieszaki. Te ostatnie choć z nazwy wcale nie kojarzą się z dekoracjami to świetnie sprawdzają się w przypadku plakatów. Wszystko oczywiście przez to, że nie są to takie same wieszaki jak te umieszcza w szafie z garderobą. Zamawiający grafikę może jeszcze zdecydować o jej rozmiarze. Ten z całą pewnością będzie dobrany pod wolną powierzchnię, którą chce się urozmaicić.

Plakat kawa, czy owoce i warzywa – dokonaj zakupu

Plakat, czy to kawa, czy tez owoce i warzywa jest ogólnodostępnym produktem. Natrafić na takie dekoracje można w sklepach stacjonarnych, najczęściej tych zajmującą się urządzaniem wnętrz jak i internetowych. W tym drugim przypadku można spotkać się ze stronami producentów takich jak https://posterilla.pl/pl/c/PLAKATY-KUCHNIA-I-JEDZENIE/129. To one dają zazwyczaj najwięcej możliwości personalizacji produktu. Rozpoczynając od wyboru grafiki, przechodząc przez zastosowane barwy i obramowania, a kończąc na wyborze rozmiaru i rodzaju papieru. Ten ostatni est bardzo istotny ponieważ odpowiada za cały efekt nakładania grafiki, a także za trwałość produktu.

Moskitiery – rodzaje oraz największe zalety

Moskitiery - rodzaje oraz największe zalety

Moskitiery zapewniają domownikom doskonałą ochronę przed owadami. Poza tym są świetną propozycją związaną z eleganckim wystrojem okien i drzwi. W związku z tym warto je w takich miejscach zamontować, chociaż na samym początku powinno się dokonać odpowiednich pomiarów, aby można było zaplanowany montaż przeprowadzić bez żadnych kłopotów. Moskitiera zapewni zainteresowanym pełen spokój, zarówno w bardzo upalne dni, ale również te chłodniejsze. Od tej pory nie będzie trzeba obawiać się tego, że w dzień czy też w nocy po domu będzie latała chmara owadów. Domownicy wypoczną, spokojnie zasną i obudzą się rano z pełnym zapasem energii.

Moskitiery – na jakie rodzaje można się zdecydować?

Moskitiery występują na rynku w kilku rodzajach. Dostępne są m.in. produkty tradycyjne, które producenci zaopatrują dodatkowo w specjalne taśmy. Zdecydować można się na moskitierę w ramce, ale też podwijaną. Innym rozwiązaniem są moskitiery przesuwne. Kluczową rolę podczas wyboru będą odgrywały oczywiście upodobania domowników.

Zakupienie takich przedmiotów do własnego domu to bardzo trafna decyzja, ponieważ użytkownicy zapewniają sobie komfortowe warunki wypoczynku w swoich ulubionych pomieszczeniach. Oczywiście moskitierę można bez problemów zamontować w każdym pomieszczeniu, w którym tylko się chce. W większości przypadków domownicy radzą sobie z tym samodzielnie, chociaż niekiedy potrzebna jest pomoc fachowca. Najczęściej moskitiery przykleja się na ramach okiennych oraz futrynach. Zajmuje to niewiele czasu, a utrzymają się one w takich miejscach przez bardzo długi czas. Cechują się długą żywotnością oraz pełną niezawodnością. Ludzie najbardziej cenią sobie moskitierę przesuwną, ponieważ jest najłatwiejsza w obsłudze, a poza tym swobodnie można przedostać się na taras. Oczywiście nie przeszkadza to w skutecznej ochronie przed owadami.

moskitiera

Moskitiery – jakie zalety powinien docenić klient?

Moskitiery są przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Dzielą się one na wiele modeli. Kupując je oddziałuje się w zdecydowany sposób na wystrój swoich okien oraz drzwi. Jeśli chce się coś zmienić w swoich pomieszczeniach, to z pomocą moskitier można to zrobić bez najmniejszych problemów. Wystarczy zdecydować się na odpowiednią ofertę (np. ofertę firmy Winrol – https://www.winrol.com.pl/moskitiery/), a potem zająć się montażem takiego produktu w wybranym miejscu. Piękna pogoda za oknem przyciąga do domów owady. Będą one chciały za wszelką cenę dostać się do środka, jednak moskitiera im to uniemożliwi.

Moskitiera przekonuje do siebie klientów również następującymi zaletami:

  • może być regulowana przez użytkowników, dzięki temu zawsze znajduje się na odpowiedniej wysokości,
  • łatwo utrzymać ją w czystości,
  • nie odkleja się samoczynnie.

W sytuacji, gdy w domach pojawia się coraz większa ilość owadów warto poważnie pomyśleć o odpowiedniej jakości zabezpieczeniu, ponieważ w takich warunkach nie można wypoczywać, uczyć się, czy też pracować. Rodzajów moskitier jest tak dużo, że bez problemów klienci wybiorą dla siebie najdogodniejsze opcje i zamontują je w swoich wnętrzach.

Opracowanie: Alicja Błysk

Domowa biblioteczka czyli jak wybrać półkę na książki

0
Domowa biblioteczka czyli jak wybrać półkę na książki

Regał na książki to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia salonu. Jak wybrać najlepszy model?

  1. Rodzaje półek na książki – regał czy wiszące półki?
  2. Półka na książki dla każdego typu pomieszczenia
  3. Półki na książki – ciekawe pomysły i aranżacje

Regał na książki nie tylko daje nam przestrzeń niezbędną do pomieszczenia naszego księgozbioru. To też jeden z najważniejszych elementów dekoracji salonu. Mówi on o nas naprawdę wiele – zdradza nasze gusta, zainteresowania i poczucie estetyki. Warto więc zadbać o to, by biblioteczka na książki była odpowiednio wyeksponowana i dobrze się prezentowała.

Nie bez znaczenia są też walory funkcjonalne tego mebla. Półka na książki musi być wygodna i umożliwiać bezproblemowe sięgnięcie po wybraną książkę w każdym momencie. Tu najważniejsza okazuje się wielkość mebla, która powinna być dobrana do rozmiarów naszej kolekcji oraz wymiarów znajdujących się w niej tomów – tak, by największe książki nie musiały być kładzione poziomo, jedna na drugiej.

Domowa biblioteczka, o ile księgozbiór jest naprawdę duży, nie musi znajdować się tylko w salonie. Książki, do których lubimy wracać przed snem warto przechowywać w sypialni. Pozycje należące do najmłodszych domowników powinny zaś znajdować się w ich pokojach. Dobrym pomysłem może też okazać się wygospodarowanie choć małej półki w kuchni, na której będziemy mogli przechowywać książki kucharskie.

Wybór dobrego regału na książki wbrew pozorom nie jest wcale prosty. By nieco ułatwić wam to zadanie, przygotowaliśmy poradnik, w którym omawiamy poszczególne rozwiązania umożliwiające przechowywanie i eksponowanie księgozbioru, a także wyjaśniamy, jak wybrać mebel odpowiedni do danego pomieszczenia.

Rodzaje półek na książki – regał czy wiszące półki?

Na samym wstępie warto omówić poszczególne rodzaje półek na książki. Chodzi tu przede wszystkim o podział między półkami na książki wiszącymi, a wolnostojącymi regałami. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach – nie zajmują miejsca na podłodze, a pozwalają pomieścić dość dużo tomów. Półka wisząca na książki nie jest jednak pozbawiona wad. By przechowywać na nich pokaźny księgozbiór, potrzebujemy wielu półek. Nie można zapominać też o ich dość kłopotliwym montażu, wymagającym wywiercenia w ścianach dziur.

Ostatniego minusa nie mają stojące regały. Wyjątek to sytuacje, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Wówczas konieczne jest przytwierdzenie ich do ściany – wyeliminujemy w ten sposób ryzyko przewrócenia się mebla, jeśli dziecko pociągnęłoby lub popchnęło regał. O ile dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, możemy wybierać wśród wielu modeli o różnej wielkości i designie. Półka na książki stojąca będzie równie dobrze prezentowała się w salonie urządzonym z szacunkiem dla wnętrzarskich tradycji, co w nowoczesnej, eleganckiej sypialni.

Szczególnie godne uwagi są półki na książki narożne. Zazwyczaj są dużo pojemniejsze od zwykłych modeli, a przy okazji pozwalają dobrze zagospodarować te przestrzenie mieszkania, które trudno jest odpowiednio zaaranżować. Półka narożna na książki to dobre rozwiązanie zarówno do małych, jak i przestronnych wnętrz.

Półka na książki dla każdego typu pomieszczenia

Biblioteczkę możemy ustawić, jak już powiedzieliśmy, właściwie w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania. Półki na książki w sypialni mogą służyć przede wszystkim do przechowywania pozycji aktualnie czytanych lub tych, do których wracamy szczególnie często. Dlatego, jeśli w salonie znajduje się główny regał, pojemność tego w sypialni nie musi być duża – wystarczy, że pomieści do kilkunastu do pięćdziesięciu pozycji.

Dużo trudniejszy jest natomiast wybór półki na książki w salonie. W tym przypadku pojemność ma znacznie większe znaczenie – szczególnie, jeśli nasza domowa kolekcja liczy wiele tomów. W takim przypadku przechowywanie książek w salonie może wymagać zakupu dwóch lub kilku regałów.

Wybór może przysporzyć problemów także z innych względów. Bardzo ważny jest wygląd regału, który koniecznie powinien korespondować z wystrojem tego pomieszczenia i wyglądem pozostałych mebli – salon to przecież najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. Z tego powodu warto też zatroszczyć się o wygląd samych książek, a najbardziej zniszczone egzemplarze oddać do introligatora.

Kolejne miejsce, w którym może stanąć półka na książki to kuchnia. Pozycje o gotowaniu czy pieczeniu powinny być zawsze dostępne – dlatego półka na książki w kuchni to naprawdę dobry pomysł. Jej wielkość należy uzależnić od ilości pozycji. Świetne uzupełnienie półki na książki kucharskie to stojak, dzięki któremu nie będziemy musieli dotykać tomu brudnymi rękoma.

Półki na książki – ciekawe pomysły i aranżacje

Przy wyborze półki na książki, pomysły o oryginalnych charakterze mogą bardzo odmienić wnętrze. Nowoczesne półki na książki dostępne są w sklepach, ale jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności, możemy wykonać je samodzielnie, wykorzystując do tego na przykład drewniane skrzynki na owoce lub palety. W taki sposób stworzymy nowoczesne i ciekawe półki na książki.

Jeśli jednak nie możemy lub nie chcemy robić własnego regału, bez problemu kupimy oryginalne półki na książki w sklepie. Funkcjonalne regały i półki dekoracyjne znajdziesz w ofercie sklepu Castorama – https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/meble-i-zabudowa-wnek/polki/polki-dekoracyjne.html. Są wśród nich meble dopasowane do różnych wnętrz – zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Jeśli chodzi o te ostatnie, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się niewidoczne półki na książki. Są one wykonane z cienkiej blachy i wieszane na ścianach, a po ustawieniu na nich stosu książek stają się właściwie niezauważalne.

Agregat prądu – przyglądamy się specyfice urządzeń

0
Agregat prądu – przyglądamy się specyfice urządzeń

Agregaty prądu zamiennie zwane generatorami wielu osobom kojarzą się wyłącznie z przedsiębiorstwami przemysłowymi i dużymi punktami użyteczności publicznej jak np. szpitale. Okazuje się jednak, że agregaty swoje miejsce znajdują również w gospodarstwach domowych, na działkach rekreacyjnych, czy też różnego rodzaju punktach usługowych. Śmiało można stwierdzić, że sprawdzą się wszędzie tam gdzie potrzebny jest stały dopływ prądu.

Agregat prądu – odbiorniki i moc

Odbiorniki, które zostaną podpięte do zakupionego agregatu mają ogromne znaczenie. To właśnie one warunkują kupno konkretnego modelu. Wszystko przez to, że urządzenia dzielą się na jedno- i trójfazowe. Także przez to, że wyszczególnia się te indukcyjne jak np. klimatyzator, zamrażalka, czy lodówka, a także elektroniczne. Do tych drugi zalicza się chociażby komputery stacjonarne, laptopy, wszelkiego rodzaju telewizory jak i sterowniki pieców CO. To właśnie one są szczególnie wrażliwe na jakość dostarczanego prądu i ewentualne skoki napięć. Właśnie dlatego potrzebują odpowiedniego sprzętu zasilającego, który będzie posiadał system stabilizacji napięcia. Tutaj wymienić można kilka opjci, do których należy cyklokonwerster, D-AVR czyli cyfrowy automatyczny regulator, a także i-AVR czyli inteligentny automatyczny regulator. Najbardziej zaawansowana technologicznie jest tutaj prądnica inwerterowa. Co do mocy agregatu prądu to należy kierować się jedną, prosta zasada. Mianowicie musi być ona większa niż łączna moc wszystkich potencjalnych odbiorników. By uzyskać sumę należy zebrać dane o wszystkich tych urządzeniach. Potrzebne informacje można zazwyczaj znaleźć na tabliczkach znamionowych. Niestety nie zawsze znajdzie się tam informacja na temat mocy potrzebnej do rozruchu. W tym miejscu należy zaznaczyć, ze to właśnie ją trzeba brać pod uwagę, ponieważ będzie ona większa od pobieranej mocy stałej.

Agregaty prądu – dodatkowe dane

Gdy uzyska się odpowiedzi na powyższe kwestie to można zacząć przeglądać oferty sklepów takich jak np.  https://agregaty.com.pl/. Znając potrzebną moc można oszacować, czy niezbędny będzie zakup agregatu akumulatorowego, benzynowego, czy tez wysokoprężnego z silnikiem Diesla. Następnie trzeba wziąć pod uwagę wielkość zbiornika paliwa,a  także szacowaną długością pracy. Kolejną kwestią stanie się zakup urządzenia z obudowie lub bez niej. Ma to wpływ nie tyle na estetykę agregatu, a na poziom generowanego przez niego hałasu. W razie jakichkolwiek pytań najlepiej jest poprosić o radę specjalistę. Bowiem źle dobrany sprzęt może niepotrzebnie nadszarpnąć budżet lub nie sprostać wymaganiom.

Zalety stosowania profili aluminiowych

0
Zalety stosowania profili aluminiowych

Świat budownictwa oraz remontów ceni sobie w pierwszej kolejności materiały łatwe w obróbce i wytrzymałe. Bez wątpienia tworzywem doskonale spełniającym te kryteria jest aluminium, które stosuje się w bardzo różnych sytuacjach. Sporą rolę w pracach odmiennego typu odgrywają profile aluminiowe, które w ostatnich latach są normą. Z uwagi na swoją lekkość i wytrzymałość stały się doskonałą alternatywą dla cięższych profili ze stali. Te ostatnie nadal są popularne, ale w wielu przypadkach mogą być zastąpione elementami aluminiowymi.

Dzięki lekkim materiałom konstrukcje są łatwiejsze do wykonania. Aluminium to mniejszy fizyczny wysiłek, który trzeba włożyć w przenoszenie elementów, to niższe koszty transportu. Brak zjawiska korozji powoduje, że element aluminiowy jest z natury rzeczy odporny na czynniki zewnętrzne i nie ma potrzeby stosowania chociażby ocynków elektrolitycznych. Taki proces jest niezbędny, aby zapewnić odporność na rdzę w przypadku stali. Opłaca się zatem postawić na aluminiowe prefabrykaty. Do czego konkretnie mogą być przydatne?

Profil aluminiowy – jaki zrobić z niego użytek?

Przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że profile alu są oferowane w różnych wariantach. Odmienne kształty powodują, że elementy są odpowiednie w kontekście montażu rozmaitych konstrukcji. Łączone ze sobą tworzą stelaże, na bazie których powstają okna, regały, ścianki działowe czy przegrody. Oczywiście doskonałym sposobem wykorzystania profili są sufity podwieszane. Kiedyś do stworzenia ich szkieletu używano głównie stali. Dziś to profile aluminiowe są postrzegane jako lepsze rozwiązanie. Lekkie, łatwe w obróbce i łączeniu, a do tego naprawdę tanie.

Wspomniana różnorodność typów profili stwarza praktycznie nieograniczone możliwości autorom wielu projektów. Ceowniki, teowniki, płaskowniki czy kwadratowe rury – opcji jest sporo. Praktyczne i powszechnie wykorzystywane są również kątowniki równo- oraz nierównoramienne. Łatwość łączenia tych elementów ze sobą sprawia, że fachowcy o odpowiednich umiejętnościach są w stanie wykonać na ich bazie konstrukcje na wymiar. Może chodzić o meble (na przykład szafy do zabudowy), ale także kabiny prysznicowe dostosowane do nietypowych rozmiarów brodzika.

Koszty niskie, ale czy może być jeszcze taniej?

Jak już wspomniano, wydatki związane z zakupem profili nie są wysokie. Dobry profil aluminiowy można kupić stacjonarnie, ale także online. Część sklepów oraz hurtowni łączy obie formuły sprzedaży i to z dobrymi efektami. Przykładem jest e-Armet.pl, gdzie zamówienia przez internet składają ekipy budowlane oraz klienci indywidualni. Tam też czekają profile alu praktycznie dowolnego rodzaju. – Proponujemy nabywcom pełną gamę ceowników, teowników czy kątowników. Różnią się wymiarami, więc łatwo dobrać parametry odpowiadające potrzebom – mówi pan Przemysław, specjalista sklepu. – Ludzie stawiają na aluminium, bo jest tańsze, lżejsze i w większości przypadków nie mniej odporne niż droższa stal – dodaje. Wszystko wskazuje, że rozwiązania te będą stosowane coraz powszechniej – z korzyścią dla portfeli.

Jak dbać o zastawę porcelanową?

Jak dbać o zastawę porcelanową?

Porcelanowa zastawa kojarzy nam się z czymś drogocennym i delikatnym. W rzeczywistości jest jednak tak, że ze względu na długotrwały i precyzyjny proces wypalania podczas produkcji porcelany, materiał ten staje się wytrzymały, co pozwala przekazywać go sobie z pokolenia na pokolenie. Nie da się ukryć, że sekretem długowieczności porcelanowych zastaw są nie tylko jej właściwości powstałe wskutek wypalania, a również odpowiednia dbałość. Jak należy dbać o porcelanową zastawę, by służyła nam latami?

Przechowywanie porcelany

Wszelkie porcelanowe naczynia należy odpowiednio przechowywać. Idealnym do tego miejscem będzie oszklony regał lub kredens, w którym zastawa nie będzie wystawiona na ekspozycję słoneczną. Promienie słoneczne nie działają korzystnie na wygląd porcelany, gdyż powodują jej blaknięcie i niszczenie wzorów. Według ekspertów z homeandpassion.pl, zamknięte szafki to również dobre miejsce ze względu na to, że porcelana nie będzie narażona wtedy na nadmierne kurzenie się i stłuczenia. Ważny jest również sposób ułożenia naczyń, najlepiej jest poprzekładać je ręcznikami papierowymi, co uchroni zastawę od kruszenia się. Gromadzący się na naczyniach kurz należy przecierać miękkimi ściereczkami lub miotełkami, które nie naruszą struktury zdobień czy dekoracyjnych zgłębień.

Czyszczenie zastawy z porcelany

Kluczowe w użytkowaniu porcelany jest jej późniejsze czyszczenie. Mimo swojej wytrzymałości, naczynia z tego tworzywa są podatne na stłuczenia, dlatego należy się z nimi ostrożnie obchodzić. Najszlachetniejszy z surowców użytkowych, jakim jest właśnie porcelana, wymaga wyjątkowej pielęgnacji i zasad mycia, które na pewno zawarte będą w informacji od producenta. Elementy zastawy najlepiej myć w letniej wodzie z dodatkiem soku z cytryny lub używając delikatnych detergentów. Na szczególną uwagę zasługuje również gąbka, którą zmywasz – nie używaj tych z szorstką fakturą ani tym bardziej druciaków, które naruszą strukturę zastawy i zetrą zdobienia. Po umyciu od razu wycieraj naczynia miękką i dobrze wchłaniającą wodę ściereczką, nie odstawiaj porcelany na suszarkę, ponieważ powoduje to powstawanie zacieków. Warto zaznaczyć, że ręcznie dekorowanych kompletów ani tych zdobionych płynnym złotem czy platyną nie należy myć w zmywarce. Na samym końcu wykonanych czynności, komplet można odstawić w bezpieczne miejsce do kredensu.

Jak usuwać osad i plamy z porcelanowych naczyń?

Do usuwania osadu z herbaty czy kawy nie używaj wybielaczy ani silnych środków czyszczących na bazie alkoholu, ponieważ negatywnie wpływa to na porcelanę. Na zabrudzoną filiżankę bądź kubek zalecane jest wlanie ciepłej wody z kwaskiem cytrynowym i odstawienie na parę minut lub przetarcie naczynia mokrą ściereczką z dodatkiem sody oczyszczonej. W ten sposób powinieneś pozbyć się uporczywych zabrudzeń.

Odpowiednia dbałość o porcelanę gwarantuje jej długotrwałość. Powyższe wskazówki dotyczące pielęgnacji zastawy z tego materiału to podstawowa wiedza, która wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo twojej porcelanie. Pamiętaj, by zawsze czytać informacje od producenta, ponieważ w ten sposób dowiesz się najwięcej o tym, jak dbać o swoje naczynia.

Nitonakrętki – co koniecznie trzeba o nich wiedzieć?

0
Nitonakrętki - co koniecznie trzeba o nich wiedzieć?

A może w końcu warto postawić na dobrej jakości nitonakrętki? Musicie niedługo kupić te elementy i chcecie wybrać coś odpowiedniego? W takim razie warto przeczytać poniższy artykuł, żeby dowiedzieć się kluczowych informacji na ten temat.

Czym cechują się nitonakrętki?

Nitonakrętka to rodzaj tulejki. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale elementy tego typu posiadają gwintowaną wewnętrznie część – jest to wykorzystywane w wielu sytuacjach. Ogólnie opisywane dzisiaj akcesoria składają się z trzech części (niegwintowanej cienkościennej, gwintowanej oraz kołnierza). Specjaliści doceniają nie tylko uniwersalne zastosowanie, ale również stosunkowo szybką pracę. Jak wygląda proces montażu? Na początek trzeba wkręcić nagwintowany trzpień – dokładnie od strony kołnierza. Następnie specjaliści osadzają nitonakrętki w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Kolejną czynnością jest dociśnięcie do materiału przez kołnierz. Fachowców czeka jeszcze wykonanie tak zwanego spęczenia – na skutek powrotnego ruchu trzpienia. Ostatnim elementem tej – kolokwialnie pisząc – układanki jest usunięcie trzpienia (trzeba go wykręcić).

Eksperci podkreślają, że nitonakrętki wykonywane ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. W ofercie można znaleźć również akcesoria zrealizowane przy użyciu aluminium. Te charakteryzują się sporą elastycznością i są naprawdę bardzo proste w montażu. Na rynku można znaleźć również nitonakrętki kwasoodporne.

Podział tych elementów określa się również ze względu na rozmiar, który określany jest przy pomocy skali oznaczonej literą M (od M3 do M12).

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/

Gdzie są najczęściej wykorzystywane?

Nitonakrętki są coraz częściej używane. Na przykład w budownictwie, przemyśle itp. Nierzadko nitonakrętki są używane do łączenia cienkościennych elementów, jak choćby cienkiej blachy. Zwłaszcza, jeśli nie ma opcji, aby wykonać nagwintowanie otworu. Klienci często decydują się na nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym zredukowanym. Dlaczego? Jaka jest charakterystyka tych elementów? Powstają one albo ze stali węglowej albo ze stali nierdzewnej A2 (INOX), która cechuje się dużą wytrzymałością na korozję, żarowytrzymałością, eleganckim wyglądem, korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi, łatwą obróbką, możliwością recyklingu itp. Opisywane nitonakrętki są uniwersalne. W zależności od materiału, są sprzedawane w zakresach M3 – M10 (stal węglowa), a także M4 – M8 (stal nierdzewna A2).

Jakie korzyści daje docieplanie stropodachu?

0
Jakie korzyści daje docieplanie stropodachu?

Ocieplanie budynku to ważny proces, który prowadzi do ograniczenia utraty ciepła w naszym domu. Dlatego osoby budujące się coraz częściej stawiają na docieplanie stropodachu. Co to takiego?

Stropodach, czyli co?

Pod tym terminem kryje się nic innego, jak ostatnia kondygnacja budynku, pełniąca również rolę dachu płaskiego. Możemy je podzielić na wentylowane oraz pełne. W budownictwie przemysłowym stosuje się te ostatnie i wyróżnia się kilka istotnych warstw. Pierwsza, nazwana konstrukcyjną, to strop lub inny element nośny dachu, taki jak fałdowa blacha trapezowa. Następna jest warstwa paroizolacji, która jest wykonana z folii lub papy. Nie jest to jednak element konieczny podczas budowy. Bardzo ważna jest natomiast warstwa termoizolacji, która może być wykonana ze styropianu, celulozy lub wełny mineralnej. Na nią przychodzi pokrycie dachowe z papy i membrany PCV. Stropodachy wentylowane natomiast wykonuje się w budownictwie mieszkaniowym. Składają się z sześciu warstw, z czego trzy pierwsze są takie jak w wersji pełnej. Po stropie, paroizolacji oraz termoizolacji przychodzi przestrzeń powietrzna wentylowana lub odpowietrzana. Kolejna jest warstwa konstrukcyjna, zbudowana z żelbetowych płyt korytkowych lub panwiowych. Na koniec montuje się pokrycie dachowe. Warto zwrócić uwagę, że do stropodachów zalicza się także tarasy and pomieszczeniami. Wymagają one jednak wzmocnienia ich budowy warstwą odporną na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu w czasie użytkowania nie dojdzie do żadnych awarii.

Dlaczego docieplanie stropodachu jest tak ważne?

Stworzenie stropodachu sprawia, że w okresie grzewczym będziemy odczuwać o wiele większy komfort termiczny. Wytworzone ciepło nie będzie ulatniało się dachem, co pozwoli obniżyć skutecznie koszty ogrzewania. Docieplanie stropodachu zapobiega także powstawaniu mostków. Ale to nie koniec korzyści płynących z tego rozwiązania. Docieplanie stropodachu chroni przed przegrzaniem domu podczas upałów, dzięki czemu wewnątrz odczuwamy znacznie niższą temperaturę niż na zewnątrz. Sprawdź tutaj więcej informacji na ten temat http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Jeśli zdecydujemy się na docieplanie stropodachu, to ograniczymy także hałas dochodzący z sąsiednich pomieszczeń i z zewnątrz. Wszystko dzięki włóknistemu charakterowi materiałów użytych do tej konstrukcji. Absorpcja dźwięku jest również możliwa dzięki wypełnieniu przez izolację pustych przestrzeni w ścianach, stropach i podłogach. W ten sposób niwelowane jest zjawisko rezonansu.

Jaki sposób ogrzewania domu wybrać?

0
Jaki sposób ogrzewania domu wybrać?

Ogrzewanie domu to jeden z podstawowych dylematów, które trzeba rozwiązać jeszcze na etapie jego projektowania. Potem niewiele już można zrobić bez dodatkowych inwestycji. Koncepcja ogrzewania domu zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od środków jakie chce się na tę część inwestycji przeznaczyć oraz od dalszych kosztów eksploatacji. Chyba, że inwestor z góry jest przekonany o ekologicznym charakterze swojego domu, wówczas nie będzie miał żadnych wątpliwości.

Ogrzewanie domu gruntową pompą ciepła

Ogrzewanie domu za pomocą gruntowej pompy ciepła to metoda stosowana jak na razie zwykle w domach jednorodzinnych lokowanych poza obszarem instalacji gazowych. Kosz eksploatacji gruntowej pompy ciepła jest porównywalny z ogrzewaniem za pomocą kotła na węgiel, natomiast komfort użytkowania będzie całkowicie przeciwstawny. Pompa ciepła nie wytwarza spalin, działa całkowicie bez udziału człowieka. Mimo, że do jej pracy niezbędna jest energia elektryczna ciepło dostarczane do wnętrza domu pochodzi z gruntu i dostępne jest za darmo. Jedynym mankamentem tego rodzaju ogrzewania jest pierwotny koszt instalacji. Dlatego inwestor musi zważyć walory ekologiczne systemu oraz bezsporną wygodę użytkowania z kosztem montażu.

Ogrzewanie domu powietrzną pompą ciepła

Inną technologią ogrzewania domu, wygodną i niedrogą jest instalacja powietrznej pompy ciepła. Podobnie do poprzedniej metody do domu dociera ciepło pobierane z otoczenia, ale jest ono skumulowane w powietrzu. Ponieważ instalacja tego systemu nie wymaga wykonania tak inwazyjnych prac poza obszarem domu jest ona tańsza niż w przypadku gruntowej pompy ciepła. Natomiast nieco droższa jest codzienna eksploatacja systemu. Jednak jeżeli inwestor od początku założył, że buduje dom ekologiczny i energooszczędny koszty eksploatacji mogą być znacząco niższe. Przy określonym projekcie domu, koszt instalacji pompy będzie porównywalny z kosztem kotła na węgiel lub gaz, natomiast oszczędza się na powierzchni budynku eliminując z projektu system kominowy czy miejsce magazynowania paliwa.

Jak oszczędzić na ogrzewaniu?

Koszty montaż ogrzewania w domu to jedno a drugie to koszty eksploatacji instalacji grzewczej. Aby osiągnąć w tym obszarze jak najlepsze parametry warto pomyśleć o wprowadzeniu jak najwydajniejszej termoizolacyjności. I tu, jak w każdym domu warto zacząć od drzwi wejściowych i wyposażyć dom w drzwi pasywne. Zewnętrzne drzwi pasywne to drzwi o najlepszych parametrach termoizolacyjności. Drzwi pasywne charakteryzują się, współczynnikiem przenikalności cieplnej nie większym niż  0,8 W/m2K, co oznacza wyraźne zmniejszenie zapotrzebowania domu na energię cieplną i tym samym wymierną oszczędność w kolejnych latach użytkowania.

Skuteczne sposoby na nietrzymanie moczu

0
Skuteczne sposoby na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy i niestety dość powszechny problem. Ogromny dyskomfort z nim związany, który towarzyszy pacjentom zmagającym się z tą dolegliwością niejednokrotnie utrudnia, a wręcz uniemożliwia im podejmowanie codziennych czynności. Choć walka z nietrzymaniem moczu jest trudna i wymagająca, na szczęście dzięki podjęciu odpowiednich działań, jego skutki można w znacznym stopniu zminimalizować. Jak to zrobić? Jakie są skuteczne sposoby na nietrzymanie moczu? Poszukajmy odpowiedzi.

ZOBACZ TEŻ